Výbava na prikrmovanie

kvetinka255
30. okt 2015

Ahojte maminy,
moj maly syncek bude mat uz pol rok tak pomaly zaciname prikrmovat. Potrebovala by som radu od vas co vsetko mam nakupit, ako taniere a tak 🙂 Potom by som chcea vediet ci ste davali detom aj nieco pit a z akej flase lebo maly je len dojceny neviem ci mu mam uz davat flasku lebo dojcit ho chcem stale a ani neviem ci s cumlikom alebo flasu s takym ventilom.

bosoriak
30. okt 2015

@kvetinka255 Potrebovat budes malu lyzicku. Ja som dceram davala jest z nasich tanierov, misiek a zo zaciatku mixovane z pohara. Pili z pohara vodu, ale az od takeho 8 mesiaca, dovtedy boli kojene. Jo a zide sa ti velky gumeny obrus. Na zem pod detsku stolicku 🙂

sabina1975
30. okt 2015

@kvetinka255 mam dve plastove lyzicky dve plastove misky jednu porcelanovu obedovu sadu detsku a to je vsetko na pitie som kupila poharik so sosacikom a mala aj flasku uplne obycajnu tiez bola dojcena tak znej ani nevedela pit

worker_falcon
30. okt 2015

taniere? 😕 😲

slnecnica174
30. okt 2015

@kvetinka255 V DMke kupis, plastovu lyzicku, mysticku, normalnu flasticku na 6-mesacne babatko. Na kazdej flaske je napisane pre ake velke babo to je. To posledne co si uviedla je pre starsie deti😉

kvetinka255
autor
30. okt 2015

@bosoriak
@sabina1975
@slnecnica174 Dakujem 🙂 tak pojdem dnes do obchudu a kupim nieco, nechcela som toho nakupovat vela tak som sa radsej spytala tu. Na tu flasku som sa pytala preto lebo sa bojim ze nebude chciet potom cicat s prsnika ked mu to pojd lahsie z flase.

kvetinka255
autor
30. okt 2015

@worker_falcon ano taniere take plastove lebo ked sa bude ucit potom sam jest aby porcelanovy nahodou nerozbil ked mu padne na zem :D

pribinak
30. okt 2015

no ked davas prikrmi, tak mu davaj aj pit vodicku, skus nejaky poharik ci flasticku s naustkom, ako je v prvom prispevku okrem lyziciek a gumovky pod stolicku su fajn aj umyvatelne podbradniky, ja som mala aj taku misku co sa pricucla o pultik na detskej stolicke, aby mi ju krpec nezhodil na zem pri snahe ucit sa papat sam
a este som mala uplne ibycajnu umelu misku, kde som davala nejake to papanie napr jed sme sa hrslu na zemi a dietatko distalo super napad buchat s miskou o zem

sardinka335
30. okt 2015

@worker_falcon karlovarsky porcelán minimálne 🙂

ale nie.....nepotrebuješ nič, taniere mas snad doma aj misky a v DMke kupiš malu lyžičku na krmenie. Ja som si kupila ešte taky plastovy podbradnik, ale to nemusi byť. Ak chceš dojčiť dalej a obavaš sa ze by potom prsnik odmietal tak flašu nedavaj. Piť mu davaj v ramci dojčenia alebo lyžičkou do ust, neskor poharikom.

worker_falcon
30. okt 2015

@kvetinka255 a nemáš plastové taniere, misky, dózy? Ja myslím, že v každej domácnosti sa ich nájde aspoň 10, rôznych veľkostí, tvarov, určení.

seahorse27
30. okt 2015

Budes potrebovat niekolko plastovych misek a lyziciek. Ak kojis, tak ja by som presla hned na nejaky poharik s náustkom, byvaju od 6 mesiacov. Uvidis, ci bude chciet z toho pit. Moj maly je flaskovy a nehce prejst na poharik ani teraz v roku, No a este budes potrebovat mixer (to uz asi mas doma v kuchyni) a nejake plastove struhadlo na ovocie. Nam sa este osvedcili gumene velke podbradniky. Este jedalenska stolicka...ale to az o taky mesiac - dva, ked bude stabilnejsie sedkat, zatial nakrmis aj v lehatku.

slnecnica174
30. okt 2015

@kvetinka255 Ja som kojila aj prikrmovala od zaciatku a nebol problem.

slnecnica174
30. okt 2015

@kvetinka255 Inac tie plastove podbradniky su super vec (tie som kupovala v KIKu), aspon nemusis potom vela prat😉

sabina1975
30. okt 2015

@kvetinka255 neboj ja so malu odstavila vcera vecer ma 2 roky

evittam
30. okt 2015

@kvetinka255 Nič, taniere a misky máme doma normálne, taktiež lyžičky - stačí malá dezertová alebo čajová. A čaj - ja som pri obidvoch deťoch dávala už cca od 1.mesiaca - normálne z fľašky (obe deti kojené). 😉

prego81
30. okt 2015

@kvetinka255
podla mna zalezi len na tebe co nakupis. Jedine co podla mna naozaj potrebujes je lyzicka pre male dieta a to je vsetko. Vystacis si s riadom ktory mas obzvlast ak nechces prikrmy skladovat (chladnicka mraznicka).
Ja som isla do prace velmi skoro takze sme sa zariadili podla toho: obe deti pili odsate mlieko z flasky od 5-6 tyzdna a s kojenim som nemala najmensi problem. Prve 14 mesiacov a druhe stale kojim. Flase maju taky maly silikonovy ventil (vraj proti kolike - neviem ci ozaj fungovala ale koliky sme nepoznali) a cumlik s malou dierkou takze deti museli sat aj z flase. Okolo 10 mesiacov zacal starsi v jasliach pit vodu z poharika s naustkom tak som take kupila aj domov. Z nich pil potom aj kravske mlieko od 1 roka. Na vodu som neskor kupila nerezovu flasu s malym naustkom. Mala som aj plastove misky, ktore pouzivame pre dvojrocneho doteraz lebo si ich sam nosi na stol a nase rozbitne mu nedam 🙂 Tiez som vela vyuzivala male silikonove nadoby/misky na prikrmy ktore som pouzivala aj na krmenie aj na skladovanie. Dnes sa toho vyraba vela, je len na tebe kolko toho kupis 😉

siska53
30. okt 2015

@kvetinka255 ja som kupila taku tu plastovu detsku misku a lyzickt. To bolo len ich a nikoho ineho.
Mama mi dala estz taky maly hrniec - novy,ze na varenie pre babo. Ale pri malej som od zaciatku varievala v tlakovom,v ktorom som varievala aj pre nas...
Plus plast plastovy na oblecko (ale aj tak si zaspinili).

Maly vedel striedat flasku s prsom,takze tam som podla potreby a mala sa naucila na flasu az v roku,takze tam to nemalo vyznam,dojcila sa na poziadanie,vodu som zo zaciatku neriesila.

luba41
31. okt 2015

vy jedávate z plastových tanierov a plast. lyžicami? nepotrebuješ nič mimoriadne..lyžicu a nejakú porcelánovú misku snad doma máte..a úplne postačí pri príkrmoch len dojčiť, iné tekutiny zatial nepotrebuje.. príkrmy len ochutnávať popri dojčení, dojčiť stále na požiadanie..flašu ani s náustkom radšej nepoužívať..

incusa
14. apr 2022

môj syn potreboval, aby bol tanierik pekný farebný, na normálnom ho jedlo ani nezaujalo :D

lienka393
21. apr 2022

budete potrebovať tanierik/misku, lyžičku a podbradník ;)

kozumplikovasandra
27. apr 2022

ja som nakúpila celý set zo silikónu na minikoioi