Ohreje plachta vodu v bazene?

natalia2007
15. júl 2024

Taka obycajna krycia. Rychlejsie sa ohreje s nou alebo bez nej voda? 😀 ked nebude slnko priamo svietit na vodu.

doriiis
15. júl 2024

Určite nie toľko,koľko napr.solarny panel alebo tepelne cerpadlo

natalia2007
autor
15. júl 2024

@doriiis to viem ze nie tolko, ale ci ju mam davat alebo nie

1aduliatko1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibyke
15. júl 2024

@natalia2007 bublinkova ohreje,my mame aj bublinkovu foliu aj 2 solarne ohrevy ,bazen mame 4,57m a hlbku ma 1,22m a uz mame teraz v lete taku teplu vodu (34°),ze vypinam solarny ohrev a neprikryvam na noc plachtou,nech sa schladi voda😆 vy mate aky velky bazen? Na mensie staci aj plachta,v tychto horucavach zohreje vodu aj to

kinats
15. júl 2024

@natalia2007 Urcite ano, cez 80% tepla odchádza z hladiny bazena, zakrytim, znizujes tepelne straty cez noc. Okrem toho plachta znizuje odparovanie vody a zabranuje padanie necistot do bazena, UV filter vo folii zabranuje slnecnemu presvitu a tym znizuje tvorbu rias (menej cistenia , menej chemie).

alickapusinka
15. júl 2024

plachta vodu neohreje len solárny panel alebo tepelne čerpadlo.

michaela329
15. júl 2024

Pomôže, cez noc tak nevychladne, takže nástupom slnka sa ohrieva z vyššej teploty+neodparí sa toľko chlóru tak minieme menej chémie ak poctivo zakryjeme, my máme bazén na severe SVK a máme len tu bublinkovú plachtu, voda má teraz 29 stupňov. Čerpadlá ani nič podobné sme tu za tych 10 rokov nepotrebovali 🤷

fairyy
15. júl 2024

@natalia2007 mame iba solarnu plachtu taku tu bublinkovu... bazen ma 5,5 metra priemer a 1,2 hlbku...nezapla som ohrev vobec aj ked ho mame.... dnes ma voda 32 stupnov

13uzivatelka11
15. júl 2024

Ja som mala pocit ze nám ta plachta moc nepomohla. Ja nedám dopustiť na prekrytie nadzemneho bazéna kupolou.. Kupovali sme kvôli tomu aj iný rozmer bazéna a neľutujem, okupeme sa tam aj večer keď je už chladnejšie, zatvoríme sa tam 🙂

neviditelnypes
15. júl 2024

To mi pripomina, preco je v nadrzi pitnej vody pre Los Angeles 96 milionov ciernych lopticiek?

https://www.youtube.com/watch?v=uxPdPpi5W4o

Hlavne aby zabranili chemickej reakcii, ale aj sa voda menej ohreje a menej sa jej odpari. A nedovolenkuju tam vtaci. 🙂

btus
16. júl 2024

@bibyke my máme len ten malý bazénik 2,44 a veru teraz ohreje aj bez plachty. Tak je teplo, že pomaly je v bazéne čaj 🙂

btus
16. júl 2024

@neviditelnypes neublíži to rybám? a iným zvieratám?

neviditelnypes
16. júl 2024

@btus Je to nadrz na uz chemicky upravenu vodu na pitie, ziadne zvierata.

terez26
16. júl 2024

@natalia2007 my máme bublinkovu solárnu plachtu a áno ohreje