Larvy v kvetináčoch

nikaeli
23. aug 2024

V hrantíkoch s muškátmi mám takéto larvy 🐛 tučné bielo.sivé, majú vyše 5cm. Muškáty pestujem už roky, ešte nikdy som sa s tým nestretla. Podľa popisu by to mohol byť zlatohlávok alebo chrúst. Čo s tým? už som ich vyhodila aspoň 10, no nedávam to 🤦🏻‍♀️musím priznať, že sa mi hnusia, doslova mám husiu kožu 😛 kvetináče sú na balkónovom okne na sídlisku..

luccija
23. aug 2024

@nikaeli áno, mala som vraj to boli chrusty...zistila som to náhodou pri presádzaní kvet žije...je to bežné je tam teplo, vlhko...

gab1sol
23. aug 2024

@nikaeli ja som mala tiež larvy chrusta - všetku hlinu zo všetkých kvetináčov som vyhodila, kúpila novú a kúpila v Hornbachu (majú aj inde) roztok do hliny (túto jar). Tak som zvedavá, že keď ukončím sezónu, či v hline niečo nájdem.

nikaeli
autor
23. aug 2024

fuuu, nepotešili ste ma, ale som naklonená verzii vymeniť hlinu, lebo tie muškáty vyzerajú ako z Hirošimi 🤦🏻‍♀️ a nechápala som prečo.. starám sa o ne ako vždy, aj som ich hnojila, neprelievala.. suseda o tri poschodia vyššie má nádherný previs a ja len také pahýle.. hlinu som kúpila v Hornbachu na jar. Dá sa tomu nejak predísť?

gab1sol
23. aug 2024

@nikaeli ja som použila tuším toto…

viestta
23. aug 2024

@nikaeli vymen hlinu

nikaeli
autor
23. aug 2024

@viestta
@gab1sol
@luccija
díky kočky 🌱
a mám ich aj nejak zlikvidovať?

viestta
23. aug 2024

@nikaeli hlinu vyhod niekde pred dom, vtaky sa o nich postaraju

kp7333
23. aug 2024

toto mam aj ja. kupila som hlinu v bille, muskaty sa v nej trapia, ked ich polejem, vyteka z nich hneda voda. a k tomu tie larvy.

luccija
23. aug 2024

@nikaeli skoro som skolabovala, keď sa mi začala hlina hýbať mala som rukavice a vyhodila ich za plot.Moje boli obrovské priesvitné biele.Myslim, že to je príroda neviem odvtedy nepresadzam🙂ja neznášam ani mini červíky nie ešte takéto cudo

nikaeli
autor
23. aug 2024

@luccija dnes sme prišli z dovolenky, odtŕhala som žlté listy a uschnuté kvety a jedna kvetina bola taká vyvrátená, tak som ju chcela upraviť, zatlačiť hlinu.. a v tom som ich zbadala 🤦🏻‍♀️ zvrieskla na pol sídliska.. nemôzem za to, tieto tvory nezvládam.. prekvapilo ma to o to viac, že hlina bola z obchodu.. len dúfam, že nie sú aj v izbových kvetoch 🤨🤢

viestta
23. aug 2024

@nikaeli hlina mohla byt v poriadk, ale kedze je to na balkone, tak tam prileteli chrusty a nakladli vajicka a potom to uz priroda zvladle rychlo

luccija
23. aug 2024

@nikaeli ako píše Viestta to nebude hlinou, ale že si tam spravili porodnicu

kikusenka1
23. aug 2024

Mne doma v byte pobehovali stonozky....😂 predtým som mala tiež smutivky a všelijaké..nebudem nadavat.... to mam za to ze som vždy kupovala kvalitnú zmes priamo na konkrétnu rastlinu. Stonozky som mala zo zeme pre palmy. Bola ich tam miliarda... teraz kupujem obyčajnú zem a ešte ju dávam upiecť do rúry nech všetka háveď pokape

cukroska
23. aug 2024

@nikaeli Fuj je mi zle uz ori pomyslení brrr...to isté mám druhý rok aj ja!A to pestujem snáď 20 rokov a stále som mala nádherné. Vlani som zistila,že ro boli v substrate s lidl. Tento rok sme kupili v záhradníckom obchode a spočiatku krásne nádherne kvitli a od augusta začali všetky žltnúť a pomaly dochnúť..mala som sj iné rastliny tam a dlho nádherné a zrazu skapali.Ked som začala heabať v kvetináči tiež také húsenice fuj nechutné brrr

cukroska
23. aug 2024

@nikaeli to isté! Čakala som ze neprežijú našu dovolenku,že syn mi ich nechá nepoliate a prišla som a nádherné. A potom neskôr umierali..a to kvôli tým hnusobám.Fuj.