Začínam s príkrmami

dally55
22. apr 2023

Ahojte, s dcérou začíname s prikrmamy, chcem spočiatku zeleninu každé tri dni nový druh. Prvý deň jedna dve lyžičky na skúšku, to je jasne, druhy-treti den ak nič nebude tak aj 4, alebo koľko zje. Na štvrtý den nová zelenina zase začíname jednou lyžičkou. A tu to začína čomu nerozumiem. Kedy sa zvyšujú denne dávky? Veď takto keď stále skúšame novú zeleninu a potom ovocie a mäso a obilniny tak prvý mesiac možno aj viac sme stále na tých cca 4 lyžičkách denne. Či to až keď všetko poskúšam tak až potom začínam dávať vacsie dávky? , pediatrička vravela že sa mame dostať na 100-150 gramov, viac som sa jej nestihla popýtať :( dakukem

nelca0510
22. apr 2023

@dally55 a keby si si pozrela na nete / kúpila knižku / otvorila archívnu poradňu,kde pediatrická radila ohľadom prvých prikrmov?

radussska999
22. apr 2023

@dally55 ja som dala vždy toľko koľko zjedla. Čiže vždy na druhý deň zjedla bezne aj 100 gramov. Keby mala na niečo reakciu určite by sa to ukázalo ešte v ten deň. Tak som to robila pri každej zelenine. Zatiaľ nebolo nič,čo by jej nachutilo.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamvtme
22. apr 2023

pozri, zbytocne si budes planovat, kolko gramov tvoje dieta ma zjest, ked sa moze stat, ze budes rada, ak zje vobec tu jednu lyzicku alebo mozno naopak budes musiet dieta krotit, aby nezjedlo aj teba :D uvidis, ako bude chutit a podla toho nejak rozumne nastavis porcie....

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz