Nekvitnúce mladé muškáty

smejo_kiss1
1. júl 2024

Prosím o radu. Moje mladé muškáty po dvoch týždňoch začali žltnuť v listoch,ktoré som postupne odstraňovala, rovnako aj odkvitnuté kvety a teraz už vôbec nekvitnú a listy skoro nemajú. Preliate neboli, svetlo majú, drenáž vody takisto. Kde je problém?

viestta
1. júl 2024

Hnojis ich? Cim?

smejo_kiss1
autor
1. júl 2024

@viestta pani,kde som kupovala muškáty mi odporučila Kristalon plod a kvet.

smejo_kiss1
autor
1. júl 2024

Takto vyzerajú. :(

viestta
1. júl 2024

@smejo_kiss1 hnojivo je dobre, skor si myslim, ze im odisli korene.

smejo_kiss1
autor
1. júl 2024

@viestta super...tak to môžem kúpiť nové :(

viestta
1. júl 2024

@smejo_kiss1 nemusis, vykop ich, pozri sa co sa deje v hline

smejo_kiss1
autor
1. júl 2024

@viestta hlina bola zo spodu dosť mokrá...čiže v tom bude problém...myslíte, že este opukajú nanovo?

simca06022011
1. júl 2024

velmi slabe muskatiky, nemozu byt aj prehnojene?? VEd ak su dva tyzdne zasadene, ta zemina este hnojivo ma. Netreba hnojit nicim. Podla mna prehnojene, presusene, mozno im nerobili dobre dazde, tazko povedat. Mozno prilis vela slnka maju a obschli.

fantaghiro21
1. júl 2024

Ja sa skor obavam,ze si ich hnojivom spalila....

smejo_kiss1
autor
1. júl 2024

@simca06022011 neviem ozaj čo sa s nimi udialo...priamo slnko na nich svieti tak 5 hodín.

viestta
1. júl 2024

@smejo_kiss1 vykopat, posadit do kvetinaca co ma odtok, na spodok drenaz aby nikdy nestali vo vode. Kludne ich zasad hlbsie, pustia korene z kolienok.

tykat
1. júl 2024

@smejo_kiss1 odkedy beriem muškáty ako sukulenty tak ich mám oveľa krajšie. Polievam minimum, celý deň na slnku. Kvitnú, rastu. Mokrý koreň u muškátu je podľa mňa problem

katie253
1. júl 2024

@smejo_kiss1 muškáty sa majú začať hnojiť až po 3 týždňoch od zasadenia, aby si och nespálila. Kvety zatiaľ odlamuj, aby zosilneli a rozrástli sa. Kúp najprv hnojivo krystalon štart. A až potom dávaj na kvitnutie.

zuzinabila
1. júl 2024

@tykat a mas ich ake huste?ja som min.rok polievala pomenej,rastli,kvitli ale tak poskromne.tento rok zalievam viac+Kristalon a su take bujne,ze u niektorych sa ani neviem dostat k stonke,koopec listov a kvetov

rozculena
1. júl 2024

Toto nie sú nekvitnúce mladé muškáty...toto sú zdochliny.úprimne? Ja by som to vyhodila.....

drobcek100
2. júl 2024

@smejo_kiss1 ja by som ich vyčistila,zostrihla tesne nad kolienko,odstipla stonky s kvetmi na báze stopky, aby sa kvietok nevysiloval .Mali by pekne obrašit

simca06022011
2. júl 2024

ja som inak pozerala po dedine dnes ako som isla a vela zien malo taketo muskaty vonku, proste sa im nedari. A vela muskatov zomieralo zvadnutych... ja musim mojim denno denne naliet liter vody kazdemu do kvetinaca, inak hned listy dole... tie co su na slnku ked prazi, su zvadnute uz vecer, krasne mam tie ktore maju slnko doobeda...
A vela urobi aj druh muskatu. Ja musim aj neodkvitnute kvety trochu preriedovat, lebo total huste ich mam a vyklopili by sa mi...
Este som ich VOBEC nehnojila. Vsak hnojivo je aj v novej zemine....

mariazatkova
2. júl 2024

@smejo_kiss1 Ako si hnojila? Ma sa hnojit na mokrý substrát. Keď si hnojila náhodou na suchý tak si spálila korene. Jedna z možností co mi napadla

fantaghiro21
2. júl 2024

@mariazatkova mokry substrat?
Tak ja neviem,ale ja vzdy polievam kvety/muskaty ,ked su preschnute🙂 a do zalievky kydnem hnojivo....

mariazatkova
3. júl 2024

@fantaghiro21 Tak väčšinou pokiaľ viem tak sa zalieva na mokrý. Je to napísané aj v návode. Aspoň na tom mojom tekutom to je tak napísané. Neviem možno sú aj výnimky a iné hnojivá kde sa môže aj na suchý substrát aplikovať hnojivo. Pokiaľ ich máš pekné a zdravé tak je to v poriadku

mariska1989
3. júl 2024

Bez srandy mne sa tiež tento rok nechcú a nechcú spamätať. Tiež mi korienky odchádzajú len čierna stopka zo spodu tak vytiahnuť odcvaknuť pichnúť nazad do hliny mokrej . Už sa mi to za 6 rokov stalo 2 a vždy len vtedy keď som kúpila tie lacné prvé za 0,50 centov ináč pred tým klasika už krásne veľké väčší kvetináč stali má 1,50 . Vravím si tento rok nemusím zas dať 70€ do muškátový kúpim tie prvé menšie terasu mám hroznú. Inokedy krásne prevysle muškáty mohate kvety a teraz sa chytám za hlavu 🙈