Muškáty pomaly rastú

chiarisimo
21. máj 2024

Ahojte, prosím skúsené pestovateľky o radu.
Pred mesiacom som zasadila do samozavlažovacích kochlíkov visiace muškáty.
Mám pocit, že veľmi pomaly rastú. Viete mi poradiť, kde môže byť chyba?
Prípadne niečo na podporu rastu...

lilianka28
21. máj 2024

Teraz ešte mohli rásť pomalšie, kým sa poriadne zakorenia. Ale po mesiaci už treba začať pravidelne prihnojovať a cez leto určite naberú prudko na raste a kvetoch.

martul
21. máj 2024

ja som samozavlažovacie vyhodila a dala obyčajné...polievať, polievať a polievať.

petronellla87
21. máj 2024

@lilianka28
@martul baby a nevedeli by ste poradiť aj prečo muškáty nekvitnu? Ako listy majú krásne ale kvôli nim som ich nekupovala😆

lilianka28
21. máj 2024

@petronellla87 Určite len hnojiť a dobre zalievať - ale pozor, nech zo začiatku nie sú moc premokrené, aby nezačali zahnívať korienky. Potom by mali nahodiť puky.

petronellla87
21. máj 2024

@lilianka28 ok, ďakujem 😊

viestta
21. máj 2024

@petronellla87 majú veľa dusíka. Prihnojovat hnojivom pre kvitnúce rastliny, nie univerzalnym. Ešte lepšie je hnojivo pre paradajky

kukuk29
21. máj 2024

@chiarisimo hlavne ich treba nechat aj preschnut, nemozu byt stale mokre. Naplnit zasobnik v hrantiku a pockat kym nebude substrat suchy az potom znovu doliat vodu.Muskaty neznasaju premokrenie. 😉

petronellla87
22. máj 2024

@viestta super, ďakujem 🙂

cukroska
19. jún 2024

@chiarisimo Majú radi slnko,veľa slnka .vody a raz za čas zaliať hnojivom a budú kvitnúť do neskorej jesene.

petronellla87
20. jún 2024

@lilianka28
@viestta baby ďakujem za rady, začala som pravidelne prihnojovat tym na kvitnuce rastliny a muškáty zakvitli🙂🥰