Kvet napadli škodci

minesasubu
10. máj 2024

Ahojte neviem presne o aký kvet sa jedna ale na listoch má také biele viete mi poradiť o čo ide a ako sa toho zbaviť ďakujem Prikladám fotku

lukbe
10. máj 2024

Podľa mňa kalanchoe a asi mšice. Možno pomôže mydlova voda alebo jar. Ak nie, tak sa poradiť v obchode. https://hydromania.sk/kalanchoe/

martinmmartin
10. máj 2024

Kup si lienku , ta ich zere. Pripadne vyraz rastlinku von, nocne teploty ich mozu vykynozit. Msice potrebuju nad 13C a nocnych 9 ich pomalicky zdecimuje

refly
10. máj 2024

Bud si kupit postrek a striekat to, alebo to kazdy druhy den dlhodobo sprchovat. Alebo smarit do kosa celu kvetinu. Chrobakov sa zbavuje pomerne tazko... da sa to, ale chce to dost vela usilia....
A urcite ju dat do karanteny, daleko od inych rastlin.

feb13
13. máj 2024

@martinmmartin Ja som tam vlani dala lienku zo zahrady a absolutne nemala zaujem ich jest. 😠 Aj ked logicky by mala.
@minesasubu Raz som nasla na internete domaci recept na olejovy sprej. Isla tam voda, olej a trocha umyvacieho prostriedku na riad, aby sa olej rozpustil vo vode, ale si uz nepamatam pomery. Ten mi na vosky a podobny hmyz vzdy zabral. Treba ale postriekat viackrat, lebo z vajicok este vyliehaju (a potom asi aj osprchovat rastlinu, ten olej dlhodobo nie je dobry na listy). Bohuzial na kalanchoe som nestihla vyskusat, nemala som cas sa s tym babrat pri detoch a nakoniec som musela celu rastlinu vyhodit. ☹