Mačky mi zničili záhony. Ako ich odplaším?

22. mar 2024

Je mi až do plaču. Zasadila som si semienka do vyvýšených záhonov, dlho som si vyberala odrody a tie všivavé mačacie hnusoby mi to všetko zničili, rozryly, nič z toho nebude 😔 Ako ich odplaším z mojej záhrady? Psa si nekúpim. Viem, že striekať vodou, ale nemám čas tam vysedávať a striehnuť. Spreje na mačky sú účinné? Poraďte niečo prosím.

laurita285
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pe_mi
22. mar 2024

📌 nám tiež susedova stále chodí, osiera celý pozemok.ide má poraziť.tiez psa nemáme
Tak som zvedavá na rady

petronellla87
22. mar 2024

Do vyvysenych zahonov napichaj špáradlá. A baby tu raz spomínali že existuje špeciálny kvet čo zasadis a ten mačky odpudzuje, len som zabudla názov

vikusjk
22. mar 2024

Ked zasadis, poloz na vrch karirohoz, alebo nejake pletivo, kym rastlinky nevzidu a trochu nepodrastu. Ja ich mam v zahrade tiez plno od susedy, tak to riesim takto. Na druhej strane od kedy ich suseda ma, nemali sme ani jednu mys, cize sa snazim hladat kompromis, aby bol aj vlk syty, aj ovca cela

wilkova
22. mar 2024

Existuje taká podložka s hrotmi, dá sa kúpiť v rolke, mačky a vtáky na to nestúpajú.

simca06022011
22. mar 2024

no nechavame konare, alebo minuly rok mi ostala taka kovova mreza z niecoho (? sietka alebo neviem co)... potom nebudu na to behat... vlastne pod tym, ti kludne vyrastu rastlinky aj vyssie, ak treba podlozis to na krajoch zahona a nebude ti tam nic behat

egonsk
22. mar 2024

zasad si tam kvet Coleus Canina a mas pokoj. Predavaju v kochliku aj rastlinku ... takze mozes tam aj polozit len yen kochlik s nou.

monikkatt
22. mar 2024

@laurita285 keby sprostost kvitla tak si sama ruza

autor
22. mar 2024

Vyskúšam to teda zakryť nejakým pletivom a kúpim aj coleus. Pomohol už reálne niekomu?

egonsk
22. mar 2024

u mna absolutne na 100% zabral proti susedovym mackam a aj moji psi zbytocne nebehali v blizkosti po vysadenom, kde som mal polozeny kochlik s tou rastlinou. Ked som ho dal do foliovnika, silna vona rano aj mne skurtila chlpy ra nohach, nez som ho riadne odvetral 🙂

autor
22. mar 2024

@egonsk super, tak obložím záhony coleusom 👍

majlo1234
22. mar 2024

A voda, vzdy ked sa ti da, vidis ich, vystriekaj hadicou. Tiez sa naucia, ze sa ti tam nemaju pchat

lienocka2808
22. mar 2024

nam chodila mačka do vyvysenych zahonov, spreje nefungovali. Kupili sme plochú misku naplnili sme ju pieskom a zahrabali sme ju na uroven zeme v zahrade. Odvtedy chodi na wc iba tam.

cookie29
22. mar 2024

@majlo1234 bohuzial ani to nefunguje... niet nic horsie ako macky podla mna, co sa problemov tyka :(

@autorka drzim palce, snad nieco u Vas zaberie... u nas vo stvrti malo macku nemalo ludi a bohuzial, problem za problemom. Aj psa sme mali a ani to nepomohlo, dokonca ho macka poskriabala na oku, stalo ma to nemale peniaze a nic s tym

bubuzu
22. mar 2024

Tiež dávam zajačie pletivo. Tak tam potom nehrabú a nekakajú. Keď už rastliny vzídu, buď ho ešte podložím, ak sú krehké, alebo nechám tak.

bloger
22. mar 2024

Môžeš skúsiť šupky z pomaranča. Funguje to aj proti mravcom. Prípadne kávovú usadeninu ak nesladíš kávu.

aandrea9
1. máj 2024

Všivavé mačacie hnusoby to isto nie sú. Myši tam máš alebo nemáš? Ja som sadzacku zakryla bielou tkaninou kým vzišla. Niekto zakrýva vyvýšené záhony plotovými dielcami napríklad. Redkovku po vyseve som zakryla kusom pletiva a basta. Už vzchadza, pletivo dám preč a vybavené.

timea301196
1. máj 2024

Pridám sa lebo v mojej diskusii som skončila ako žena, ktorá neznáša dedinu a všetko okolo toho. Lebo mi mačky ocikavaju okna a dvere 🙄 našla si niečo účinne ?

simca06022011
1. máj 2024

Dávame.do záhonov konáriky a papeky a tam.kde sa.da.normalne pletivo/roxorovu rohož co ostala atd. Keď.uz sú rastliny vyrastene, nechodia tam