Margarétka kvet (stromček)

niqusqa2010
23. máj 2024

Prosím vás mam stromcek margaretky, je na balkone kvietky rastu krásne, mam tam aj hnojivo ale od spodu mi listy strasne schnu. Ako casto ju mam polievat? Treba ju presadit? Alebo co mozem kupit aby mi nevyschla uplne? Neviem si rady uz. Dakujem

vyrovnanaosoba
23. máj 2024

@niqusqa2010 prosím odfot, ako vyzerá taky stromček?

viestta
23. máj 2024

Vo vseobecnosti polievat ked je substrat mierne preschnuty. Treba kontrolovat. Listy mozu opadavat kvoli tomu, ze na spodu koruny nemaju svetlo, to je prirodzeny jav.

niqusqa2010
autor
23. máj 2024

@viestta no ja ju mam na zasklenom balkone na takom stoliku aj listky sa za slnkom tocia. Doobeda mi sem hlavne svieti a polievala som ju zhora kazdy den a mam tam aj hnojivo tycinkove a neviem kde robim chybu ci je preliata alebo co. Len mi vzdy prisla ta zemina hrozne sucha

niqusqa2010
autor
23. máj 2024

Takto je

viestta
23. máj 2024

@niqusqa2010 treba strcit prst do hliny, zistis ci treba poliat alebo nie.
A teraz pozeram, ze si fotky pridala, treba presadit a aj by ho bolo treba strihat, ale teraz je uz neskoro. Skoro na jar ju treba pekne zostrihnut asi o polovicu kazdy konar aby mal viac novych vyhonov a viac kvetov.

niqusqa2010
autor
23. máj 2024

@viestta no cize ked bude v hlbke suchsia tak ju mozem poliat hej? Lebo zhora hlinu ked som chytala bola vzdy dost sucha hlavne ked tam pol dna svietilo slnko este aj poza sklo.

luccija
23. máj 2024

@niqusqa2010 keď je na balkóne a slnku veľa polievať.Ja ju mám tiež a každý deň polievam vydatne

niqusqa2010
autor
23. máj 2024

@luccija no ja ju polievam kazdy den a minimalne 300 - 400ml dostane od oka. Este aj vrch striekam vodou zeby malo? 🤷 Fakt neviem

luccija
23. máj 2024

@niqusqa2010 tak píšeš, že je tá zemina suchá tak asi áno🙂ja dávam viac vody

viestta
24. máj 2024

@niqusqa2010 lepsie je poliat raz za cas, ale vydatne. Mne sa osvedcili hlboke podmisky, nalejem do nich vodu, nech si cucnu kolko potrebuju, uplne najlepsie samozavlazovacie kvetinace, nalejem vodu do zasobnika a dalsiu dolievam az ked sa minie

feb13
24. máj 2024

Kde si tu rastlinku kupovala a odkedy ju mas? Margaretka vlastne patri medzi chryzantemy a ony toto robia... ale teda nie na jar, ale na jesen. Aj stromcekova margaretka vraj straca listy na jesen, vtedy ju treba zrezat a prezimovat. Mozno bola nespravne prezimovana a ma naruseny rocny cyklus??? Neviem... Ale keby to bolo nedostatkom vody, by podla mna zvadla cela rastlina. Ja by som skusila zrezat odkvitnute konariky tak 10 cm od kmena, mali by tam narast nove vetvicky. Alebo len odstranit suche listy, ak vyzera ze chce este kvitnut, a zrezat neskor.