Pestovanie zemiakov v kvetináčoch

mimano
7. aug 2024

Prvýkrát, zvedavá a bez skúseností skúšam vypestovať zemiaky v kvetináčoch. Rastú ako divé, už sú tesne pred kvitnutím, ale posledný týždeň vyháňajú množstvo bočných výhonov. Treba ich vylamovať ? Poraďte, prosím.
Ďakujem, Mimamo.

viestta
7. aug 2024

@mimano nic nevylamujes, len polievas. Ked odkvitnu mozes skore odrody vyberat. Neskore odrody sa vyberaju az ked zoschne vnat

koniarova
7. aug 2024

Nič s nimi nerob. Počkaj pokiaľ vyschnú a potom konzumujte.
My len tak pestujeme.

kataina
7. aug 2024

to fakt ??? zemiaky som v kvetinači ešte nevidela. A ake rozmery ma kvetináč? daj aj foto 🙂

viestta
7. aug 2024

@kataina 1 zemiak, jeden 30 litrovy cierny kvetinac, staci polievat

koniarova
7. aug 2024

@kataina my máme cca 40-50 CM kvetináč. Ten klasický čierny plastový.

kataina
7. aug 2024

@viestta
@koniarova no sa mi to vidí nerentabilné, tak z 1 zemiaku je nakoniec na 1 obed pre rodinu? Ja mam v kvetináči na balkone cherry paradajku, syn čaka kym dajaka dozrie, a medzitým veselo kupujem paradajky 🙂 je to skôr zábavka, reálne to nemá zmysel. Mám to prvý a posledný krát. To radšej kvety mať na balkone

viestta
7. aug 2024

@kataina ja mam na balkone papriky aj paradajky. Nie preto aby som nemusela celu sezonu kupovat, ale pre spestrenie deja. Aj na zahrade mam paradajky a papriky a este stale kupujem, lebo zjeme viac ako sa stihlo urodit. O tyzden uz prestanem kupovat, lebo uz ich bude dost. Aj zemiaky su len take spestrenie deja, na to aby si mala krumpli na cely rok treba ich posadit na dva are

koniarova
7. aug 2024

@kataina my máme teda podstatne viac z jedného kvetináča. Minulý rok 6-7 určite. A krásne veľké. Akurát na 1 obed.

mimano
autor
9. aug 2024

@kataina
Nalíš do riadku v Google "pestovanie zemiakov v kvetináči; alebo Pestovanie zemiakov na balkóne. Je tam množstvo návodov, údajov a obrázkov, dokonca aj zo zberu. Moje dva kvetináče majú priemer 30 cm aj výšku. Dokonca predávajú vrecia na pestovanie zemiakov na balkóne. Aj na obrázkoch sú príklady. Veľa šťastia

kataina
9. aug 2024

@mimano Ďakujem za radu, kupim si zemiaky na trhu.
Tebe veľku urodu želám, aj zažitok z pestovania

kataina
9. aug 2024

tu je môj pokus s paradajkami. Viete, že zemiaky a paradajky su pribuzné?

kataina
9. aug 2024

ešte jedna 🙂

viestta
9. aug 2024

@kataina nevybrala si si dobru odrodu na pestovanie na balkone, preto ta biedna uroda. Nabudce vysad krickovu paradajku napriklad San Marzano. Ochotne rodi, plody su velke, chutne a maju vela duziny.
A ano, vieme, ze zemiaky a paradajky su pribuzne

koniarova
9. aug 2024

@viestta súhlasím

kataina
9. aug 2024

☹ nabuduce si dam kvety, paradajku priesadu som kupila na trhu, tetke som povedala, že na balkon, no ake mala, take dala, pre mna mačka vo vreci 🙂

viestta
9. aug 2024

@kataina takze ty si neskusena pestovatelka ale su aj taki, ktori to roky uspesne zvladaju. Za mna najlepsi kvet na balkone je zelenina. Starat sa o to treba rovnako ale aspon je z toho uzitok

kataina
9. aug 2024

ja sa viem tešiť aj z kvetu. To je pre mna tiež užitok 🙂

dominikamacakova
9. aug 2024

Ja som do dvoch kvetináčov zasadila batáty a včera som kúsok odhrabala a je tam malý batatik, tak som zvedavá 😁