Vysoké ceny príkrmov na Slovensku

kvetinka211
14. júl 2013

Ahojte. Zvycajne kupujem prikrmy alnatura a babylove hlavne preto, ze su bez soli a lacnejsie nez hippky. Bola som vsak v Rakusku a nudzovo som nakupila par 250g baleni Hippiek od 12m v supermarkete Spar .. v domneni ze sa to asi moc neoplati. Stali ma 1.59 eura a nevsimla by som si ze by mali nejaku akciu. Teraz som tie iste Hippky co som v Rakusku kupila za 1.59e stali v sk DMku 2.59!!! Na feedo ich maju za 2.27e. To nas uz maju fakt za debilov ze mame s nasimi sk platmi kupovat vyrobky takmer raz take drahe nez v Rakusku?
Doteraz som to velmi neriesila lebo s kupovanymi prikrmami planujeme coskoro prestat a kupujem ich len ako doplnok, ale toto ma uz fakt nastvalo. Ake mate skusenosti?

aristka
14. júl 2013

@kvetinka211 toto nie je novinka,je to aj našou veľkou dph a našou blbosťou,inak drobčaťu stačí nahádzať všetko do jedného hrnca s vodou a uvariť a aspoň vieš čo mu dávaš... 😉

sisaha
14. júl 2013

@kvetinka211 rovnake..kupujem vsetko v Rakusku..

sissy27
14. júl 2013

@kvetinka211 o cenách detských príkrmov mám nulový prehľad, keďže to pre mňa nie je nijako aktuálne, ale už nejaký ten rok 90% nákupov potravín a drogérie robím v rakúsku - ani nie tak kvôli cenám, ako pre kvalitu, prístup personálu, niečo beriem od domácich pestovateľov a chovateľov a teda občas sa nevyhnem nákupom aj v našich obchodoch - prevažne pečivo alebo niečo narýchlo, čo sa práve minulo a už nepočká...

tatko_bebe
14. júl 2013

Ako je to s cenami vyziv od Hippu? myslim co su tie jednotlive jedla..

sisaha
14. júl 2013

@tatko_bebe lacnejsie ako tu... a ak ides do BIPA prve tri dni v mesiaci, ked maju Baby day´s, tak mas k tomu este 25% zlavu. S ich kartou samozrejme.

saska.t
14. júl 2013

@kvetinka211 u nas v nemecku su este lacnejsie,je to normalne kedze k tomu priratavaju aj dovoz z inej krajiny,nestoji to uz ani za rozculovanie,snazia sa ludi okranut,kde sa len da... smutne ale pravdive ☹

tatko_bebe
14. júl 2013

Tu kartu BIPA sa da vybavit ako?

sissy27
14. júl 2013

@tatko_bebe v hociktorej Bipa predajni vyplníš formulár, okamžite máš k dispozícii papierovú formu tej karty, neskôr pošlú plastovú, podobne ako u nás v dm drogerie alebo bille...

tatko_bebe
14. júl 2013

ok diky za typ BIPA je najblizsie v Hainburgu od BA?

natalienka12
14. júl 2013

U nás sú vysoké ceny na všeličo iné, nie iba na detské príkrmy. Aj my chodíme do BIPY, aj do Hofferu, aj do Billy a iných obchodných reťazcov a vždy nakúpime veľa, hlavne drogériu do zásoby, detské príkrmy som nikdy nekupovala, moja to nechcela jesť a ja som jej pripravovala varené jedlo doma. 🙂

moon1979
14. júl 2013

@kvetinka211 hmm a nie je výhodnejšie a aj zdravšie pripraviť pokrm doma a vieš čo si tam dala? hotové "konzervy" by som volila len ako z núdze cnosť, ak človek napr. niekam ide autom na dlhšie z domu ... ale denno denne nehrozí ... aj ked je pravda, že môj starší má pomaly 3,5 roka ale hotový príkrm ešte nejedol, ja som ich odporca. Mladšieho neplánujem tiež s tým krmiť ... ale úprimne, raz bola u mňa kamoška a krmila malú s takýmto príkrmom, ochutnala som, ale teda riadny humus ... to čo bolo napísané v popise, že tam je som ani z ďaleka necítila ... fuj

dnes nevedia celkovo čo pýtať pri akomkolvek tovare týkajúcom sa detí ... každý zarába na deťoch, vedia, že to kúpime, ta prečo nedať ľuďom mastne zacvakať ... je to otras

natalienka12
14. júl 2013

@moon1979 vystihla si to presne! Inak, ani moja krpaňa nechcela tie mäsovozeleninové príkrmy, zjedla možno pol pohárika za celý život, nechcela to ani pri cestovaní.

matkamirko
14. júl 2013

@moon1979 presne tak, nas dokonca poriadne nemal ani len kupovanu presnidavku. Denne varim, s prikrmami som zacinala od zeleninky, takmer vsetky povolene druhy, a nemam ziadny problem s malym, co sa tyka jedenia. Ja som dokonca so sebou na cestu bravala aj to domace varene. Cenovo som si urcite mohla dovolit kupit uz jedla hotove, ale uz len pohlad na ne, mi vyprazdnoval zaludok. A svoje dieta lubim, tak preto nie 🙂

hradnapani
14. júl 2013

ajaj, zase ideme mimo temy? to nie je o matke roka, ale o premrstenych cenach. Kludne tam namiesto slova prikrm mohlo byt napisane plienky, zelenina, cokolvek... ide o princip 😉

@kvetinka211 ano, maju nas za hlupakov a riadnych... mne vsak okrem tych cien vadi aj to, ze sa sem dovaza podradnejsia kvalita cohokolvek... lebo vraj nie sme schopni zaplatit ...

bimbas
14. júl 2013

a už sa zase téma autorky diskusie uberá iným smerom, ona od vás nechce rady typy "dávať alebo nedávať kupované príkrmy". Chcela sa len podeliť so skúsenosťou ohľadom cien u nás a v Rakusku v porovnaní s našimi platmi alebo materskou. Teda prosím nerozoberajte vhodnosť príkrmov, každá nech si uváži sama.

matkamirko
14. júl 2013

@hradnapani a este okrem tych cien, je to aj o kvalite. U nas si clovek kupi ten isty produkt za vyssiu cenu, ale nizsiu kvalitu(chut cokolad, keksov, a pod. je neporovnatelne horsia u nas). Kamaratka mi obcas prinesie sladke z Rakuska, aj moja krstna, ktora tam chodi pravidelne, a je tam rozdiel(urcite znacky vyrobkov). Nuz, asi sme malo narocny narod 🙂

majush
14. júl 2013

tiež som nakupovala prikrmy v Bipe, tak isto aj umelé mliečko chodím kupovať tam. samozrejme drogeriu aj potraviny. akurát plienky sa tam tuším neoplatia....
k tým príkrmom: moja ich jedla a bola som rada, mala roznorodú stravu a v BIO kvalite, čo doma nedokážeš vždy zabezpečiť a variť to v takých frckách je dosť obtiažne. . . (losos, hovadzie, morčacie.....)

mima4
14. júl 2013

baby, aj my chodime nakupovat do Rakuska cca raz za mesiac... a sme velmi spokojni 🙂

Na slovensku platy verzus ceny...no radsej "no comment" 😀

Ale som rada, ze ma nezastrelia na hraniciach, aspon to 😎

majush
14. júl 2013

@tatko_bebe aj v kitsee je bipa

stardust
14. júl 2013

chceli ste predsa vsetky kapitalizmus, nie? Tak sa nedivte nad volnou tvorbou cien...ked za take premrstene ceny v SR nakupujete 😉

kvetinka211
autor
14. júl 2013

@moon1979 a ostatne mamicky co sa kupovanej flasticky este ani nedotkli ...
nebojte, moj ma uz 2.5r a zacinali sme pekne domacimi prikrmami zo zeleninky od overenej babky z trhu pripadne ak nam niekto dal zo zahradky :D Najprv papal krasne ukazkovo, mrkvicku, brokolicu, mäsko zo zeleninkou, nadhera. Na kombinacii prikrmy+domaca strava fungujeme odvtedy co zacal pri raste zubkov strajkovat s jedlom .. ked mi uz doktorka v 10m odporucala mixovat banan do materskeho mlieka aby mal aspon nejake ziviny a nechudol, tak mi zacal jest aspon kupovane prikrmy ... myslim ze lepsie nez nic 😉 Potom sme sa s postupnymi uspechmi vratili k varenej strave, akurat mäso mi nechce ani za nic, v kupovanej ho v pohode zje .. takze davame 2-3 krat do tyzdna, obcas zje nieco nase, vacsinou mu este musim varit zvlast ... snazim sa to nahradit aj rastlinnymi zdrojmi, maximalne do neho obcas dostanem sosovicu. Hovorim si vsak ze mozno lepsie to obcas kontrolovane mäso z flasticky nez tie hnusy co maju vacsinou supermarketoch.

Odporucam mat doma takeho nejedaka ako mam ja (inak jeho tato bol taky isty, takze zrejme nebude chyba v mojom vareni) ... o strave som si vopred nastudovala vsetko dostupne, obcas si tak smutne listujem v Bukovskeho knizkach a dufam ze dalsie dieta oceni moju snahu o zdravu vyzivu a nebude ma takto trapit 😀

jaruska8
14. júl 2013

Že ľúbim svoje dieťa, tak mu to nedám. 😀 😀
Mimo témy...
Veru, majú nás za hlupákov, neviem dokedy to tento národ holubičí vydrží... 😠 A vidíte, aj tak nakupujeme, čo nám iné ostáva, nie každý žije na hraniciach. 😒

jaruska8
14. júl 2013

@kvetinka211 My sme na to boli podobne, dokonca mne detská cez zimu skôr doporučila brokolicový príkrm z fľašky ako tú ,,zdravú" brokolicu zo supermarketu. 😝 A zabijem sa???? A svoje dieťa ľúbim.

googlinqa
14. júl 2013

@bimbas presne tak

kvetinka211
autor
14. júl 2013

Dakujem za odpovede k teme ... my tiez obcas chodievame do hoferu nakupovat, tam ale myslim prikrmy nemavaju, takze som to nemala doteraz moznost porovnat ... no ale odteraz urcite urobim zasoby prikrmov v Spari ... vela veci vidim ze je v rakusku vyhodnejsich, ale 1e na flasticke rozdiel ma fakt sokoval.

Ja som uz niekedy neviem kde nakupovat, chleba radsej peciem vlastny kvaskovy, zeleninu na trhu ak tam stihnem zajst (ale tento rok maju nejake sialene ceny), zvolenske jogurty na slovensku a zvysok ak sa podari tak v tom hoferi. Ale ked sa inak neda, tak potom billa, tesco (donaska este ako-tak, ale to co maju v hypermarketoch vylozene je humus ... minule som chytila zlty melon a ruka sa mi zaborila do hnileho makkeho melonu 😠 ). Maso neviem kde kupovat, vacsinou kupim hsh alebo morcacie, bravcove a hovadzie sa mi vobec nepaci v supermarkete, mam nejake tipy na farmu v rakusku ale este som sa neodhodlala lebo treba nakupit velke mnozstvo.

bubulka722
14. júl 2013

@kvetinka211 Slovensko je len zo 45% potravinovo sebestačné, sú tu ideálne pripravené podmienky aby si tu nadnárodné korporácie diktovali ceny čohokoľvek nielen potravín. Od budúceho roka chcú zrušiť zákon neumožňujúci nakupovanie slovenskej ornej pôdy vo veľkom množstve zahraničnými investormi. Chystá sa odpredaj veľkých úložísk podzemnej vody na Žitnom ostrove firme Nestlé. Nakoniec nám začnú diktovať či sa môžeme nadýchnuť. Nič nie je naše, o ničom už nerozhodujeme. Musíme len držať hubu a krok zakým si naši ministri, poslanci a iní nenažranci naplnia vrecká posledným čo je ešte ako-tak naše. Nečudujte sa prosím ničomu, žijeme na Slovensku.

kvetinka211
autor
14. júl 2013

@bubulka722 to je smutne ... to uz si len kupit nejaky pozemok so studnou a zit si podla seba ... skoda ze to nie je take jednoduche ...

sisaha
14. júl 2013

Nielen, ze sme malo narocny narod, ale to, že nas maju za hlupakov je pravda.. Ja som dnes takmer hodila do predavacky v Bille obschnuty, zosuvereny klas kukurice, ktoru predavaju za 0,19 eur s otazkou, ci si mysli, ze prasce by toto jedlo? a ona mi na to povedala, ze to nie je jej rajon a ona je tam druhy den...

a dalsia vec. Mozno si to vsimli iba baby co chodia pravidelne nakupovat do Lidla do AT a chodia aj do nasho.. Ked su XXL tyzdne a spagety Combino (zelene) maju nejake gramy zadarmo navyse, tak v rakusku je to 500g+250g zadarmo, ale u nas iba 500g+100g zadarmo.. Pritom ten isty vyrobca, retazec.. a cena: tam 0,44 eur a u nas 0,69 eur... Tomu sa povie podnikanie po Slovensky. A nie je to len pri spagetach..

hradnapani
14. júl 2013

@sisaha s tou billou je to pravda. Ja uz pravidelne buzerujem u nas personal v nasej bille (veriac, ze sa nieco zmeni k lepsiemu), lebo pravidelne tam maju vylozenu plesnivu zeleninu, aj s veducou som to uz riesila. Vsetci sa len vyhovaraju na toho druheho, slubia napravu, pripadne dostanu nejaku smiesnu pokutu a za dva dni je to take iste. Ale hniloby tu predavaju aj v tescu, ci v lidli (ale v lidli som ju zaregistrovala asi najmenej)...

k tym XXL tyzdnom...asi chcu aby sme sa neprezierali :D :(

habibi78
14. júl 2013

@kvetinka211 dobre rano, my nakupujeme viacmenej iba v Rakusku....kvalitnejsie a lacnejsie, toto co sa predava u nas je odpad...