Ako dlho musí ísť filtrácia a ohrev pri nafukovacej vírivke?

mijama29
23. jún 2024

Dobrý deň, prosím kupili sme vírivku tak spontanne, takze nič o tom nevieme ani z okolia nemám nikoho,kto vy mal skúsenosť.
Filtrácia musí ísť nonstop? A čo ohrev? Keď sa vyhreje na požadovanú teplotu treba to vypnúť? Alebo prestane hriat sama? Ako dlho vydrzi nahriata voda, ak to vypnem a bude zakrytá virivka? Ďakujem pekne

basulaak
23. jún 2024

@mijama29 filtracia nam ide stale, aby sa voda nepokazila. Ohrev podla potreby. Ked sa cely den nejdeme okupat neni dovod ho zapinat. Ked vieme ze vecer pojdeme tak v ten den pustime ohrev. Ine je to v lete kedy ju pouzivame ako bazen na kupanie ine na jesen/jar kedy je zima a bavime sa o inych prevadzkovych teplotach. Prikryta je stale ale na jesen/jar to nepomoze udrzat teplotu po vypnuti ohrevu.

zalka
23. jún 2024

@mijama29 ja púšťam filtráciu tak cca na hodinku dve každý deň... Keď chcem ísť do vírivky zapnem ohrev ak je chladnejšie voda.
Nezabudni kúpiť chlorove tablety a pravidelne meniť filter. Tablety mi vydržia tak týždeň keď dávam nové tak mením aj guľky vo filtri.

negymama
23. jún 2024

my mame na virivku casovac, ktory pusta filtraciu v pravidelnych intervaloch cely den, priklad kazdu hodinu 15 minut. Da sa to nastavit, v chladnejsich mesiacoch ide zdriedkavejsie, pri vysokych teplotach kazdu hodinu.
a presne ako niekto spominal, ohrev zapiname cca od poobedia ak sa idme vecer kupat, ak nie, ide len filtracia. a ako dezinfekciu pouzivame solinator.

mijama29
autor
23. jún 2024

Ďakujem Vám za odpovede, no zatiaľ neviem znížiť pH nedari sa mi, alebo sa len nedá spoľahnúť na tie testovacie prúžky? Potom by mala ísť tableta kúpila som Marimex , ale sú asi vacsie alebo to tam len neviem vložiť 🤦‍♀️🤦‍♀️

zalka
23. jún 2024

@mijama29 aký máš vyrivku typ...
A tieto https://www.nay.sk/marimex-aquamar-triplex-mini... v pohode vojdú postavíš ich do toho skinera.

mijama29
autor
23. jún 2024

@zalka mame tu obyč lazy Z spa miami a tablety tieto https://www.obi.sk/uprava-vody-v-bazene/marimex...

zalka
23. jún 2024

@mijama29 to by malo vojst.... Mam podobnú vírivku

luciferka93
25. jún 2024

@mijama29 tiež mame lay-z Spa... Vodu mame napustenu týždeň a je stále krásna čistá. Minulý rok sme ju zakrýva Li tým krytom co bol k tomu a voda sa nám nonstop kazila, nemala dobre PH.... Tento rok sme dali na vrch sieťku a ta voda je už týždeň super, davame tabletu do plávaka, a na pH tam ešte nedával nič zatiaľ je stále dobré keď meriame. Filtráciu púšťame každý deň na 3h a ohrev len pár hodín pred keď sa chceme kúpať a je náhodou chladnejšia. Minulý rok sme s tým bojovali strašne... Furt zle hodnoty a tento rok ako nedávame kryt je to maximálny rozdiel

luubkaa
28. jún 2024

@luciferka93 môžem ťa poprosiť, akú sieťku dávate navrch? Keby si mohla odfotiť, bolo by super. Ďakujem.

luciferka93
28. jún 2024

@luubkaa popravde ta pobavím 🤣🤣 lebo len obyčajnú záclonu, starú na husto tkanu🤣🤣

luubkaa
28. jún 2024

@luciferka93 🤣 tak to som naozaj nečakala 😁
Ale recyklácia je super vec, takže 👍

luciferka93
29. jún 2024

@luubkaa nenasla som na nete žiadnu sieť nato tak sme si poradili, po babke ostali také ozaj husto tkané a iba to trčali v skrini tak sme 1 použili 😃😃

amalka147
30. jún 2024

Ak dávate tabletu do virivky, kedy sa potom idete kúpať ak tableta nebola rozpustená?

amalka147
30. jún 2024

Neviete ako sa toto používa? Kolko kvapiek mam dat toho roztoku

zalka
30. jún 2024

@amalka147 tableta je v skinery... Ten sa zatvára počas kúpania... Keď je vírivka prázdna tak sa otvorí aby okolo tablety šla voda a chlorovala ju.

amalka147
30. jún 2024

Ak je teraz spustená filtrácia a ten skiner je otvorený? Manžel chce ísť do vody ale mu vrsvim že nemôže lebo su tam tam tablety

zalka
30. jún 2024

@amalka147 https://allegro.sk/ponuka/davkovac-chemie-pre-v... ja do toho dávam tablety z vírivky to nevyberám... Otočím tym a zapchaju sa dierky a lezem do virivky... Aj počas virenia mam filtráciu spusteniu, ale cez chlór to nejde.

Tablety mi v tom vydržia týždeň. Po týždni otvorím dám ďalšie tablety.

luciferka93
30. jún 2024

@amalka147 my dávame chlórovu tabletu do plavaka, keď sa idem kúpať plavak vytiahneme, keď sa do kúpeme dáme s5

Ten tester, môj muž tam naberie vodu vhodný tabletky podľa toho či chce zmerať oh alebo chlór a zavrie nádobu, premiešame. Ale lepšie sú pásiky co sa namocia do vody... Podľa hento ho určiť farbu je otrasné

amalka147
30. jún 2024

@luciferka93 kolko kvapiek dáva? Iba jednu?

amalka147
30. jún 2024

@luciferka93 taze aj ked je plavák otvorený momentálne vo vírivke, tak ak ho zavriem môžem ísť dnu?

luciferka93
30. jún 2024

@amalka147 kvapiek čoho?

Podľa mňa áno ved keď je zavretý tak chlór sa neuvolnuje...my plavak vyberáme von

amalka147
30. jún 2024

@luciferka93 vo vnútri obalu su 2 roztoky.

luciferka93
30. jún 2024

@amalka147 aha tak v tomto neporadím my máme iný spôsob, my dávame také malé tabletky miesto roztoku

amalka147
30. jún 2024

@luciferka93 asi kúpim tie prúžky

luciferka93
30. jún 2024

@amalka147 my sme dnes kupovali v Merkury markete sa nám už minuli. Vodu mame napustenu od 8.6 a stále je pekná, dávame iba chlorove tablety a filtruje e každý deň vodu aspoň na pár hodín, a hlavne ju z vrchu nezakryvame... Keď sme zakrývali bola hnusná a ešte aj smrdela

amalka147
30. jún 2024

@luciferka93 ako sa staráte vo vodu?

luciferka93
30. jún 2024

@amalka147 v podstate nijak, chlorove tablety, filtrácia každý deň na par hodín a to je všetko... A nezakryvame.... Pásikmi zameriame aké má hodnoty. Avzdy boli ok, raz sme mali veľmi veľa chlóru ale nechali sme vyprchat vtedy sme sa nekupali

amalka147
30. jún 2024

@luciferka93 aka hodnota cl je ok?

amalka147
30. jún 2024

Používate aj vlockovanie? A ak ano aky pomer?

luciferka93
30. jún 2024

@amalka147 neviem pozrieme pásik a podla farby, neriešime to niak špeciálne ani žiadne vlockovanie... Mužov ujo nikdy nič do vírivky okrem chlóru tiež nedával iba filtroval a chlór.