Aké odrody rajčín pestujete vonku a aké v skleníku?

alena0305
25. aug 2024

Rajčiny na kečup
Aké odrody rajčín pestujete vonku a ktoré v skleníku. S akými ste spokojné? Vyskúšala som už viacero, zatiaľ nič moc. Hlavne na lečo, kečupy, šaláty. Sever Slovenska - vonku aj pod lexanom. Ďakujem. Alena

kiki68
25. aug 2024

@alena0305 nasi tornado

kiki68
25. aug 2024

Muz pestuje aj tie rozne cherry v zimnej zahrade. Nasi vsetko vonku.

viestta
25. aug 2024

Na salaty mame rozne odrody, (asi 20), na leco a pretlak San Mazzano a San Marzano gigante. Tornado sme skusili raz, sice rodili ako dive, ale chutovo neboli nic moc

zuzinabila
25. aug 2024

@alena0305 ja som SV Slovenska a mam len vonku,rozne odrody od cherry po talianske giganty.toto leto bolo fakt horuce,takze uz neviem co s urodou..samozrejme,chutovo nedocielim ako v Stredomori nikdy😀

pralinka86
25. aug 2024

Bycie srdce, aj na jedenie, aj spracovanie. Pripadne ine velke podobne masite

akinomel
25. aug 2024

@alena0305 máme Tornádo. Cherry neviem odrodu, ale máme aj malé žlté, vyzerajú ako hruštičky.

ivanakal
25. aug 2024

Ja pestujem rajciny iba vo foliaku, nehniju tak ako ked som ich pestovala vonku. Pestujem rozne odrody, kazdy rok skusam ine.. ale napr.tornada pestujem stale, oni su take "kompaktne" ze sa krasne krajaju. Tento rok mam tornado, Marmande, san Marzano, bycie srdce, cierne rajciny, potom male oranzove hruskovite Perun, a potom take male cherry volaju sa Raspberry red hood, sladucke vyborne