Ohlasujete vodárni napúšťanie bazéna?

12. júl 2023

Prvy krat sme kupili na zahradu bazen nafukovaci 305x76 cm.Niekde som ale citala ze napustanie bazenov by sa malo ohlasit na vodaren ak napustate z verejneho vodovodu.Len teraz nechapem naco a ci vsetky druhy bazenov alebo len tie velikanske zapustene.Aby sme neplatili nahodou nejaku pokutu alebo co.Este sme ho len zacali napustat tak sa pre istotu opytam tu k comu vlastne to ohlasenie sluzi

anne_mary2
12. júl 2023

my mame velky zapusteny uz hadam 20 r a v zivote sme to nehlasili ani som o tom nepocula..
Ved spotrebu si pekne vyuctuju po sezone nie? 🫠🤣…

januska12323
12. júl 2023

Myslím, že tam ide o tlak vody vo verejnom vodovode. Ak veľa ľudí napúšťa naraz mohol by byť problém pre ostatných pri bežných činnostiach.

abbey1
12. júl 2023

Veď to máš maličký bazénik. Vôbec nemáš čo riešiť.

denisah6
12. júl 2023

Malo by sa to nahlásiť iba kvôli poklesu tlaku, aby sa nestalo, že niektoré iné domácnosti budú dočasne bez pitnej vody.
A ten bazén nie je až taký veľký, nemusíš mať obavy.

danielahamar
12. júl 2023

áno, chodilo to do emailu, ale neviem o nikom, kto by to nahlasoval

doriiis
12. júl 2023

Nie....za celé roky sme nehlásili ani raz.Ani keď sme napustali 11m3 bazén,ani teraz,keď napustame oveľa vacsi

autor
12. júl 2023

@denisah6 no kvoli tomu aj ja som si myslela ze za ten tlak najskor

suzitok
12. júl 2023

Napríklad u nás na dedine je bazén v každom druhom dvore a na napustanie bazenov sa pouziva pitna voda.´, málinko rodín má studnu. Ak by to zacali napustat viacerí naraz, tak sme bez vody, už sa to v podstate aj stalo, kvoli tlaku.
Ale v skutocnosti nepoznam nikoho, kto by to hlasil. Starosta tvrdí, že kontrolny urad si to pozrie s dronmi, kto ma bazen a budu musieť preukazat, ci maju povolenie a ci zaplatili za napustenie . Udajne je vtedy inak pocitana spotreba. Ako to bude v realite, nikto nevie.

jarnajar
12. júl 2023

Presne preto, že to neohlasujete má potom plno ľudí hnusnú (ne)pitnú vodu. V meste odkiaľ pochádzam tečie vždy pri oteplení fakt hrozná voda, ja nie som fajnovka, ale v taký čas pijem len z obchodu. Veľa sa o tom už hovorí, že kvôli napustaniu bazénov klesá tlak a celým lokalitam sa zhoršuje kvalita vody.

doriiis
12. júl 2023

By ma zaujímalo,akože čo spravia vodárne,keď im to nahlásis.

kukuk29
12. júl 2023

chodil mail ,ze v ktorom case treba napustat bazen.. tusim medzi 10:00-15:00 a potom v noci a nema sa pustat ventil na plno ale pomale napustanie..a tym predides hnedej vode aby si nemusela hned aj tu vodu vypustat a susedom bude tiect tiez hneda z kohutika ...

kukuk29
12. júl 2023
abbey1
12. júl 2023

Bolo by fajn si uvedomiť, že je bazén a bazén. Autorka sa pýta na malý bazén a nie zapustený bazén s rozmermi 10 krát 5 metrov a podobne. A netvárme sa, že vodárenská spoločnosť po nahlásení napúštania bazéna 3mestrovej šírky a výšky 70 fm bude podnikať nejaké kroky.

martinmmartin
12. júl 2023

U nas ked nahlasis tak hasici prinesu hydrant ktory strcia do najblizsej vodnej pripojkyy na ulici (maly deklik) a do domu natahaju hasicsku hadicu , na hydrante je vodomer a uctuju hasici a cena je 50% lacnejsia takto lebo sa potom neplati stocne

doriiis
12. júl 2023

@abbey1 ....presne tak.Neurobia absolútne nič.Ani keby im úplne všetci nahlásili objem čas napustania.
Neviem ako stred a východ ale západoslovenská vodárenská je rada,že je a že vôbec stíha,čo stíha.Taky bordel,aký majú tam majú málokde.

abbey1
12. júl 2023

@doriiis Presne tak.

betulinka1
12. júl 2023

Nenahlasujeme a to ho mame uz 35 rokov. Jedine co robime, ze napúšťame v noci, potom cez den vypneme a napúšťame zase v noci. Nedávame plny tlak. Ale ty mas maly bazen, to je nic.

andrejka1974
12. júl 2023

Nič sme nikdy nehlásili a to máme bazén väčší ako vy a teraz máme napustené vírivku však tú vodu napustas len raz za rok tak to nikto ani nepostrehne

autor
12. júl 2023

no ano nam to tak prcka🙂 nedala som hadicu moc silno

alickapusinka
12. júl 2023

Ja vždy hlasim vopred vodárňam veľky odber vody.