Zahadzovanie jedla ročnou dcérou

barien
1. okt 2021

Ahojte mamičky mám na vás jednu otázočku. Mám ročnú dcérku a stále keď napríklad odhryzne z rožku tak zbytok zahodí, napije sa z fľašky a zahodí, odhryzne z hrozna zahodí. Stále všetko zahadzuje ale pritom keď jej podám tak papa ďalej lenže zas odryzne a zahodí. Som už zúfalá🤯 .....minule banán letel cez pol miestnosti .... Ako ju to odnaucit ? Alebo to prejde samé ?🙄 .... Ďalšia vec ...čiapka ..... Nenechá si na hlave NIČ ani čelenku ani čiapku ani sponky 😔.....proste ešte aj čiapka na zavezovanie letí na zem ( bojím sa že sa na nej aj obesi keď si ju ťahá dole ) 😫🥴

lucka_ke
1. okt 2021

aj môj všetko hádzal na zem, takisto čiapky absolútne nikdy, ani ponožky, topánky... v MHD si skopával topánky, za jazdy v kočiariku tiež, staré tety mi v zime dohovárali, že mám decku obuť topánky, lebo je zima 🙂 ale prešlo ho to po čase, len trpezlivosť

ziarifka
1. okt 2021

@barien tie čiapky, čelenky sa smejem, ako moja 🙂 vonku mráz, ona hola hlava v kočiari. Teraz má 1r10m a zistila som, že chce kapucňu. Naozaj stačí trošku zima alebo vietor a už si pýta kapucňu. Ale čiapku, čelenky stále letia dole

hederamonstera
1. okt 2021

Pri jedeni jej skus dat nejaky kruh, nieco ako podpivniky, k tanieru a ukazat jej, ze to ma pokladat na to. Mozno pomoze, ked bude mat vyznacene, kam to pokladat.
Ak nechce na hlave nic, tak jej nic nedavaj, alebo nech si to sama zacne davat (daj jej na vyber z viacero variantov)

denka97
1. okt 2021

Aj náš malý robí to isté odhryzne a zahodí alebo ak je na posteli napríklad tak odhryzne zahodí zoberie si to sám odhryzne a zahodí a tak dokola 😂 tiež má rok a hádam ho to časom prejde

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
choco6
1. okt 2021

Neskonci to nikdy! 🤣 Nas bude mat o chvilu 3 roky a stale nieco hadze, hlavne ked nieco chceme my tak nam to nepoda ale niekde odhodi za gauc., 🙈😁

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barien
autor
1. okt 2021

@ziarifka Len to že je to veľká škoda lebo tak krásne čiapky máme aj čelenky a tak je v tom zlatá ....😏 A áno kapucňa je to jediné čo znesie má hlave no keď ani to nie tak nie čiže aj kapucnu si zvykne dať dole

vanda323
1. okt 2021

@barien Ja som prišla na to že s dieťaťom treba veľa rozprávať, mňa už zo seba samej občas hlava bolí ☺️ Ale stále rozprávam dohováral, aj naša Laura to robí s jedlom...má 1,8 m.esiacov. Stale jej poviem no jedlo sa.nehadze. ...občas to zafunguje a občas ho hodí o stenu alebo na podlahu, myslím však že to prejde

mariejenka
1. okt 2021

@lucka_ke úplne ako moj teraz, tiež ma rok,a uplne rovnako, na čiapkach na viazanie mame urvate vsetky šnúrky, prisila som späť ale 🤣🤣 vidno to.
@barien žena, som s tebou v myšlienkach,a drzme sa✌️✌️🍀

barien
autor
1. okt 2021

@hederamonstera Dakujem za nápad skúsime .....no myslím si že keď pred ňu predložím dve čiapky tak najprv hodí jednu a potom druhu na zem 🙄🥴😫

barien
autor
1. okt 2021

@denka97 preeeesne to isté zažívame

barien
autor
1. okt 2021

@beata_k áno takto to u nás vyzerá s ovocím a potom keď to celé preklopila na seba tak to začala zo seba hádzať na zem 🙄 🥴😁

marzuz89
1. okt 2021

@barien u nas, ked zacal syn sam papat, myslim celkovo, aj na zaciatku zuzlanie rozkov, aj neskor s lyzickou ked chcel od 13m iba sam, som si davala pozor, ci to letelo vedome, alebo omylom, aby som ho zbytocne nepoucala 🙂 Ak omylom, nekomentovala som, zdvihla, ale ak vedome, len som zopakovala, ze jedlo ani lyzicka sa nehadze, hadze sa lopticka, a ked bol uplne malicky, spravila som to gesto rukami - "neeeení", rozhodila otvorenymi dlanami do bokov, urcite vies co myslim. A nebolo. Nezdvihala som. Jedlom hodil len par krat, ani nie tak jedlom, ako lyzickou, alebo rozkom. Tak asi zabralo 🙂 paci sa mi tip od @hederamonstera. A dalsi tip, papat vyhradne v jedalenskej stolicke, nie behat kade tade a kdekade to jedlo hadzat. Nauci sa to, len treba od teba vzdy rovnaky pristup a trpezlivost. Neboj sa, ked sa tomu budes venovat, jedlom hadzat o par mesiacov uz nebude 😉

@denka97 papa jedlo na posteli a este ho po tej posteli aj pohadzuje?

marzuz89
1. okt 2021

@barien inak mi este napada, hra sa dostatocne s loptickou, kotula, hadze? Niekde som raz citala dobry tip, ze hadzanie veci u tychto rocnych deti je len novoobjavena schopnost vedomeho vrhania predmetmi, ktoru radi trenuju. A ked ma zrovna v ruke jedlo ci ciapku, co s nimi, ze 🤣 ja som si toto precitala asi tak v 10m a uvedomila som si, ze sme vobec ziadnu lopticku nemali, tak som hned kupila malicku a zacali sme trenovat vedome hadzanie 🙂

lenkakravcova
1. okt 2021

@barien Joj to je ešte malička. Veľa od nej chceš. 😀 Ona to chce hádzať, otáčať. Učí sa tak. Spoznáva svet. Ešte nechápe že to nemá robiť. To tak najskôr okolo roka a pol pochopí.

Čiapku kúp na spinku pod krkom. My mame takúto, tu jedinú nevie stiahnuť dole.

barien
autor
1. okt 2021

Papáme len v stoličke ale napr keď jej dám piskotik tak aj keď behá po byte nechcem ju zas stále dávať do stoličky pri úplne každom jedení ....ale ak si myslíte že by to bolo správnejšie som ochotná to skúsiť len aby bolo dobre ....máme loptičku vie že ju má guľaté alebo hádzať

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barien
autor
1. okt 2021

@lenkakravcova jej zlata baba 🥰 no to je dobrý nápad popozeram 🙂 ďakujem za typ

barien
autor
1. okt 2021

@viestta ako raňajky desiata obed olovrant večera je v stoličke lenže nakoľko má 9 ročnú sestru ktorá si rada zoberie napr nakrájané jablko do izby na posteľ tak je to ťažko malá tam dobehne zoberie si jablko a behá a zahadzuje

mabenn
1. okt 2021

@barien samozrejme ze to prejde, nebude to robit do dospelosti...zhadzovanie veci je motoricky trening

oblecenie99
1. okt 2021

@barien Dostala si tu celkom dobre rady, tak ja len na povzbudenie, že z toho vyrastie, prestane ju to baviť, teraz tak objavuje .. Prídu ďalšie veci 😂 a potom zase začne hádzať 😅 a tak dookola. Môj skoro dvojročný (21 mesiacov,) dnes trucoval, že som ho dala do kočíka, ale ináč sa nedá zvládnuť obchod, lebo (žiaľbohu chvalabohu) rad nakupuje 😀 a tak zistil, že gumáky sa dajú parádne stiahnuť z nôh a vyhadzovať z kočíka. V Lidli. Ešte som si ale spomenula, že keď vidím, že niečo, čo sa nesmie, robí vyslovene naschvál tak ignorujem. Nemá publikum, prestane ho to baviť 🙂

basska_b
1. okt 2021

Co sa tyka capice, ja som vyskusala viac capic, moja 19 mesacna ma malo vlasov, takze jej to vsetko vadi, svrbi,... a nasadzujem capicu, az ked vyjdeme pred dom a pekne ju ofukne. Hned ju chce :D s hadzanim nemam skusenost chvalabohu

jasminka22
1. okt 2021

@barien ahoj, to iste robi aj nasa 13 mesacna, este aj ponozky stale hadze na zem, vyzuva, jedenie je vacsinou trapenie, tiez som zufala z toho 😏