Úprava pitnej vody

hogik
22. jan 2017

Ahojte, chcem sa opýtať či ste niekdo riešili úpravu vody?Máme doma asi moc tvrdú vodu , všade máme vodný kameň,nová linka a kolo umývadla to je katastrofa,takisto sprchový kút,batérie...Mám doma kadejaké prípravky,aj tak to nevyčistí poriadne. Tiež mám dosť suchšiu pokožku, napadlo ma či to nemá súvis. Je vôbec taká voda vhodná na pitie?Ja pijem len vodu z vodovodu,a dávam ju aj synovi.Preto mi vŕta hlavou,či s tým niečo robiť .Ďakujem za každú radu,skúsenosť 🙂

pribinak
22. jan 2017

Na úpravu vody na pitie si mozes kupit Britu.
Tiez mame tvrdú vodu, do kanvice dam na nic kyselinu citrónovú ci ocot a pekne sa to vyčistí

hogik
autor
22. jan 2017

@pribinak citala som.o tej brite asi ju aj kupim ty ju mas ? Kanvicu aj ja vyvaram octom,skor ma stve ten ostatok.Nasla som po nete rozne firmy ktore riesia aj celkovu upravu vody , tak by ma zaujmalo ci to niekdo riesil a ake s tym ma skusenosti 🙂

pribinak
22. jan 2017

Britu mame u nasich. Je to fajn, raz za 6 týždňov vymeníme náplň a zo je vsetko.

kleopatra114
23. jan 2017

@hogik my sa chystame na upravu vody, ale blizsie info budem vediet dat, az ked sa tak stane...mame novu linku (tmavu) a tiez ten drez vyzera nechutne. svagrina nam doniesla z nemecka nejaky pripravok prowin, staci nastriekat a zotriet a baterie je hned cista. potom to este nastriekame pripravkom , ktory odpudzuje vodu, cize drez vydrzi aj tyzden ako novy.

hogik
autor
23. jan 2017

@kleopatra114 aj my mame tmavu :/ dakujem nevedela som,ze su aj priprqvky na.odpudenie vody,idem to popozerat

kleopatra114
23. jan 2017

Švagriná mi toto doniesla z Nemecka- žije tam. Neviem , či je to aj na Slovensku , ale veľmi , veľmi mi to uľahčilo upratovanie .

libawet
23. jan 2017

@hogik okolo úpravy pitnej vody je celá veda. Nie je to až také jednoduché, bývam v TT, kde je veľmi tvrdá voda. Riešili sme tak, že na trubku, kt. je na prívod vody do domu, sme inštalovali také zariadenie, ktoré narúša vodu tak, že sa vodný kameň neusadí. To isté sme museli dať aj na trubku,kt. ide do kotla, kde sa zohrieva voda, lebo tam to bolo tým zohrievaním vody ešte horšie a vodným kameňom sa po 4 rokoch upchala hadička na prívod vody do kotla a ten málo zohrieval. Rieši sa to aj inými prístrojmi, sú na to celé jednotky, ktoré vodu upravujú a sú aj pomerne dosť drahé. Riešili sme tiež Britou a do žehličky dávam už len destilovanú vodu, pretože aj keď som do žehličky dávala prefiltrovanú vodu z Brity, tým zohrievaním sa tam ten vodný kameň opäť obnovil, takže to nemalo význam.

hogik
autor
23. jan 2017

@kleopatra114 jaj no ci to najdem u nas je otazne,popytam sa kamosky robi v henkli
@libawet ved som to studovala vcera,a teda tie palky a naracnost ma odradza,preto som chcela vediet ci je to.ozaj obtiazne to riesit a ci to nieje zbytocne nakoniec. STve ma to ale asi sa na to vykaslem akupim tu britu aspon 🙂 dakujem

askias
23. jan 2017

Urcite by som to riesila rozborom. Podla hodnot sa zariad dalej. Ja som si volala s clovekom s hydrochemie, oni ti poradia co dalej 🙂

hogik
autor
23. jan 2017

@askias dakujem ! To je fajn napad

andi234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bbshop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bbshop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karima512
9. nov 2023

my sme chceli iba na pitie vodu filtrovat tak sme kupovali iba stolovy , konkretne je to dahlert wp 22 kupeny u vitariana , filter sa meni raz do roka