Pleseň na kôre na maliny

28. jan 2024

Ahojte zahradkari. Minuly rok cez jesen sme kupili koru na zasypanie malin. Akosi sme to nestihli zasypat, tak sme vrecia s korou mulcovacou dali do drevarne a dnes sme to chceli nasypat a vo vreci je zplesnena kora. Mozeme ju nasypat alebo radsej neriskovat?
Ja si myslim, ze mozu potom zplesniet maliny a muz si mysli ze nie. 😌

viestta
28. jan 2024

Kludne ju mozete pouzit. Tie myceria plesni by sa rozmnozili rovnako aj keby uz bola rozsypana. Myceria hub a plesni rozkladaju drevnu hmotu do podoby, ktora je prijatelna rastlinam, rozkladaju ju aby obohacovala podu o humusove zlozky, ktore zadrzuju vodu a ziviny. V tej kore prebieha len uplne prirodzeny proces a kore ako takej nie je nic a ani v nej nie je nic co by bolo akejkolvek rastline nebezpecne. Takze muz ma pravdu, malinam sa nicovate nic nestane, ak splesneju, pricina nebude v kore prerastenej myceriami hub

maca1984
28. jan 2024

Kľudne použi.
My sme už s plesňou kúpili 😆 som veselo sypala, až potom som si všimla, že pleseň.
Ale vytoto 💩 som sa na to, že buď alebo.
A žijú.

zuzanaam
28. jan 2024

iné druhy plesní rozkladajú mŕtvu hmotu a iné sú fytopatogénne. Huby sú v prírode všade, je ich plno v pôde, ak nie sú, je to veľký problém.