Kde nechať dozrieť zelené paradajky?

21. sep 2024

Ahojte, Paradajky už idem vytrhat a zlikvidovať, ale je na nich ešte plno zelených. Aj veľké, aj cherry. Nemáte nejakú radu, recept, co s nimi? Alebo len vyhodiť? Alebo dá sa ešte nechať ich už otrhane, aby dozrel niekde inde, napr v kuchyni na svetle, alebo na terase? Dakujem

ankare
21. sep 2024

Mamina ich zvykla dať na parapetu, kam svietilo slnko.

mima172
21. sep 2024

Ja nechávam na parapete v papierovej krabici (zrežem a nechám len takú akoby tácku s okrajmi). Raz za deň ich troška pohnem a väčšina z nich pekne dozreje. Nie sú také sladké ako dozrete klasiky ale sú chutné. Ideálne ak ich necháš dozrievať aj s kúskom stonky po prvé kolienko.

butterflyeffect
21. sep 2024

Ja mam v kuchyni hned pod oknom polozene, svieti tam slnko, rychlo dozrievaju… mama zvykla zo zelenych paradajok robit leco, ale ja k nim mam respekt kym nie su cervene ich jest…

vanilkovazmrzka
21. sep 2024

Veru tak, nechaj ich na tacke na parapete, kym bude svietit slnko este ako tak dozreju. Ale chutovo to uz nie je take ako ked dozru na kriku… :(

nenne27
Včera o 00:41

Nevyhadzuj.daj ich do otvorenych papierovych obalov na vajcia a poukladaj na parapetu, na slnko.(zvnutra samozrejme)

0silvia0
Včera o 05:42

Moji rodicia kedysi davali paradajky dozriet do velkych sklenenych poharov. Ja to nerobim, mne uz take nechutia, ja to vyhadzujem.

janinah
Včera o 05:57

Dozrievaju vo veľkom skle na okne.

anketkarka
Včera o 06:16

Na papierovú tácku a k tomu jedno jablko. Nemusi byť ani na slnku. Jablko svojou vôňou podporuje dozrievanie.

oslo1
Včera o 11:25

Oranzove davam na tacku na okno.
Zelene, pridam tam banana a zakryjem utierkou