Aký je to strom?

25. júl 2024

Ahojte, potrebujem zakryt skaredy betonovy plot a hladam, ako...

autor
25. júl 2024
autor
25. júl 2024

Skusala vxsadit brectan, ale nie a nie da uchytit na plot

viestta
25. júl 2024

Podobny efekt dosiahnes stlpovitym tisom, ale tak ci tak sa strihaniu nevyhnes

doriiis
25. júl 2024

Keď nie brečtan,tak skús pavinic.Ten sa prilepí všade.Je však opadavy,takže na jeseň budeš mať bordel pod tým a keď ho dáš dole,tak ostanú stopy po ňom na tom plote.

aalt
25. júl 2024
doriiis
25. júl 2024

A dobre zakryjes plot aj bambusom.Ale ten rastie nenormálne rýchlo.To budeš musieť pravidelne strihat

viestta
25. júl 2024

@doriiis a este prerastie aj k susedom a kade tade. Kludne podrastie aj betonovy plot a poskodi zaklady. Bambus je to najhorsie riesenie. Nevybezkate bambusy, ktore sa nesiria ako mor sa velmi tazko zhanaju a nie kazdy predajca oboznami kupujuceho co mu predava a co hrozi.

aalt
25. júl 2024

Za mna bambus urcite nie. Kamarat sa ho uz roky nevie zbavit. Brectan je na tom tiez podobne aj narusa vsetko v dosahu.

mey8
25. júl 2024

@viestta
@aalt je očividne, že sa rozumiete.... takže sa chcem opýtať... čo bambus zastaví? Pokiaľ by som ho zasadila do nejakého plechové ho veľkého kvetináča, ktorý by som posadila do zeme... tiež by sa mi to rozšírilo a prerástlo ďalej?

viestta
25. júl 2024

@mey8 ani beton ho nezastavi, kvetinac v pohode korene rozdrapia

gypsomilka
25. júl 2024

Bambus nie tomu sa vyhni oblukom. Mala som zlikvidovala som. A to som mala v kvetinacoch ako poradil predajca ale tak ci tak to bolo zle. Pavinic. Je sice pekny ale toho neporiadku okolo toho. Urcite obdobie plne vciel. Potom opadavaju listy,neskor fialove bobule.
Teraz mam tis aj vavrinovec. Vavrinovec ide dost do sirky treba ho strihat

mey8
25. júl 2024

@viestta to vážne? Mňa trafí 🙈🤣 no tak to sa isto budem musieť po niečom inom poobzerat

callisia
25. júl 2024

Daj si tam clematis. Nie je agresivny. Je taky jemnejší. Ale ten potrebuje oporu. Akurát ak ti na ten betónový plot svieti dlho slnko tak ti pravdepodobne zhorí.

doriiis
25. júl 2024

@viestta ....to bol len tip.🤷🏻‍♀️Ho vidam v mnohých záhradách.Sama ho nemám.

aalt
25. júl 2024

@mey8 nerozumiem, len tiez zhanam nejaky uzky zivy plot tak som si zistoval. Kamos s bambusom bojuje doslova roky. Detaily si uz napamatam, mal ho par rokov, ale nepacilo sa mu ako prerastal, tak ho vyklcoval. A potom kazdy rok nadaval, ze furt rastu nove.
Mne sa paci aj ten tis, len mam zmiesane pocity z tej jedovatosti. Zatial nemam nic.

chrobak7
25. júl 2024

Ja som k plotu od ulice vysadil zlatý dážď. Trochu sa už rozrástol, mal by som ho už ostrihať.

sherynkamalinka
25. júl 2024

@aalt existuju aj bambusy ktore sa nerozkorenuju 🙂

viestta
25. júl 2024

@sherynkamalinka ano, existuju, ale tazko sa k nim dostat a je ich len par druhov, ktore by u nas prezimovali.

sherynkamalinka
25. júl 2024

napr Rákosovec čínsky

sherynkamalinka
25. júl 2024

@viestta no neviem mam doma uz piaty rok a je krasny 🙂

viestta
25. júl 2024

@sherynkamalinka ale to je trstnaty, nie vybezkaty bambus

feb13
11. aug 2024

https://www.lumigreen.sk/eshop/nohovec-velkolis...

Alebo z vavrinovcov uzsie formy - Elly, Genolia.