Monstera deliciosa

20. feb 2024

Ahojte milovníčky rastlín,
kúpila som si do bytu ešte jednu monsteru deliciosu aj keď doma už jednu mám. Môžem ich spolu presadiť do jedného kvetinaca? Je to rovnaký druh ale sú to dve rozlične rastliny “rodinky” 🙈. Ďakujem.

ariannazara
20. feb 2024

Ono to vyrastie veľké po čase a dve budú obrovské v jednom kvetináči.
Toto je moja ročná

autor
20. feb 2024

@ariannazara ďakujem, takze mám radšej kupit další kvetináč a dat ich samostatne?

ariannazara
20. feb 2024

Určite lebo oni budu veľké a v jednom kvetináči to bude obrovské. Ja mam 3 a každú v inom kvetináči

muchacici
20. feb 2024

@ariannazara Vau! Krásne vyrástla! A to po roku? Ja mám svoju už dlho a je ako chudera 😃 niečo nové vyrastie, potom zožltne, sčerná a koniec.... 🤔😔

ariannazara
20. feb 2024

@muchacici áno v apríli bude mať rok, bola taka malička 2 lístky mala. Kúpená na plantizia.sk
Treba jej veľa svetla, sprchu občas a hnojít a dobru hlinu a prevzdusnenu pôdu perlitom. A bude top! 💚

martinmmartin
20. feb 2024

monstera je prirodzene tahava, takze ma vzdy predok a zadok a potrebuje byt predkom vo svetle a zadkom podoprena inak ti nebude rast.
Na youtube he jeden monstera kanal kde je typek co tomu venuje cely zivot a pekne o tom rozprava ze co jej treba. Hlavne neprelievat a nie moc velky kvetinac.

julkaaa1
30. aug 2024

@ariannazara ahoj starší príspevok ale ktorú monsteru máš prosím? Presne pozerám tu plantizia.sk ale neviem za rozhodnúť dakujem