Začína sa prikrmovať zeleninou?

misickaa4
28. feb 2020

Ahojte, maly bude mat coskoro 4 mesiace a ja chcem zacat prikrmovat. Zacina sa zeleninou? Po akom cca case sa pridavaju dalsie potraviny?
Maly ma pri UM problem so zapchou, je preto vhodne zacat mrkvou? A ake dalsie druhy zeleniny mozem potom pridavat? Po kolkych cca dnoch od mrkvy skusim iny druh?
Dakujem

katren
28. feb 2020

@misickaa4 na prve prikrmy je tu tooooolko diskusii...staci si pohladat a potom uz len citat a studovat 😉

ukulela
28. feb 2020

ako pise @katren.
standardne - jedna zelenina tri dni, potom tri dni dalsia atd ... ak nebude ziadna negativna reakcia, mozes skusat kombinacie uz odskusanych druhov. mrkva zapeka - ano, tak asi y. mlady kalerab, brokolica, pomenej, resp urcite nie husty prikrm, skor konzistencia kremovej polievky. mrkva, zemiak, cukina, maslova tekvica, alebo hokaido, batat, spenat/mangold, ...

albertka1980
28. feb 2020

@misickaa4 ak ma zapchu, nezacinaj mrkvou, skus tekvicu, cukinu, batat, vzdy 3 dni jeden druh a ked bude bez reakcie, mozes kombinovat. Ja som mrkvu zaviedla az ako 5 alebo 6 a nic nam neuslo.

alinka183
28. feb 2020

@misickaa4 vždy sa začína zeleninou až potom ovocím 🙂 Skús mrkvičku aspoň 2 až 3 dni,potom zemiak môže aj babat,petržlen,cuketu,tekvica ).Ak má zápchy dávaj mu vodičku prevarenú samozrejme