Ohrev vody v bazéne

1. aug 2024

Ahojte, máte niekto s týmto ohrevom skúsenosť?
Ako ohrievate vodu v bazéne? Máme len malý nadzemný bazén, ale voda v ňom nie je extra teplá, solárny ohrev nám nevyhreje vodu na požadovanú teplotu a chceli by sme vymyslieť alebo kúpiť niečo, čo by nám vyhrialo vodu, najlepšie na drevo, nie na elektriku. Toto vyzerá super, len neviem, či to nebude nejaký šmejd.
Len dodám, že máme malé deti a máme radi teplú vodu, preto by sme boli spokojní, keby voda v bazéne bola okolo 33 stupňov, čo sa nám ešte ani raz nepodarilo, vystúpila na max. 30 stupňov len pri krásnom slnečnom dni, takže sme sa extra nekupali. 🙁
Ďakujem.

30katrusa40
1. aug 2024

Asi tá nepotešíme. Co som videla ohrev vody k bazénom tak to bolo tepelné čerpadlo má elektriku.

viestta
1. aug 2024

Kolko chcete do ohrevu investovat? Brat mal v nadzemnom bazene ohrev tepelnym ceroadlom, kupali sme sa aj v maji a este koncom septembra

doriiis
1. aug 2024

My máme takýto len kratší a krásne vyhreje veľký bazén.Avsak keď tento nebude tak pôjdeme do tepelného čerpadla

autor
1. aug 2024

Takéto som našla, ale to bude asi blbosť 😀

veronika2316
1. aug 2024

My máme takú podložku je to na zemi tam sa voda ohreje vlastne cez filtráciu a do bazéna tečie tepla vonku ale musí byť teplo ale nám to pekné vyhralo

autor
1. aug 2024

My máme slnečný ohrev, niečo podobné ako poslala @doriiis, ale to nám nevyhreje vodu dostatočne, pomôže to, ale není to ono. 😢 Boli sme sme ochotný dať do ohrevu max nejakých 300 euro, ale bojím sa ohrevu na elektriku, že to spáli veľa elektriky a príde krásny nedoplatok.

basulaak
1. aug 2024

Tepelne cerpadlo a mame fotovoltiku. Cize vlastne ohrievame bazen zo slnka. Vcera bol bazen podvecer ako polievka asi mohol mat 34 stupnov

luckaiza
1. aug 2024

my mame bazen 4,2m vyska 1,2m a pouzivame na ohrev tepelne cerpadlo, solarne ohrevy na tolko vody nestacili,ale tepelne pekne ohreje. spalime elektrinu za cca 0,5e na den

autor
1. aug 2024

@basulaak to je super, presne tak by som si to predstavovala.

autor
1. aug 2024

@luckaiza tak to nieje až tak veľa a vodu vyhrievate na cca koľko stupňov?

luckaiza
1. aug 2024

vodu my na max 30,ale uz sme mali aj viac, ale nam to uz bolo vela ..tepelnym cerpadlom si nahrejete nastavite na aku teplotu chcete

basulaak
1. aug 2024

Teraz mame pod mrakom a mame v bazene 31stupnov. Takze funguje to

lusilla
1. aug 2024

Mame to co pise doriiis a voda je vyhriata cez 30 stupnov dokonca to musime vypinat lebo sa s tym voda prehrieva, treba to spravne umiestnit aby sa to rozhorucilo.

betulinka1
1. aug 2024

33 stupnov je strasne tepla voda. Bude sa kaziť, robia sa riasy. Nebude ani svieža. Ideálna je voda 29-30, ak mas deti? Uplne staci. Ale nad 30 je uz tepla. Skuste si kupit kryt na bazen. Nam ohrieva od maja do oktobra vodu len ten a musime dopúšťat studenu vodu, ked je voda uz nad 30 stupnov.

hellwant
1. aug 2024

@betulinka1 nerobia, ked mas aj uv lampu. My mame - ked sa chceme aj o 8 vecer kupat aj 35 stupnov a ziadna riasa. Treba ph kontrolovat, chlor tabletky davat- pri teplej vode chlor 0.6- 1.2 musi byt a cez uv lampu musi voda prechadzat. 2 krat za tyzden povysavam, raz za tyzden aj prejasnovac dolejem.

hellwant
1. aug 2024

autorka, asi mas malybten cierny solarny panel cez ktory ti prechadza voda, alebo zly uhol( uz som videl zvonku steny na bazen pripevnene kolmo dolu😅)- musis mat sklon na mieste, kde ti od rana svieti Slnko.
A ak mas tych "slimakov"- rurky cierne stocene do kruhu do seba, tie su slabe.

lakebabe
1. aug 2024

@betulinka1 my máme pravidelne keď sú horucavy 32 stupňov vodu v bazéne. Bez ohrevu podotykam, ale zas u nás moc tých studených dní nie je. Keď bolo teraz par dni chladnejšie voda mala 30. Riasy sa nám nerobía vôbec. Keď máš kvalitnu filtráciu a dobre tablety do plavaka. Voda pod 30 je malo

nairobi
1. aug 2024

Na začiatok si tam kúpte priehľadnú, transparentnu fóliu - cez nu vam vodu ohreje slnko,,,nam ohriala na 30° behom pár dní, teplotu vody krásne drží aj cez noc
Alebo tepelko potom

betulinka1
1. aug 2024

@lakebabe
@hellwant neviem voda v bazene ma osviežiť, pisala som svoju skusenost. My mame sladku vodu a bazen ma 10x3 metre, hĺbka 1,4m , betónový, kachličky. Vysavac vysava 12 hodin denne po dne a stenách, pouzivame kyslik, pH+, PH -, potom prípravok proti riasam a nam sa pri teplote vody nad 31 stupnov zacinaju riasy robit, najma ak sa par dni nepoužíva alebo sme na dovolenke. Neviem ake velke bazény mate ale co som sa bavila so známymi co maju vacsie betónové bazeny s krytom , maju tento isty problem. Ale tak ale nam to nevadi drzat vodu na teplote 29-30 stupnov, lebo nechcem vanu ale bazen, ktory ma v lete osvieži a schladi. Mne uz voda nad 30 stupnov nie je na osvieženie.

lakebabe
1. aug 2024

@betulinka1 my máme len cca 6 metrový, hĺbka cca 1,40 ale mam zas rada teplú vodu , keď si lahnem na nafukovacku a len tak ležím aj hodiny 😄 a rada sa kúpim večer po tme tak nám viac vyhovuje teplejsia nad 31-32

betulinka1
1. aug 2024

@lakebabe no hodiny by som si dala aj ja. Ale na to si budem musiet zobrat dovolenku, ked su deti v tabore a muz v praci 🤣🤣🤣 u nas vecne loptove vojny, to som radsej na lehátku s knihou.

lakebabe
1. aug 2024

@betulinka1 ja tam mam kľud , deti nemáme, iba chlap niekedy zavadza na druhej nafukovacke😄

vkatush
1. aug 2024

Kryt na bazén ti nahreje a aj udrží vodu (s ním sme v pohode vedeli byť na 28-30 stupňov a kúpali sme sa od júna do septembra). Super investícia.

Teraz sme pridali tepelné čerpadlo kvôli malému (a budúcim malým deťom, ktoré sa očakávajú teraz v rodine), s ním nám vybehlo na 34 (ochladzujem 😂) a sezóna od mája a v pohode potiahneme do októbra. Máme fotovoltaiku, takže nie je to ani finančne tak náročné.

hellwant
1. aug 2024

@betulinka1 Pisal som, ze ak sa chceme vecer kupat, my sme na polskej hranici, nie je u nas vecer uz teplo. A bazen na byt taky aky kto chce, ak chce niekto 28 tak 28 ak 32 tak 32. Osobne preferencie, my radi teplucky😀

alexanderkovacs
7. aug 2024

@luckaiza to my poviete ze 2.5 kwh miniete za den? To je tych 50 centov. Tepene cerpadlo vyrobi z 2.5 kwhmax 9kwh tepla. To by znemenalo ze vyhrekete 9000 litrov vody o 1 C . Vy mate viac vody a to 1C nestaci. Ale aj ked 1.50 € ani to nie je velq aby ste mali teply bazen.

luckaiza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz