Večera pre 8-mesačné bábätko

lisacka1
31. mar 2024

Ahiojte čo môžem dať malej na večeru ? Výživu alebo postruhat mrkvu ? Vôbec neviem kase chcem tiež skúsiť.. môžem napríklad uvariť ryžu rozmixovať s vodou?lebo kojím a nemám toľko mlieka na kasu a umelé nechcem dávať ďakujem

pribinak
31. mar 2024

@lisacka1 fuj, ty by si jedla rozmixovanu ryžu s vodou? No neveriiiim

Veď jej daj to čo na obed, normálne zeleninu s maskom, alebo zeleninu s vajecnym zltkom, máš na vyber toľko kombinácii

7kikuska7
31. mar 2024

@lisacka1 áno kaše nemliecne s vodou , pripadne banánové lievance ak už ma zuby-pomlete ovsené vločky,žĺtok,banán

lisacka1
autor
31. mar 2024

@7kikuska7 a kde prosím zoženiem nemliecnu kasu?

7kikuska7
31. mar 2024

@lisacka1 su rozne kúpiš v dm alebo aj v potravinách mávajú v tescu/kauflande

lisacka1
autor
31. mar 2024

@7kikuska7 hej no všade pri použití je zmiešat s materským mliekom

lisacka1
autor
31. mar 2024

@pribinak jo je to ťažké lebo začali sme jej dávať jabĺčko a zasa týždeň poriadne nekaka tak sa bojím

pribinak
31. mar 2024

@lisacka1 tak vyberaj zeleninu ktorá má veľa vody, napr cuketa tekvica kaleráb, vyskúšaj hrasok, červenú šošovicu, ….
Dávaš aj trošičku oleja do prikrmu? Výborná je tá vodička v ktorej varis masko
Daj aj rascu
Inak ryža zapeka, takze na to bacha a mrkvu tiež na čas vyrad

lisacka1
autor
31. mar 2024

@pribinak no lebo mala sa nemôže vykakať dobre už asi týždeň vždy keď dáme jabĺčko fakt neviem čo jej mam dať

pribinak
31. mar 2024

@lisacka1 Tak jej jablko nedávaj. Teraz veľa čerstvého ovocia v ponuke nie je, ale sú napr hrušky, rôzne výživný

Na stolicu je výborná Slivková stáva, normálne kúpiš v DM-ke
Alebo aj Slivková výživa

Na zmäkčenie stolice je suoer napr aj karfiol či brokolica, ale len ruzicky, nie hlubiky

Skús tu slivkovu stavu

lisacka1
autor
31. mar 2024

@pribinak ďakujem skúsim takže čo jej môžem dať teraz na večeru okrem jablka a obed zjedla ?

pribinak
31. mar 2024

Normálne by som uvarila zemiak vajecny zltok pridala hrasok cuketu a urobila z toho pyré
Máš to hotové raz-dva

lisacka1
autor
31. mar 2024

@pribinak mam výživu doma slivka-malina alebo slivka,visna,jablko ale bojím sa keď to nieje čistá slivka

ptvw
31. mar 2024

Ovocie by som na večeru nedávala len toľko, ja som na večeru dávala kaše mliečne nemliecne z dm, doteraz ma najradšej gerber slivkovu

lula3108
31. mar 2024

@lisacka1 tie nemliecne kase sa robia s vodou, vobec tam nemusi ist mlieko. U nas na veceru striedam kasu, chlebik s avokadom alebo pomazankou zo zltka a masla alebo postruhana mrkva alebo nakrajam avokado, banan, jablcko, hrusku a to si berie.

pribinak
31. mar 2024

@lisacka1 ovocnú výživu na večeru nie. To jej daj napr na desiatu či olovrant
Zo zloženie je úplne v pohode, všetko je to ok

lisacka1
autor
31. mar 2024

@lula3108 takže keď ma 8m môžem jej dať aspoň pól Krajcu s maslom ?😂na večeru

andrea_82
31. mar 2024

8-mesacny syn jedol zemiak, tekvicu, cuketu, brokolicu, karfiol, kalerab, mrkvu, bataty, petrzlen, maso kuracie, morcacie, zajacie, cestoviny, pecivo, ryzu, ovsene vlocky, jacmenne krupy, banan, hrusku, jablko. Maslo som mu v tom veku este nedavala. Takze mas na vyber vela veci, ktore mozes kombinovat.

lula3108
31. mar 2024

@lisacka1 ked mas zavedeny jogurt tak kludne daj aj maslo to sa uz od 8 mesiacov moze. A kludne aj chlebik, ja davam domaci kvaskovy a bud dam ghee maslo ked robim pomazanku alebo obyc maslo. Mozes dat aj cisto uvarene zltko na chlebik alebo len roztlacit avokado (inak z avokada je makka stolica ak mate s tymto problem tak urcite je avokado super davat)

nelka09
18. apr 2024

Ja dávam od ukončeného 5.mes na večeru Nutrilon kasu. Vždy jej dám o 30ml viac vody ako sa má dať aby to mohla piť cez flasu. Je to moje 4.dieťa a všetkým som robila túto kašu na večer. Pred spaním ešte kojím.