Zavádzanie kravského mlieka pri ABKM

martinazbor
2. sep 2024

Dobry den, moj syn bude mat o tyzden 8 mes., prikrmy uz mame za sebou vsetky, okrem mliexnych vyrobkov. Navstevujeme Gastro, je na Neocate Infant uz 4 mesiace, po diagnostikovani ABKM. Po dnesnej kontrole na gastre nam dr. odporucila pomaly zavadzat bielkovinu KM, zacatim priklad olizania bieleho jogurtu, neskor, ak bude reakcia dobra, si kupit Nutrilon HA a 3/4 davky ktoru pije rozrobit s Neocate a 1/3 s Nutrilonom a ak bude reakcia dobra tak postupne prejst na Nutrilon uplne. Kontrolne krvne testy mame az o 2 mesiace, dovtedy mame skusat zavadzanie "mlieka"... chcem sa opytat na osobne skusenosti- ake mozu byt realne nepriaznive reakcie priklad po olizani jogurtu. . . Je realne, ze reakcia bude dobra a teda ze uz v takom veku sa "zbavi" tejto alergie? Po pripade ako inak este mozem postupne skusat zavadzanie mliecnych vyrobkov (na co si mam davat pozor, ake ine vyrobky, atd.) Dakujem za radu.

nuklia
2. sep 2024

Mam synceka s touto alergiou a velmi nepotesim. Momentalne ma 10 rokov a stale s tym bojujeme... Ale uz sme sa naucili ako fungovat. Napr. raz za tyzden znesie v pohode kopcek zmrzliny, ale aby mal kazdy nieco s mlieckom, to urcite nie. Tiez nam Dr. hovorila, ze "vyrastie" z toho.. Tak cakame 😀

luciferka93
2. sep 2024

@martinazbor nás má 3 roky a tiež stým bojujeme... Prejavy po mlieku nemá žiadne ale ktovie ako to je s trávením.... Keby vypil alebo zjedol veľa naraz z mlieka tak sa mu vyhadze okolo pusy a skriabe sa. Čakáme kedy z toho vyrastie... Vraj jediný liek na vyliečenie ABKM je úplne vyradenie zo stravy vrátanie srvatky a všetkého čo môže obsahovať mlieko a pod... My sme vylúčili mlieko úplne občas ma jedine zmrzlinu, tiež pije neocate junior, nám na gastro kázala zaťažovať hlavne najskôr orevarenym mliekom napr v pudingu, krupicu, a až potom jogurty, ochutnať mlieko na lyžičku atď...

katie253
2. sep 2024

@martinazbor moj od 2,5 roka bol na bezmliecnej strave s neocate junior, od júna sme začali postupne dávkovať, ale bezlaktozove výrobky, gastro lekárka odporučila radšej tie bezlaktozove ako normálne mliečne, lebo ze bezlaktozove menej zaťažujú žalúdok a črevá ako tie výrobky z normálneho mlieka. Tak sme postupovali aj pri staršom synovi a zatiaľ je to ok. Maju bezlaktozovu stravu, aj v škôlke.

emamonika
8. sep 2024

@martinazbor moja mala rok aj pól keď jej to prešlo