Keď vidím izbovú rastlinu v letáku, tak nemôžem odolať

15. sep 2023

Ahojte som milovnicka izbovych rastlin, no a ked vidim v letaku nejakú rastlinku tak nemôžem niektorým odolať🥹
Keďže v praci mame celkom dost rastliniek nie raz som si zobrala nejaké odrezky 😀. To iste na návšteve, ja sa chcem opýtať či to robíte aj vy ?

deti95060810
15. sep 2023

sklamem ťa...nemám doma jeden jediný kvietok...jedine na záhrade a okolo domu . ale v interiéry nič.

nelca84
15. sep 2023

Ano, tiez mam doma plno kvetov, aj pred domom, za domom, na balkone, na zahrade... obcas si niekde odstipnem ked ma nieco zaujme a pravidelne vykopavam nieco u svokry, ta ma tiez dost a vzdy sa potesi, ked si vypytam...

hankab
15. sep 2023

Mam doma cca 80ks a kazdy tyzden pribudaju 🤣 myslela som si, ze po 3-4 rokoch ma to prejde, lebo uz proste budem mat vsetky a nic nove ma nezaujme.. no a potom idem do merkury/obi/hornbachu a tam mi skacu do kosika 🙈 ale teda odrezky nekradnem, ked tak si vypytam od kolegyn, priatelov, rodiny.. asi iba raz sa mi stalo, ze som si odstipla uz takmer odtrhnuty kusok v jednom obchode a dnes je z neho krasny kvietok doma 😬😅

petronellla87
16. sep 2023

Ano prisznavam robim to aj ja😁

la_dolce_vita
16. sep 2023

Ano, tiez som taka, kvety su moja vasen a mam ich aj vela a vsade. Uz som si zakazala obstaravat nove, kedze ich uz nemam kam dat. Casto su zlacnene za par eur v nejakom retazci, tak aj tak neodolam. Raz som si tak isla odtrhnut na jednej chodbe plnej kvetov a majitelka ma vymakla a sprdla ako male dieta 🙂. Tak toto uz nerobim 🙂)

ckocka
16. sep 2023

@la_dolce_vita Ja chodím po dome a pýtam sa komu rastlina patrí a či by sa nepodelil, zatiaľ mi to vždy vyšlo.

gypsomilka
16. sep 2023

Ak ide o izbove to odolam. Stacia mi tie co mam mozno 5ks. Jedine co by som mozno chcela mat je monstera panasovana.
Ale do zahrady to sa nepoznam 😂😂😂. Vcera som sadila zrovna asi 20kvetinacov. A teraz idu cibule tulipany atd. Ocakavam dodavku asi 300cibul nieco mam uz doma nieco este pride.

babulkomale
16. sep 2023

Ano aj izbovky a do zahradnictva jazdim velkym autom, lebo mam aj velku zahradu 🙂

la_dolce_vita
16. sep 2023

Inak dobra tema, je to krasna zaluba, naozaj potesenie pre dusu... mam aj plny balkon a okna, no mat zahradu, tak som asi v siedmom nebi, ale nemozeme mat vsetko 🙂

autor
16. sep 2023

@la_dolce_vita okrasná záhrada je super vec ja mam 11 hektárov okrasnej zahrady niet divu ze cez leto chodím dnu o ôsmej 😂, takže raj to úplne neni kedze vela ľudí ktorý ku mne prídu nevidia co všetko je za tým. Ja mám vlastne voľný cas kedy si oddýchnem ok okresnej zahrady je to približne oddych od začiatku novembra do polky januára čiže 3 mesiace klud 😂. V januári uz pestujem sadenice okrasných kvetov... najviac prace vonku je apríl-koniec augusta kedy treba kvety von poliat kazdy vecer. Momentálne takmer všetky izbovky aj ja letnim vonku. No a zachviľu je začiatok oddychu. Samozrejme potom ked pride návšteva a všetko si fotí je to radosť aj pre mna. Takže nezúfaj všetko ma svoje pre a proti. PS všetko toto robim každý rok uz od 14 tich a to uz mam cez 35 😀

liusa82
16. sep 2023

ja mám tiež rada kvety všemožné.Hlavne lalie,ruže,pivonky,orchideje to je taká topka🙂 na jar zase musim kúpiť hyacinty na parapety bez toho mi príde toto obdobie také o ničom.Tiež máme doma záhradu skôr okrasnú ako na sadenie.To len pár kríčkov čo sa ovocia týka.Najradšej mám popínavky ruže,visteria,brečtan atd.Taká romantická záhradka.Momentálne uvažujem o bambuse do kúpelne🙂

lucia147852
16. sep 2023

Ja mám doma kvet len keď mi ho niekto donesie, a ten je bohužiaľ odsúdený na zánik. Nerozumiem kvetom a ani má nebavia. Ale mame v rodine osobou ako ty. Tiež všetko sadi a kocha sa v tom 😃

la_dolce_vita
16. sep 2023

No tak teda klobuk dole, toto musi byt famozna nadhera!!

zeldia
17. sep 2023

Baby nedáte aj neake fotky? Ja ku kvetom vzťah nemam ale muz áno tak mu ich nosím tie v kvetináčoch nie rezané tie nosí on mne. Sem tam niečo odstipnem ale väčšinou si vypýtam este sa nestalo že by mi nedali. Bohužiaľ mám veľmi zle skúsenosti s nákupom takmer vzdy dovleciem neaku pliagu spolu s kvetom.

zuzana212722
17. sep 2023

Aká skvelá téma mám tiež trošku problém ísť okolo kvetov a nekupit 😀😀 aktuálne moja hoya nechápem ako sa mi to podarilo ale v noci vonia celý byt

sense
17. sep 2023

Nie si ty moja mama? Aj keď asi nie, keďže moja mama nekupuje kvetinky z letakov, ale množí si kvetinky sama s odrezkov a potom posúva ďalej odrezky to svojich

la_dolce_vita
17. sep 2023

Moj kutik..

zeldia
17. sep 2023

@la_dolce_vita aj muz ma kútik, tvoj sa mu pacil tiež 🙂 oproti ako som fotila ma kreslo pohľad na kvety ho upokojuje 😂

autor
17. sep 2023

Tie kútiky sú krásne, moje takto nevyzerajú keďže sú poväčšine vonku ale za chvíľu opäť pridu dnu a oživia to este viac

luccija
17. sep 2023

Áno, mám veľmi rada kvety aj v interiéri aj vonku.Najviac mám radosť, keď kúpim vo výpredaji a potom ju pozviecham.Tak som kúpila v Rakúsku vonkajšiu ružu za 1,90 a teraz je krásna takmer 2 m.Ale neprišla som na chuť orchideam mali vosky stále som menila kôru a nakoniec som ich všetky darovala

autor
17. sep 2023

@sense ano aj ja mnozim ale niekdy sa odolať neda 😂

zeldia
17. sep 2023

@luccija tiež sa mi s orchideami nedarí a nechcem ich ale keď kolegyni rozkvitne na parapetu asi 8 kvetináčov naraz hmmmmm nadhera 😉

autor
17. sep 2023

@zeldia mne sa celkovo orchidee nepáčia no nuz sto ludi sto chuti😀

zeldia
17. sep 2023
luccija
17. sep 2023

@zeldia mne teraz dokvitla tá, ktoru som dostala na deň matiek.Pacia sa mi tie trochu "iné"nie tá klasika z Lidla a pod..
Ja mám veľmi rada anturie mám biele, zelené, ružové musím ešte kúpiť červenú.Prave som všetky kvety v piatok po dlhej dobe sprchovala som bohovala načo mi ich je toľko🙂ale v tomto som po mame ona je tiež taký Micurin

luccija
17. sep 2023

@zeldia môj sused má záľubu v kvetoch a on ma tie čo nemusia byť v hline má ich priviazané drotikom okolo krásneho kusu dreva myslím, že na prvej fotke čo si pridala je tiež

la_dolce_vita
17. sep 2023

@zeldia wauuu... naadhera!! Toto kde je odfotene? Doma asi tazko.

zeldia
17. sep 2023

@la_dolce_vita jasne že nie doma😂 botanická záhrada Kosice výstava orchidei, majú každý rok myslím že v marci to býva.

la_dolce_vita
17. sep 2023

@zeldia dakujem za info, myslela som si. Bola som tam, len nie na tie orchidei, skoda.

autor
17. sep 2023

@luccija mne pre zmenu chytila kazda orchidea vlnatku 😂