Jahody a škodcovia

neferneferuaton
19. jún 2023

Ahojte, mam posadené jahody. Lenze kazdy den len čo sa trocha zacervenaju uz su obzrate. Neni som schopna pozberat normalne jahody. Neviete čo by tie zrejme vtaky odplasilo? Skúsenosti. Ďakujem

viestta
19. jún 2023

Zasietkovat, mas pokoj

eliska13
19. jún 2023

@neferneferuaton nerobia to slizniaky?

viestta
19. jún 2023

@eliska13 malokedy to sliziaky obzeru, vacsinou ich ozobu vtaci. Ties som si dlho myslela, ze su to tie slizke spanielske mrochty az kym som nevidela drozdy hodovat si na mojich jahodach.

ruzovakrava
19. jún 2023

@neferneferuaton ak sú obžraté tak to budú skôr bezdomovci (slimáky). Vtáky zožerú zväčša rovno celú. Proti slimákom skús dookola celých jahôd nasypať ferrimax, oni zvyknú byť skryté v tráve a vyliezať večer keď už padá rosa. Alebo si na ne počkaj a rovno ich zasyp kuchynskou soľou. Sama neuveríš koľko toho vylezie 🤢 Ešte existuje metarex ale to už je insekticíd. Keďže to ide do priameho kontaktu s jahodami, ten by som nedávala...

anjelik2358
19. jún 2023

@neferneferuaton mne to robia slizniaky

neferneferuaton
autor
19. jún 2023

@viestta a ako? Hodit na to staru zaclonu ci je nejaký modernejsi sposob

viestta
19. jún 2023

@neferneferuaton mozes kupit siete proti vtakom, ale posluzi aj zaclona

zuzinka888
19. jún 2023

Ja myslim ze su to slimaky. Jahody vtedy vyzeraju ako odhryznute. Vtaky skor odobu.

neferneferuaton
autor
19. jún 2023

A akoby som prisla na to či to robia slimaky alebo vtaci?

lubkovaandrejka
19. jún 2023

@neferneferuaton otec minule vravel to iste,ze jahody su vzdy obzrate, on je pestovatel ja nie, preto len pisem,co vravel...ze to obziera nejaky chrobak nosanik, co sa zahrabuje do zeme? Skus pogooglit.

luccija
19. jún 2023

@neferneferuaton ja som na jedno miesto nasypala Metarex a nestačila sa čudovať.Do rána asi 20 slimákov vela pršalo všade sú mne aj z hortenzie zozrali listy nadvihnem listy na jahodách a v hline aj 4 slimaci

lilke
19. jún 2023

@neferneferuaton ak obžraté, budú to slizniaky. 3 roky nula jahôd, tento rok som zasadila pomedzi ne cesnak, vraj neznášajú jeho zápach. Asi naozaj, jahody všetky nedotknuté, a kúsok ďalej už všetko obžraté.

anjelicek26
19. jún 2023

Vacsinou vtaci...treba uz na zaciatku sezony pomalovat co najviac cervenych "vhodne tvarovanych" kamenov a polozit okolo jahod...vtaci budu dzobat a skusat a pochopia, ze su to len kamene... ked dorastu jahody, uz tam ani nepojdu skusat...

oslo1
19. jún 2023

Chod o 11 v noci do zahrady a uvidis, kolko tam mas slimakov a slizniakov, hlavne jahody, vyhonky fazule a kalerab. Ja zbietam kazdu noc.

marca12
19. jún 2023

@neferneferuaton Mne prve jahody zozrali slizniaci a teraz,co dozrievaju na tych sa hostia drozdy. Davame siete,kupis v zahradkarstve.