V akom čase dávate prikrmy?

miruschkar
6. jún 2019

Ahojte kocky, mám chcela som sa spýtať na prikrmy kedy ste dávali ? Hneď keď sa babo zobudi ,, alebo ste dali um a potom Prikrm . To asi nie však? Ja som s malým vonku prídem a po dakych 15 min mu dám napríklad dnes brokolicu a za dakych 10-15 min chce mlieko a do pól hodiny má aj stolicu je to dobre ?? Ďakujem
Sme na Um od začiatku

mogaa
6. jún 2019

@miruschkar a koľko má malinký? príkrmy si začala dávať len teraz? t.j. dávaš denne len jeden príkrm?

miruschkar
autor
6. jún 2019

@mogaa začali sme len teraz ...teraz má 5 mesiacov o pár dni 🙂 začala som mrkvou, zemiak a teraz brokolicu všetko 3 dni

lorela
6. jún 2019

@miruschkar Síce podľa toho koľko ti zje, mliečko by som nedávala vzápätí ani o niekoľko minút neskôr. Pokiaľ dávaš obedňajší príkrm a dieťatko zje niekoľko lyžíc, mlieko by som dala zruba o 2 hodiny.

miruschkar
autor
6. jún 2019

@lorela no len ja mu dám um napríklad ráno o 9 potom ideme von cca o10 a prídeme o 11:30 a to je už hladný ... a teraz neviem či mu dať Prikrm alebo mlieko

mogaa
6. jún 2019

@miruschkar keď vieš že ti je cca každé 3 hodiny, po 2-2,5hod.daj príkrm....a ako písala lorela - uvidíš koľko zje z príkrmu- ak lyžičku-dve , kludne potom urob mlieko a daj mu mlieko...pokiaľ ti ale spráska celú presnídavku, ˇmlieko až o 2-hodiny....je to vyslovene koško spapá...príkrm mu neponúkaj hneď po mlieku, lebo je jasné že ked bude napapaný, tak ti nič nezje....ak ti spráska presnídavku má to kludne miesto desiatej (jednej dávky mlieka) ak zje polievočku kludne miesto obeda...treba mu ponúknuť pokiaľ ešte nie je uplne hladný(neplače od hladu)a uvidíš koľko zje- ak lyžičku-dve - kludne urob mlieko a to mu daj...ale ak ti spráska polovicu taniera mlieko už nedávaš....podľa toho čo píšeš by som prišla domov skôr a príkrm o 11 alebo až poobedeked sa vyspí....

lorela
6. jún 2019

@miruschkar O 11.30 by som dala UM, pretože ho máš rýchlo urobené a malý je už určite hladný 🙂. Potom v kľude by som urobila príkrm okolo 13.00 - 13.30 hod.
Ono časom všetko vypozoruješ, časy sú, samozrejme, len orientačné, záležať bude od dieťatka a jeho denného režimu a toho, aký bude jedák aj čo sa týka ďalších príkrmov.

miruschkar
autor
6. jún 2019

@lorela čiže mu môžem dať kľudne Prikrm aj medzi um ? Akože dám mu um napríkad 11:30 potom ide buvat cca okolo 13 a keď zobudi dať mu Prikrm? To sa mi ale zdá už troska neskoro

miruschkar
autor
6. jún 2019

@mogaa to je jasne keď spráska celu presnidavku .. ešte sme len na zeleninke preto to zje pár lyžíc a začne sa jedovat a je hladný ... a inak prosím koľko cca množstvo máju papat takto aj potom keď bude mat zeleninku s maskom na obed?

lorela
6. jún 2019

@miruschkar A kedy sa budí?

marguay
6. jún 2019

Dieta sa uci jest ochutnava. Od hladu ma zatial stale mlieko. Ked ho vypije bude aj lepsie spolupracovat pri ochutnavani. Nie je pravda ze nic potom nezje zje menej ale to je normalne. Nedivim sa zd ti place ked nedas mlieko. Za mna tieto postupy s casovanim hranicia s tyranim. Dieta sa nema prekrmovat a porcie sa zvysuju pomaly. Tak male decko ma zjest celu porciu? Nanajvys par lyziciek

miruschkar
autor
6. jún 2019

@marguay veď to je to čo sa aj mne nezdá dať najskôr Prikrm a potom mlieko ... myslela som čo neni lepšie dat mlieko a potom Prikrm a zatiaľ zje iba pár lyžičiek

miruschkar
autor
6. jún 2019

@marguay a jasne že mu hneď dám aj mlieko takze ho plakať určite nenechám ja som chcela vedieť postup od mamičiek a ako to robia oni a nie aby mi niekto sem písal čo je zle a písal o tyrani deti

lorela
6. jún 2019

@miruschkar Ak správne rozumiem, dieťatko má zatiaľ len jeden príkrm za deň - zeleninový. To, či dáš UM a o hodinu príkrm alebo príkrm a o hodinu UM zase až tak podstatné nie je.
Dávajú maminy UM aj 10 minút po príkrme, ja by som to však neodporúčala, ani som to tak nerobila, pretože dieťa treba už v tomto čase privykať na tuhé príkrmy a nielen UM. UM sa mu ľahšie papá - ťahá z fľašky, detičky sú múdre, môže ti príkrm odmietať, keď vie, že po ňom príde mlieko. Preto odporúčam dostatočný časový odstup a s prihliadnutím na potreby dieťatka, t. j. nebudem sa držať hodiniek, ak bude hladné o 45 min a nie o 1,5 hod, samozrejme, že dám skôr 🙂. Čiže odo mňa rada, no ty si ju prispôsob potrebám svojho dieťaťa.
Sú deti, ktoré na začiatku zjedia pár lyžičiek, doslova len 2 - 3, a sú také, ktoré zjedia hneď celý príkrm, čiže cca 80 - 100 ml (keď si sa pýtala na množstvo, a myslím tým doma pripravený príkrm, nie kupované).

miruschkar
autor
6. jún 2019

@lorela ďakujem krásne za odpoved asi to bude tiež tak robiť že dám um a neskôr dám Prikrm ... ďakujem za typ .. a áno dávame ešte len zeleninku prvý týždeň tak preto som chcela vedieť .. nás vyzera papkac jedol by aj keď už nemám v miske ... ale je to tak cca 10lyzic možno aj viac

lorela
6. jún 2019

@miruschkar Na prvý týždeň ti zje veľmi pekne 🙂, o trošku aj pridaj, keď by zjedol 🙂

lorela
6. jún 2019

@miruschkar A za máličko.

miruschkar
autor
6. jún 2019

@miruschkar
@lorela len preto som si myslela, že sa dáva pred mliekoma dokrmi keď sa má vlastne jedna ta dávka dať potom preč aby už mal len obed ... a kedy cca prosím už mu vystačí takto obedík ?? V koľkých mesiacoch

miruschkar
autor
6. jún 2019

@lorela ďakujem aj ja sa teším .. síce prvá lyžička je riadny ksicht ale potom ide a ide

mogaa
6. jún 2019

@miruschkar môžeš dávať 1,5-2hodiny od posledného mlieka....nebude ešte uplne hladný a kedy ďaľšie mlieko sama uvidíš podľa toho koľko príkrmu spapá...ak ti zje lyžičku-dve do pol hodinky si kludne začne pýtať mlieko ak zje vela, jedno mlieko vynecháš....ďaľšie mlieko dáš keď bude hladný - to už sa naučíš ako si bude cmúlať pästičky

marguay
6. jún 2019

@miruschkar ja nepisem ze ty tyras dieta. Ale ze casovanie na hodiny a dieta nech place je tyranie.

lorela
6. jún 2019

@miruschkar Ja som na radu pediatričky a vzhľadom na to, že dcérka bola tiež jedák hneď od začiatku vynechala jednu dávku mlieka - namiesto ktorej jedávala zeleninový príkrm. Po zhruba mesiaci som pridala k zelenine mäsko a tak postupne.

miruschkar
autor
6. jún 2019

@lorela a prosím masko si dával napríklad 3 dni rovnaké ? Alebo zakaždým iný s onou zeleninkou

lorela
6. jún 2019

@miruschkar Áno, aj zeleninu 3 - 4 dni rovnakú, nakoľko sme obaja rodičia alergici (senná nádcha) a tam je riziko alergickej reakcie u dieťaťa vyššie.

miruschkar
autor
6. jún 2019

@mogaa naš si momentalne stale cmula pastičky ...neviem či aj zuby nepojdu ..lebo len dopapa a hned ruka do ust

mogaa
6. jún 2019

@miruschkar časom sama zistíš kedy by niečo zjedol🙂

martina888888
18. dec 2023

Maly ma 6 mesiacov -2tyzden ,mlieko ma byt stále základ ,aspoň 500-600,keď sa dávajú prikrmy .Je v poriadku ,keď mu napr .dám ráno o 5 hod -180ml ,potom za 3,5hod -180ml a po 1,5hod dáke ovocie ,potom prispi a tak za 2hod obed zelenina s mäsom ,potom prispi a po 3,5-4hod 180ml a večer daka kasa ,alebo kasa robená z materského mlieka krupicna z Dm.neviem ,či už tersz tu 1dsvku mlieka doobeda vynechať a dať rovno ovocie ?bojim sa ,že bude malo mlieka ,a nechce mi piť vodu ,ani čaj ,trosku po prikrme lyžičkou ,inak nie .