Bez akej izbovej kvetiny si neviete predstaviť váš domov?

30. jan 2024

Pekný deň, bez akej izbovky si neviete predstaviť váš domov? Ja mám veľmi rada fialky, orchidey a zo všetkých najradšej mám svoj tučnolist. Pochváľte sa kľudne aj fotkami🙂
Práve ma trápi jedna fialka, teda jej listy..neviete prosím poradiť čo s ňou je? 🤔.

kengurica
30. jan 2024

Tučnolist - krásny stromček s hrubým kmeňom, zamiokulkas, eukalyptus (ten je teraz vonku v kvetináči), 2 potosovce - ktorým sa krásne darí v kúpeľni, fikus a monstera - ktoré sa snáď "znovuzrodia", a ešte mám také 5l rastlinné "plantárium". A mienim to rozširovať .

birika
30. jan 2024

predsa bezo mna 🙂

la_dolce_vita
30. jan 2024

Toto je moj... kvety su moja vasen, uz ich nemam kam davat. Ale som len amater, neviem poradit. Fialky ak zmenim zalivku, tak hned reaguju.

isis234
30. jan 2024

@kengurica poprosím, môže byť eukaliptus celú zimu vonku?

hankab
30. jan 2024

Fialka na fotke je pravdepodobne variegatny druh - s primesou bielej farby 🙂 to znamena, ze listy si nevedia vytvarat dostatok chlorofylu, ktory ich sfarbuje nazeleno. Je to teraz velmi “in”.
Neviem si svoj dom predstavit bez ziadnej rastlinky - mam ich celkovo asi 80-90, stale pribudaju a ubudaju. Je to moja velka vasen a zaluba. Vzdy si z kvetinarstva/hobby obchodu prinesiem nieco nove, co mi v zbierke chyba 😅 a stale nemam dost..

kengurica
30. jan 2024

@isis234 už sme jeden mali, bol stále na terase, ale paradoxne nám chcipol v lete, keď sme sa vrátili z dovolenky.
A tento druhý máme tiež vonku v kvetináči veľkom, ale keď upravíme záhradu, plánujem ho dať do zeme.

kengurica
30. jan 2024

@birika to si aj ja môžem povedať 😂 (Margaréta)

mk1111111111
30. jan 2024

Ja mam mnozstvo crepnikovych kvetin cca 80ks, ci uz vacsie, mensir, ale u mna vyhrava potosovec neonovy a dvojfarebny, ale strihany na kratko, nie previsnuty. Mam asi 30 crepnikov a k tomu nesmie chybat biela orchidea v pocte kusov 3 v obyvacke.

1ryba
30. jan 2024

Dracena a zamiaculkas. Vydržia aj moju
biednu starostlivosť.

saxana000
30. jan 2024

Orchidea a chripkovnik nic ine mi neprezije

petronellla87
30. jan 2024

Begonie...maculata som kúpila len tak na skúšku, a angel wings som si vypestovala z lístku, ale teraz sú najkrajšie a určite ai zadovazim ešte ďalšie 😊

isis234
30. jan 2024

@kengurica vďaka, vyskúšam i ja .
zamiaculkas, pelargonie, aloe, nádchovník a fialka

isis234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babababka
30. jan 2024

Africká fialka a nefrolepka.

buberova
30. jan 2024

Bez lopatkovca ☺️☺️ nič mu netreba a rastie ako besný.. keď treba poliať, dá to jasné najavo..

bucko555
30. jan 2024

Toto je moja láska a ešte moje orchidey

ivangeline
30. jan 2024

Viem si predstavit zivot bez kvetov. ;D Snazim sa ich ignorovat ale uz ich mame preprilis... Manzel sa cini. :D Vsetko sa zelena.. Velke monstery i pandamus.. milion mensich a mini,aj fialky su.. aj kyslicky..aj paprade..aj kadeco.

isis234
31. jan 2024

@buberova ano, na ten som zabudla,, už som ho viac krát presádzala a stále rastie a kvitne často

buberova
31. jan 2024

@isis234 joooj tak to mne nekvitol ani raz :D :D