V koľkých mesiacoch ste začali dávať kravské mlieko?

nelkintatino
29. aug 2014

ahojte, budem vďačná za každú radu ohľadom mliečka. malá mi odmieta piť UM(od narodenia pila Bebu, nepodarilo sa mi kojiť,žiaľ) a teraz akoby uťal, nevezme Bebu ani do úst....keď je hladná vypije aspon 30ml a viac ani za nič.... Chcela by som jej dať aspoň kravské mliečko, predsa v mlieku sú vitamíny ktoré jej nič nenahradí.... Prosím Vás o rozumné rady, kedy s mliekom začať, kedy ste začali vy, a prečo mlieko áno, prečo mlieko nie...stretla som sa aj s názormi, že do 3 rokov žiadne mlieko, ale nerozumiem vôbec prečo,lebo všade čítam aké je mlieko zdravé....Prosím, ak ma chce niekto kritizovať, odpustite si to, chcem si prečítať naozaj rozumné názory k téme 🙂

me_to_you
29. aug 2014

moja ma 15mesiacov a kravske nedostava tak neporadim ämne pediatricka vravela ze do dvoch rokov nech davam um).... ale zmenu um si skusala? pripadne zmenu flase-dudla?? kolko ma tvoja malicka??

janickacrazy
29. aug 2014

@nelkintatino Kolko má tvoja malá mesiacov? Moj syn je alergický na kravské mlieko, tiež ho velmi nechcel pit, ale ked bol hladný, tak čosi vypil. Akoby vedel, že mu to škodí. Daj jej spravit testy na mlieko a uvidíš, či náhodou nemá nejaký problém. Názory na pitie kravského mieka sú velmi protichodné, niektorí tvrdia, že je zdravé, niektorí, že je pre kravy, nie pre ludí. Ja som mala so starším synom problémy, mával stále zápaly uší, neustále bral antibiotiká, liečitelka mi poradila vysadit mlieko a mliečne výrobky, to nám pomohlo. Možete vyskúšat sojové mlieko alebo ryžové, mandlové, možno jej zachutí nejaké z nich.

tajka1986
29. aug 2014

Mne pediatricka od roka odporucila davat plnotucne. Davam a ziadny problem. Chuti 🙂 podla toho kolko ma mesiacikov jej aspon jogurtiky mozes zacat davat,ja som od 6.zacala a mala sa teraz nevie dojest🙂 poznam deticky ktore vobec nechcu mliecko a maminy nahradzaju inymi mliecnymi vyrobkami a deti su ok😉

nelkintatino
autor
29. aug 2014

@me_to_you
@janickacrazy
dakujem za odpovede🙂 mala ma 8 mesiacov.... skusali sme zmenit UM, mala okrem beby aj nutrilon, aj sunar....samozrejme nemenili sme jej to tak,ze dnes si das bebu, zajtra sunar, pozajtra nutrilon....ale tak pekne postupne, aby si zvykla. Ale nechce vobec nic. uz to UM odmieta dlhsi cas, ale akoze vypila aspon pol porcie pre nu urcenej.....alebo niekedy aj celu.....no teraz nic,nic absolutne. Takze mlieko vlastne zahlienuje alebo co? A to sojove, mandlove ,ryzove, od akeho veku dietatka sa mozu podavat? A kde sa daju zakupit? aaaaaaaa este , su podobne zlozenim,ako klasicke mliecko, alebo ani nie?

nelkintatino
autor
29. aug 2014

@tajka1986 dakujem🙂 jogurty jej davam, bud tie selske z kauflandu,su take asi najprirodzenejsie, alebo zvolenske, obcas dostane aj pribinacik alebo nieco take sladsie, aby trosku mala aj zmenu....ale mlieko absolutne,nechapem 🙂 ako ja som to ochutnala,tak to UM je uplne nechutne, bez chuti....ale ved od narodenia ho pila,a teraz nechce,tak neviem ci uz sa ho prejedla alebo co

pribinak
29. aug 2014

Kojila som 15 mesiacov, potom sme presli na mlieko z mliekomatu, nasa pediatricka to nijako nekomentovala, je to moderna doktorka a nerobi z toho vedu

tajka1986
29. aug 2014

@nelkintatino no vidis a pribinacik je tvarohovy ak sa nemylim,a tiez by sa mal az od roka. Urob ako myslis pripadne sa porad s pediatrickou ale ja by som skusila pomalicky aj kravske. Ak nebude mat problem nevidim dvovod nedavat aj skor

solvia
29. aug 2014

Ja som malého kojila 20 mesiacov a cca od 9 mesiaca som mu dávala biely jogurt. Neskôr, keď som ho už nekojila veľmi obyčajné mlieko piť nechcel, no veľmi mu chutilo acidko. Vraj by do 3 rokov mali deti mať buď materské mlieko alebo formulu, no pokiaľ nemáte v rodine žiadne alergie tak podľa mňa môže aj obyčajné plnotučné mlieko. Veľa sa píše o tom, že mlieko je pre teliatka a pod. no to už je na posúdení každého, či áno alebo nie. Myslím si, že keď nechce piť mlieko, tak sa jej to môže nahradiť mliečnymi výrobkami, to by malo byť z výživového hľadiska v poriadku. So sójovým mliekom by som počkala, sója je alergén, skôr by som potom skúsila ryžové, mandľové dostať ich kúpiť v bio obchodoch alebo v dm-drogerii.

lulu369
29. aug 2014

@nelkintatino Ahoj, neviem síce koľko má tvoja malá, ale mám kamošky - jedna dávala malej kravské mlieko od 7. mesiaca len jej ho riedila vodou (tak jej to poradila doktorka), druhá zasa od 6. mesiacov dávala mlieko z krabice (pokiaľ si dobre pamätám, tak trvanlivé 1,5%), len ho malému prevárala...

janickacrazy
29. aug 2014

@nelkintatino Moj mladší syn pije sojové od 6 mesiacov, kedže je alergický na kravské a iné mlieko mi pit nechcel. Vobec nebýva chorý, na to , že chodil prvý rok do školky a tam stále dáke deti choré, on bol za celý šk. rok chorý len raz. Tiež nás strašili, že je soja alergén, lenže teraz už je pomaly všetko alergén. Starší syn tiež fičí na sojovom mlieku a nič mu nechýba. Tieto mlieka sa dajú kúpit v niektorých supermarketoch alebo obchodoch so zdravou výživou a tiež v dm drogerii. Treba poskúšat, možno jej zachutia.

karamellka1
29. aug 2014

Od 1 roka (povedala nám tak naša detská lekárka), ale 1,5% mlieko (ja som dávala Rajo)

kofoluska
29. aug 2014

@nelkintatino Od pol roka malemu do kravskeho mlieka robim kase, obcas mu ho davam aj na pitie. Kupujem zasadne mlieko z mliekomatu, ak nie je taka moznost, tak nijake trvanlive krabicove mrtve biele vody, ktore su navyse ozarovane, aby dlhsie vydrzali. Da sa kupit mlieko v sacku aj v sklenenej flasi. Pripadne cerstve mlieko v krabici, ktore vydrzi len par dni. Znacka je absolutne nepodstatna - podstatne je len to, aby to nebolo trvanlive mlieko. Vyskusaj a uvidis. Ked mal nas krpec 8 mesiacov ako Tvoje dietatko, urcite uz miesto UM nejake to kravske prevarene mlieko dostal.
A pokial dobre viem, moja svokra vsetkych troch synov odchovala na kravskom mlieku. Davala im ho od troch mesiacov a nijake problemy nemali.

drobcek26l
29. aug 2014

Ja som začala dávať malému kravské mliečko z automatu keď mal 11 mesiacov. Prešli sme naň postupne. A to tak že som mu ho postupne po 30ml pridávala do UM a do týždňa už pil iba kravské. Doteraz /má 2 roky/ ho pije stále 3x denne. Myslím si že dieťatku kravské mliečko neublíži ani keď má 8 mesiacov. Nakoľko som z rodiny kde moja mama aj brat robia pri mliečnom automate, tak odporúčam brať mliečko z neho. je to najčerstvejšie mlieko, nemôže sa stať, že by bolo nejako znečistené, zriedené, alebo pokazené.
No a neviem či si už skúšala, ale môj malý keď mal cca 9 mesiacov a keď videl fľašku s mliekom tak plakal a ani za nič ho nechcel vypiť. Nakoniec som prišla na to, že ho stačí oklamať a naliať mliečko do fľaše od čajíka. A vtedy nebol problém a vypil mi celé.

nelkintatino
autor
3. sep 2014

@kofoluska
@drobcek26l
@karamellka1 dakujem.ja si tiez myslim ze 3 roky je nejako neskoro...vsak nase babky odchovali deti na mlieku od kravy ci kozy,a ziju....akurat ze vtedy nebolo vo vsetkom vratane mlieka tolko chemie.ale dakujem,pockam nejaky ten mesiac a budem skusat to kravske🙂 teraz som jej dala 2x kozie,velmi jej chutilo chcela plnu flasku

drobcek26l
3. sep 2014

@nelkintatino Ja mám tiež ten istý názor. Inak to kozie jej radšej troška rozrieď lebo vraj je omnoho silnejšie ako kravské, tak aby jej náhodou neurobilo nejakú alergiu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz