Hnijú mi ratánové košičky

m4r_tina
21. jún 2024

Ahojte,
na chodbe mame 2 ks ratanovych kosikov z jysk. Kupovane asi pred rokom aj nieco. Minule som upratovala, a pod nimi akoby sa trusilo. Videla som aj par lariev, vsetko som povysavala, vystriekala dokonca biolitom. Dnes som na to nahodne pozrela, kosiky opat akoby sa trusili, pod nimi asi mrtve larvy, malicke. proste mi zo pozieraju, nerozumiem odkial su:/ Prosim, co som mala urobit a neurobila? je mi skoda to vyhodit nakolko to bolo nevyuzivane a su pekne, presne pasujuce do chodby. Taktiez mi zacal smrdiet kos na pradlo ikea😀 ten vrch akoby hnil. Ano davala som tam niekedy uteraky vlhke, chyba, ale skoda mi to tiez vyhodit:/ prosim ako sa starate o ratanove kosicky?:/ ako to zachranit?:/ dakujem🍀 (asi pridam aj foto)

m4r_tina
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
butterflyeffect
21. jún 2024

@m4r_tina vyhodit! Skoda-neskoda, kym sa ti tie potvorky nechytia do niecoho ineho…

m4r_tina
autor
21. jún 2024

@butterflyeffect len ak by som vyhodila, a chcela kupit nove, ako sa o to starat? ja si neviěm nic krajsie predstavit🫣

m4r_tina
autor
21. jún 2024

resp. rada by som mala to iste ale vediet sa oto postarat

viestta
21. jún 2024

@m4r_tina v prvom rade, to nie je ratan. Ked ti toto zacalo plesniviet, a zaliezli tam larvy tak je to z vlhke. Suchym by sa nic nestalo.
Ja by som toto doma nedrzala a vyhodila by som to

m4r_tina
autor
21. jún 2024
rude_baby
21. jún 2024

Vystriekaj savom proti plesni, nechaj dôkladne vysušiť a nikdy tam nič vlhké nedávaj... Tie koše z hyacintu nie sú vhodné na kvety. Ešte celkom fajn obaly na kvety som mala z pepca - také plastové vedierko a dokola omotane lanom z vodného hyacintu. Ale aj to mi chytila plieseň, lebo som to mala celú zimu vonku 🙈😂

m4r_tina
autor
22. jún 2024

@rude_baby ale ja tam kvety nedavam😀 su to prazdne kosiky v chodbe, chcela som tam slkladovat dazdniky atd ale vidis neda sa nic… mokre som hadzala do kosa na pradlo, ten. toez zhora smrdi😞

simsalabim
22. jún 2024

@m4r_tina ja som rped casom citala, ze Ikea stahovala sarzu takychto kosikov prave pre napadnutie hmyzom. Ze to asi nebolo dokladne osetrene. Tak mozne toto je podobny pripad?

m4r_tina
autor
22. jún 2024

@simsalabim neviem mame ho dva roky a az teraz zacal smrdiet… len ten vrch. ale dnes ho strieknem nejako, aj tie kosiky z jysku, kupila som pripravok na to vraj tak skusim. ak sa to bude potom opakovat tak musim vyhodit. :/

katka700
22. jún 2024

@m4r_tina Pozrela som sa čo je ten vodný hyacint zač. Podľa Wikipédie sa dá použiť na odstránenie arzenu z pitnej vody, kumuluje ťažké kovy a niektoré karcinogenne látky. Síce je to prírodný materiál ale najzdravsi asi nebude.