Levanduľa v kvetináči

sejbipi
2. apr 2024

Ahojte, môžete mi prosím poradiť, prečo takto opadáva? Muž vraví, že tie opadnuté treba odstrihnúť, no neviem, nemyslím si, keďže sú to ešte len mladučké levanduľe.
Polievam asi tak 1x za týždeň, keď je zvrchu suchá pôda, aby neprehnili korienky.
Napadlo mi, že možno je to tým, že tieto dni na ne nesvieti slniečko? Alebo že by ich ofúkol vietor?

viestta
2. apr 2024

Ma ten kvetinac odtok? Alebo aspon riadnu dranaz na dne? Lebo ak nie, tak je celkom moze, ze na dne kvetinaca je pekne blato, aj ked povrch substratu je suchy. Ked si ich vysadzala rozstrapkala si im korene tak aby mohli dobre prekorenit aj zvysok substratu? Lebo ak nie, tak celkom kludne mozu mat uplne vyschnuty korenovy bal napriek tomu, ze okolity substrat je dostatocne vlhky

isis234
2. apr 2024

Možno má niekto skúsenosť pestovania v kvetináči.
Mne sa v koflíku usušila. Polievala som ju, primerane. Silné slnko na ňu svietilo. Nemala som ju kde preložiť. Dala som ju jednej pani do záhrady. Povedala, že levandule sa najviac darí vo volnej zemi

sejbipi
autor
2. apr 2024

@viestta áno, korene som rozstrapkala ale kvetináč nemá odtok 😏 pri kúpe povedali, že tento je úplne vyhovujúci. S ľevandulou nemam skúsenosti, mám ju 1x tak som dala na ich radu

viestta
2. apr 2024

@sejbipi ked nema odtok, tak pod levandule potrebujes aspon do 1/3 kvetinaca drenaz a a tak pri velkych dazdoch nie je iste, ze nebudu stat v blate

aandrea9
1. máj 2024

@sejbipi ja som skúšala 2x pestovať v kvetináči a 2x fiasko. Myslím, že im je lepšie vo voľnej pôde.

sejbipi
autor
1. máj 2024

@aandrea9 to určite, ale skúšam. Tie ktoré mali na foto kvietky- tú sadenicu som už nezachránila- možno jej nesadol presun, alebo už bola nejaká chytená. Tie čo sú naokolo krásne rastú a už vyháňajú aj púčiky, tak hádam sa im bude dariť 😊