Kopaný verzus nadzemný bazén

majlo1234
24. júl 2024

Ahoj, zacali sme rozmyslat nad bazenom. Nie sme este rozhodnuti, ci kopany, alebo len nadzemny. Zaujimali by ma vase skusenosti, pripadne aj cena za vyhotovenie, ak ate ich davali robit niekedy teraz. Rozhodne by sme chceli nejaky mensi, nakolko mame malu zahradu. Hlbka minimalne meter. Samozrejme s filtraciou, ale bez ohrevu, u nas netreba😂

majlo1234
autor
24. júl 2024

Este dodam- Mali sme virivku este ako bezdetni, ale predali sme ju, pretoze sme ju vibec nevyuzivali a nevedeli sme upravovat vodu, furt bola zelena a hnusna. Naucime sa to nejako normalne, ak by sme mali bazen? Teraz mame deti, a taky bazen na zahrade by sa hodil, nech sa nemusime furt niekde trepat

sofiia87
24. júl 2024

Mame nadzemny mensi bazen (aj relativne maly pozemok), za mna uplna pecka. Kupovali sme ho v juli dva roky dozadu, vsehovsudy aj s filtraciou, plachtou a obycajnym solarom stal okolo 500 eur. Pouzivame tablety 4 ci 5 v 1, sem tam treba znizit ph a vodu mame peknu cele leto.

doriiis
24. júl 2024

My máme z Mountfieldu kruhový 4,6m priemer hĺbka 1,2m.
Môže byť aj voľne položený na zemi,no my sme ho 50 cm zapustili.Uplne nezapustajte,to je blbosť.Pieskova filtrácia,tablety 5v1.Sem tam povysávať a po daždi naliať algo blue proti riasam.A vybavene

oblecenie99
24. júl 2024

Naši majú už roky ten tzv. "ojebávačský bazén" z Mountfieldu (označenie pochádza od švagra, nakoľko ide o bazén, na ktorý ťa vo veľkom nalakajú že stojí "len" toľko, ale v obchode zistíš, že toľko stojí iba plášť - tá plechová konštrukcia okolo, a musíš ešte navyše zaplatiť za tú plachtu do vnútra, pieskovú filtráciu, schody, vysávač, atď. 😅
ALE! Je to taký nezmar bazén, jedine tu vnútornú fóliu museli meniť po piatich rokoch, lebo jednak to bola tá najlacnejšia, už aj vyblednutá, a búrka na konci jari ju dotrhala. To je ten okrúhly, akoby plechový, zvonka hnedý. Za mňa ale super vec. Osvieži, maly sa v ňom parádne vyhrá, zmestia sa tam aj väčšie nafukovačky, naozaj fajn.Využíva sa maximálne, my neznášame verejné bazény a kúpaliská, už ma tam nikto nikdy nedostane.

Používajú tie veľké tablety 5v1, a SAVO na bazény, inac tusim nič navyše. Na čo si dajte pozor, nedávajte vodu zo studne.

Majú aj výrivku (nafukovaciu), ale v tej sa mení voda tak cca každý tretí tyzden (minimálne). V bazéne to vieme udržať, v tej vyrivke sa nám nedarí, asi je to aj tým, že tam je tá voda ohrievana, alebo neviem. Chodíme do nej len my, vždy čistí, ale i tak ju meníme po nejakom čase. Tu zase využívame prakticky do konca septembra.

katica06
24. júl 2024

@majlo1234 osobne by som do malej záhrady nedávali nič, čo by tam trčalo celoročne, ak sa to nebude . využivať celoročne, aspoň ja mám takú skúsenosť že rodinu to štve že musí bazén obchádzať

majlo1234
autor
25. júl 2024

@katica06 mame 400 m2 do ucka okolo domu, myslela som to supnut na jednu stranu, ze nebude zavadzat. Inak sa ale uz aj tak potkyname o hracky, toto som ochotna prezit po tomto lete😂

Vdaka vsetkym za rady a tipy! Idem sa ponorit do resersovania, kym sa tu uvarime

luccija
25. júl 2024

@majlo1234 záleží od miesta, ak máte menší pozemok nejaké záhony atď...dala by som bazén, ktorý po lete zlozis a dáš do pivnice.Ved si vymeraj koľko miesta by ti zabral zapustený, alebo polo zapustený z Mountfieldu, ale prioritne to chces asi kvôli deťom tak si myslím, že zatiaľ vám stačí obyčajný

luccija
25. júl 2024

@majlo1234 pozri Intex, Marimex, ak teda nie ste rozhodnutí pre tie z Mountfieldu

katica06
25. júl 2024

@majlo1234 máme
tento s pieskovou filtráciou viac ako 5r, nam sa osvedčil https://www.bazenyshop.sk/bazeny-intex-prism-fr...

mateson2004
Autor odpoveď zmazal
Zobraz