Vegeta bez glutamanu

luciq13
20. jan 2018

Ahojte davate detickam do jedal vegetu bez glutamanu? Odkedy ste davali? A co vravite na ochutenie prikrmu pre 8 mesacne dieta fakt len malou stipkou vegety?

liz_lemon
20. jan 2018

vegetu absolutne nepouzivam, 8-mesacne dieta nepotrebuje nic na dochutenie

sissy27
20. jan 2018

Veď nechaj to dieťa spoznať prirodzené chute, prečo mu to potrebuješ ničiť umelinou? Ak už, tak použi bylinky, čerstvé alebo aj sušené. Ale bylinky, nie zmes korenia zo supermarketu.

jasminet
20. jan 2018

nedavam, ani bujony a podobne. ozaj len sol, korenie a susene/cerstve bylinky. a 8 mesacnemu by mi to ani nenapadlo...

veriine
20. jan 2018

preboha toto sa este predava?? Ved vegeta je vychytavka sociku 😂😂

krepes
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciq13
autor
20. jan 2018

Zienky dakujem za vase skusenosti,ale nikde som nenapisala, ze davam alebo sa chystam davat svojmu dietatu do jedla vegetu. Pytala som sa na vas nazor

amyqce
20. jan 2018

bez glutamanu davam, asi od 4 rokov som si trufla. dovtedy jej neochutene vobec neprekazalo.

zuzkamargit
20. jan 2018

viac by ma v tej vegete trapilo to mnozstvo soli ako glutaman

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankaga
20. jan 2018

Skus davidkovo korenie... Maju nesoldika, co je cista zelenina, bez soli, bez glutamanu.

stanulienkat
20. jan 2018

naco??? do 2 rokov som nedavala ani stipku soli a cukru a chutilo to dietatu. To je len zvyk dochucovat a solit. Ak sa nauci na neslane, tak len dobre. Naco chces pchat 8 mesacnemu decku vegetu preboha???

90909
20. jan 2018

Podla mna je problem v tom, co si tu vacsina pod pojmom vegeta predstavi. My mame doma vegetu, co je cisto susena zelenina, bez soli, ci ineho dochucovadla..takze ja osobne v niecom takom nevidim ziadny problem..az na to, ze by som pockala do roka kvoli tomu zeleru, co je alergen...takze pokial niekto dochucuje bylinkami, nevidim nic zle na tom pouzit aj susenu zeleninu

krepes
20. jan 2018

@stanulienkat boze to naozaj nevidite ze ona sa pyta len na vas nazor a nikde nepise ze ide vegetit jedlo svojmu decku? Este aj vyššie v komentari to napisala.

stanulienkat
20. jan 2018

@krepes ved som jej svoj nazor napisala

krepes
20. jan 2018

@stanulienkat myslim, ze chcela nazor k veci a nie vase pohorsovanie sa 🙂

bosoriak
20. jan 2018

@luciq13 nedavam, ani dospelym. Dochucujem korenim. Detom som na dochutenie davala susenu petrzlenovu vnat alebo ligurcek. Asi od roka. 8mesacny este dochucovat nepotrebuje.

kubkovamama
20. jan 2018

Susime si domácu,ale vzhľadom k tomu,že sme alergici začínam s bylinkami opatrne. Sol-klasicka vegeta určite nie detičkám. A nám "starcom"tiež netreba

renatka100
20. jan 2018

Glutaman sodny ktory prave tvori chut v vegete je citujem
Tichý zabiják E621 - Glutaman sodný
Hydrolyzovaný protein, glutaman sodný, MSG je jedním z nejnebezpečnějších umělých potravinářských přísad. Je-li na výrobku napsáno „chuť identická s přírodní“, jedná se o E621 a E631, v cizině se označuje jako MSG. Jedná se o deriváty kyseliny glutamové, která je obsažena ve všech bílkovinových přírodních potravinách, nejvíce pak v řasách Cambu. E631 - inosinát sodný, tj. sůl kyseliny glutamové, se používá jako součást koření v rychlém občerstvení. Glutaman sodný byl představen na počátku 50. let jako zázračná látka zvýrazňující chuť, jejímž účelem je učinit jídlo chutnější a přitažlivější.

Způsobuje:
Poškození hypotalamu, vyvolané dávkou glutamátu sodného v období kojení a následný rozvoj obezity.
Ničí nervové buňky.
Cukrovku.
Migrény.
Autismus, poruchy pozornosti a hyperaktivitu.
Alzheimerovu chorobu.
Narušuje sítnici oka a způsobuje zelený zákal.
Vyvolává u člověka agresivitu.
Žaludeční vředy, gastritidu.

odporucam v bioobchode nejaku nahradu bez prichuti

siska53
20. jan 2018

@luciq13 ja som davala tak asi od roka tkz. Horalku - bez glutamanu soli ci inych ochucovadiel

katriona1
20. jan 2018

@luciq13 pro starší dceru požívám bud Polévkovou voničku - to je jenom smes sušené zeleniny a bylinek bez soli
http://kulinar.cz/koreni/243-2/
nebo Nesoldíka od Davídka, tam je navíc akorát kurkuma
https://www.valachshop.sk/eshop/davidkovo-koren...
mám taky čerstve 8 mesíčního syna a tyto "vegety" se chystám pridávat tak okolo roku, ted zatím stačí drcený kmín, petrželka, pažitka, kopr, postupne budu dávat mletou papriku a jiné základní korení, mám i album s recepty tak mužeš kouknout 🙂

lavieenrose
20. jan 2018

najlepsie sa naucis varit bez vegety tak ze ju uz nikdy nekupis a netreba ti ani nahradu bez glutamanu ci s nizsim obsahom soli...ja pouzivam iba sol, bobkovy list , drvenu racsu , cervenu papriku, cerstve vnate , bazalku, mam suseny majoran(rada by som ho vymenila za cerstvy),cesnak do zasmasky,a obcas stipku korenia, ja jem s malou malo osolene a muz si stale dosala a koreni...

maca283
20. jan 2018

Ja pouzivam vegetu bez glutamanu s justu Lepiu som nikdy nepoznala Pouzivala a pouzicam aj ked som varila pre maly

lilu74
20. jan 2018

tiez som s nimi uplne prestala, davam bud vela zeleniny, kde ju netreba, alebo robim silne vyvary, kde ju tiez nepotrebujem. polievky su chutne aj bez nich, davam trochu korenia ak treba a sol, jedia ich aj deti od roka.

mamicka1313
1. okt 2018

moj ocino robi vegetu zo zeleniny z vlastnej zahrady. Je tam mrkva, petrzlen, zeler, cibula, petr vnat. Nic viac. Ziadna sol alebo konzervanty. Ak by mal niekto zaujem, kludne mi napiste. Cena.je 4€ za 100g + 1€ postovne.

beky1813
1. okt 2018

@mamicka1313 dobre si to zaspamovala, hlavne ze predaj patri len do bazara

siska53
1. okt 2018

@luciq13 nie,nepouzivala som dost dlho.hadam.aj do 3rokov. Existuje horalka,tam nie je nic,ani sol. Po roku som trochu pouzivala tu. Zbytocne navyknut tak male dieta na tie nase "chutovky".
P. S. Ked varim zeleninu na pare,nemusim si osolit,ci inak ochutit ani zemiaky a su vyborne.. skoda,ze sme parnu ruru nemali skor.

evittam
1. okt 2018

@beky1813 Asi tak a drahe. Ja mam 100g za 3Eur.😁😉

beky1813
1. okt 2018

@evittam ja za euro.

kroslacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz