Zmrazovanie príkrmov

12. okt 2020

Akým spôsobom dávate zmrazovať a následne rozmrazovať príkrmy pre deti? Zeleninka sa pripraví rýchlo, o to nejde.. skôr o to mäsko... vďaka za každý tip 🙂

andrejka1974
12. okt 2020

Ja som mala kelimky od aventu a vzdy som navarila a zamrazila a potom jeden vytiahla a v ohrievacke zohriala ci uz zeleninove alebo masove

renatka1985
12. okt 2020

ja som maso mrazila vo vacsej doze nakrajane na malinkate kusocky. vzdy som len odlomila kolko bolo treba a nechala volne rozmrazit.

autor
12. okt 2020

@renatka1985 vďaka 🙂 kuracie nie je problém, horšie s ostatnými...tam by bola príprava dlhá no

autor
12. okt 2020

@andrejka1974 super.. ohrievačku nemám, ale popozerám..

andreatytler
12. okt 2020

Ja mrazim uz uvarene a zmyxovane vsetko ovocie, zeleninu aj maso. Davam do malych kelimkov na lad a robim kocky, ktore potom drzim v sackoch. Nas je velmi vyberavy a ma rad len bataby a tekvicu, takze vsetku ostatnu zeleninku musim schovavat a pridavat v malych mnozstvach... tak mi taketo male zmrazene kocky pridu velmi vhod, lebo si mozem z nich namiesat akukolvek kombinaciu.
Zohrievam v teplom kupeli a je to vsetko ako cerstvo zmixovane... chutovo aj konzistenciou a este to aj pekne vonia.

autor
12. okt 2020

@andreatytler to je tiež dobrý nápad, vďaka za tip 🙂

luciannka83
13. okt 2020

Ja pri prvom som raz tyzdenne urobila vyvar z roznej zeleniny a maska. A pomixovala rozne. Napr. Masko so zemiakom, potom masko, zemiak, mrkva, potom masko, cvikla, ...rozne kombinacie. A pri starsom som mala morcacie masko narezane na kocky a vzdy robila cerstve so zeleninkou. Ine maso som mrazila uvarene a zeleninu som varila cerstvu. Ale ten mladsi bol srotovnik, ten vsetko zjedol. 😊

autor
13. okt 2020

@luciannka83 tak aj naša zatiaľ s jedením nemá problém.. musím to tiež nejak takto vymyslieť, nájsť si systém .. aby som len v kuchyni nebola... ďakujem za tip 🙂