Izbové kvety

mizu89
1. jún 2023

Ahojte poraďte mi nejaké nenáročné izbové kvety.ale také čo aj kvitnú.nie len samé zelené.
Zaujala ma plumeria ale neviem aká je na údržbu.
Mám orchideu, anturiu a amarilis.chcela som si kúpiť nejaký kvietok ešte.mala som lopatkovec aj kalu ale tie sa mi neujali.hocikedy zabudnem poliať takže hľadám nejaký kvet čo sa zaobíde aj bez vody.nie že za deň zvädne a už sa nepozviecha.kaktusy sa mi nepáčia ani tie Sekule ty či ako sa to volá.
Ďakujem

bibina32
1. jún 2023

@mizu89 fialky sú nenáročné rastliny, len treba vodu liať do misky pod kvetináčom. Nepolievať z vrchu.

lubina
1. jún 2023

@mizu89 to zavisi aj na ktoru stranu mas okna, a ci je byt slnecny alebo je tmavsi. V kvetinarstve ti urcite poradia, ked sa opytas. Nie vsetky kvety maju radi slnko, ine zasa chcu byt na slnku...

mizu89
autor
1. jún 2023

@lubina no jedno okno je na východe a druhé na západe.ten západ je horší lebo tam svieti slnko od obedu

dusankomoj
1. jún 2023

@bibina32 mne zazelenajú pomaly aj prútené košíky,čo mám doma,ale fialku som pri živote neudržala nikdy!😪 ani kúpenú,ani čo mi nebohá babka pravidelne zakoreňovala. Takže pre mňa nieje nenáročná,ale Achillová päta😊

luccija
1. jún 2023

@mizu89 veľa na výber nemáš ešte možno kalanchoe, fialky, mne kvitne teraz vianočný kaktus🙂ešte pozri tilandsiu, ale mne vždy zakvitne raz a potom už nie.Ja zostávam verná anturiam mám všetky farby.

mizu89
autor
1. jún 2023

@luccija a anturie máš akej farby.ja nám takú do fialova ale videla som ešte bielu a červenú.

roja01
1. jún 2023

Klivia a vianocny kaktus. Velmi vdacne a nenarocne izbove rastliny.

lubina
2. jún 2023

@mizu89 tak na vychod mozno mini ruze v kvetinaci, tie kvitnu a nie su narocne (teda podla mna 🙂 ). A na zapad, kde mas slnko popoludni, to je narocnejsie, mozno kalanchoe, ale to mne vzdy kvitne iba raz....

luccija
2. jún 2023

@mizu89 bielu, ružovú, červenú tu fialovú chcem, ale nikde som zatiaľ nenašla.kvitnu 90% roka môj najoblubenejsi kvet znesie aj sucho, keď zabudnem poliať.

mizu89
autor
2. jún 2023

@luccija ja to kupujem poväčšine v lidli.

refly
2. jún 2023

Plumeriu neodporucam. Rastlina sama o sebe neni moc pekna, je to taku pahyl s par listami na konci. A v tomto podnebi ti nezakvytne asi nikdy. Mam v rodine milovnika plumerii, ale teda kvety neboli, ani nebudu.

mizu89
autor
2. jún 2023

@refly ďakujem za rady