V čom zohrievať detský príkrm?

pitworka
17. feb 2014

začíname prikrmovať a riešim v čom zohrievať príkrm. potrebujem samostatný hrniec?

moni244
17. feb 2014

ja som nemala extra hrniec pre malú, dokonca keď sme sa zdržali von a chcela jesť, tak som to šupla do mikrovlnky, ale to len pár krát

lulistek
17. feb 2014

@pitworka bud v ohrievaci (vodny kupel )alebo v hrnci kde robis pre babo jedlo.

babulka82
17. feb 2014

Hrniec pre babo?😀 to čo je pre boha živeho? Vo vodnom kupeli stači trošku zohriat,alebo normalne izbova teplota.

denisafono
17. feb 2014

vzdy v mikrovlnke, niekedy na sporaku, pri cestovani v aute-mame taku ohrievacku do auta. Aj caj ohrejem v mikrovlnke. Ked uz vymysleli mikrovlnku pre ludi, pouzivame ju sme predsa ludia. 😀

lulistek
17. feb 2014

@babulka82 hrniec v ktorom varim pre babo jedlo neznamena ze jej varim v samostatnom - myslim konkretne v tom v ktorom varim a ked zostane aj na druhy den zohrejem to v tom ;)

cicimotinka
17. feb 2014

zvarím vodu v konvici, nalejem do hrnca a postavím do vody príkrm... dakedy aj v mikrovlnke, keď niekam ideme a ponáhľam...

brumka
17. feb 2014

ja tiez zohrievam vo vodnom kupeli, mam jeden hrniec co mi s velkostou sedi tak viac menej v nom varim aj zohrievam ale je to moj normalny hrniec z linky 🙂 alebo zohrejem vodu v konvici, ale v mikrovlnke nie

sense
17. feb 2014

ked sa ponahlam 15sek v mikrovlnke aby to nebolo moc studene, a ked mam cas pustim do umyvadla horucej vody a necham cvhilu postat....moja aj tak nezje prikrm teplejsi ako 30st.

miku1
17. feb 2014

@pitworka Pri prvej dcére som zohrievala vo vodnom kúpeli ale to bol nekonečný príbeh...teraz mladšej zohrievam v mikrovlnke. Je pravda, že pri druhej dcére už veci až tak neriešim ako pri tej prvej 🙂

babulka82
17. feb 2014

@lulistek aha tak 😉 ja že mate doma každy svoj hrniec.😀

siska53
17. feb 2014

@pitworka ja som mala samostatny hrniec pre deti pri prvych prikrmoch.

siska53
17. feb 2014

@pitworka a do roka mne doktorka vyslovene neodporucala zohrievat v mikrovlnke. Takze radsej som volila osobitny hrncek,ktory bol len pre babatko.

lucka011
17. feb 2014

V mikrovlnke. Polievky na sporaku.. 🙂

stellamaris
17. feb 2014

@pitworka ohrej vo vodnom kupeli,pripadne ked sa ponahlas,tak do prikrmu nalej trochu horucej vody.My nemame mikrovlnku,mame ohrievac na flasticky,ale tam to trva dlhsie.

lulistek
18. feb 2014

@babulka82 hej vsak ako inak sa to dalo pochopit z toho :DD

babulka82
18. feb 2014

@moni244
@denisafono
@siska53
@lucka011
@stellamaris mikrovlnka je inak extremne nezdrava pre dospeleho človeka ,nieto ešte pre dieta ale su to vaše deti .Myslim že ten vodny kupel netrva hodinu a je to prirodzenejšie. 🙂

moni244
18. feb 2014

@babulka82 ved ja netvrdim ze tam zohrievam stale, ale ked ti dieta huci a reve ze chce jest, tak to radsej zohrejes v tej mikrovlnke 15 sekund
@babulka82 su take co kupuju hrniec specialne pre babo

mimake
18. feb 2014

ja sem tam zohrejem aj v mikre, ale pokial tie prikrmy varis ( napr. zemiak a mrkvicku atd. ) tak ja napr varim tak ze uvarim viac a necham vo vode v hrnci, supnem do chladnicky a ked si mala opyta este ham tak len dam prihriat. A celkovo ja nekupujem ( sorry za vyraz) tie sracky vo flastickach takze v podstate vsetko mozem zohriat v hrnci

siska53
18. feb 2014

@babulka82 pozri,ano,je to nasa vec. Do roka som mikrovlnku nepouzivala. A aj potom nie casto.
a vidis,vo Francuzsku mi kazala mama deti,o ktore som sa starala zohrievat llieko i varit pre malu (mala 11m,ked som tam dosla) prave v mikrovlnke.
a ak si si nevsimla,tak som jej napisala,ze do roka nepouzivat mikrovlnku.
a mali ak osobitny hrncek a osobitne lyzicky.
a stravu som vyberala i vyberam starostlivo.

stanislavao
18. feb 2014

@pitworka aky prikrm? to davate dietatu tie kupovane veci z drogerie a pod? to myslite? to asi vo vodnom kupeli, alebo vyliat do hrnca a na sporaku zohriat. ale ved lepsie je dotom varit cerstvu stravu a nie davat tie umeliny.

lucka011
18. feb 2014

@babulka82 keby sa riadime čo všetko je nezdravé, tak pri deťoch nepoužívame 90% vecí ktoré používame. Celý život sa budú s takým niečim stretávať a tie veci používať. Ja nie som za držať deti v nejakej sterilnej bubline. Od malinka sa staršia hrá v piesku, na zemi, je v kontakte so psami a stalo sa, že tie ruky si aj do úst dala.. Neprezliekam ju hneď ako sa zašpiní, ani jej po všetkom tie ruky neumývam. My sme tiež inak nevyrastali a má takmer 3roky a bola chorá asi 2krát... Takže tá mikrovlnka je asi to menšie zlo. A pri mladšej nehodlám byť iná.. To len môj názor 🙂 😉

babulka82
18. feb 2014

@lucka011 ved jasne ja som taka ista ,len ta mikrovlnka mi pride trošku viac nezdrava ako ine veci.Tot len moj nazor.Ako použivame ju aj my ale fakt len v nevyhnutnom pripade.Určite nie denno denne.Mne nerobi problem zohrievat na sporaku . 😵 Ani ja niesom za prehnanu sterilitu,to je podla mna chore.

lucka011
18. feb 2014

@babulka82 ja si zas bez nej neviem predstaviť život 🙂 prednedávnom sa nám pokazila a tie dva dni, kým prišla nová bola pre mňa ako trest 😝

lucka011
18. feb 2014

Ale určite nechcem nikomu vnucovať svoj názor. Určite každá mamina vie čo chce a tak aj robí. Každá je pre svojho drobca aj tak tá naj 😉

pitworka
autor
18. feb 2014

takze vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke. ked uvarim pre malého jedlo, a dám mu ho neskôr a chcem ho ohriať vo vodnom kúpeli môžem aj v umelohmotnej nádobke, v takej, v ktorej mu budem mrazit jedlo?

opicaskorica
18. feb 2014

Nikdy nie v mikrovlnke! V vodnom kupeli

lorela
18. feb 2014

Vlastne len zopakujem, alebo pridám, ako som zohrievala ja: Vo vodnom kúpeli alebo som výživu vyšuchla do hrnca a pridala trošku vody. Za 3 roky možno tak na prstoch jednej ruky by sa dalo zrátať, pretože dcérke som dávala doma pripravenú stravu, nie hotové kupované pokrmy.
V mikrovlnke nezohrievam dcérke dodnes. Celkovo sa stotožňujem s jedným latinským príslovím, teda veľmi starou múdrosťou, že: Z dvoch ziel si treba voliť to menšie. Pre mňa teda ohrev mikrovlnka vs. sporák - jasná voľba! 😉

stellamaris
18. feb 2014

@babulka82 suhlasim s tebou,mikrovlnku povazujem za skodlivu a nemam ju ani doma.Ani umyvacku riadu,pripada mi hygienickejsie,umyvat riad rucne 😉 pre ddetsku stravu mikrovlnku tiez neodporucam.............