Trojmesačný odmieta piť vodu a čaj

eva64
2. dec 2022

Ahojte. Prosim, poradte🙏 3 mesacny odmieta pit, pije len UM, velmi pribera, pyta si casto papat, v noci sa teraz casto budi a papa aj kazde 2 hodiny.
Nepoznate nejaky trik, ako do neho dostat vodu alebo caj? Aby mu to zachutilo, aky caj je chutovo najlepsi? Dakujem za vsetky rady

veronika_sk000
2. dec 2022

@eva64 moj tiez nechcel taky malinky, rozpil sa az pri prikrmoch a blizilo sa vtedy aj leto, takze pil cistu vodu, caj som davala na skusku zo zaciatku feniklovy a potom ovocny z DM, ale najviac mu chutia ovocne znacky Leros, teraz pije len caje..nesil to, ked zacnes davat prikrmy a nebude chciet pit, davaj mu aspon po lyzickach ochutnat a on sa rozbehne

svetlonos
2. dec 2022

@eva64
pocuj ved tvoje dieta robi vsetko spravne. To male telo ma viac rozumu ako dospeli. Ma len 3 mediace, on okrem um nepotrebuje vodu ( dokonca mu moze uskodit) A vaj aj nas pil len pri kolikach minimalne, nechcel ho vobec. Sice som kojila prevazne ale vodu a caje potom som zacala davat beskoro. Fakt mu to mlieko stacilo. Bavila som sa s dr a tiez to brala ok, ze aj to um je ok, netreba vodu. Je tam co treba. Aj mne sa maly budil v noci kazde dve hodiny, je to uplne normalne 🙂 Kamoske sa budil kazdu hodinu do troch rokov! Dlho kojila. Neboj, on schudne ked zacne chodit.

elanor
2. dec 2022

A to UM s cim rozrabas? Zeby vodou????
Klidek - nadych, vydych a ide sa dalej.
Sem tam mozes ponuknut, aby sa pomalicky zvykal na inu chut, ale ked nebude chciet tak sa z toho neskladaj do kocky. Je to normalne.
Ked pridu prikrmy a neskor leto, neboj, nauci sa a zisti, ze aj voda je dobra.

tenerifka
2. dec 2022

Mudre babatko

luxus10
2. dec 2022

sunarek malina, jahoda...

luxus10
2. dec 2022

moj ked dostal 3 mes. fenyklovy, ani cumel z flase nechcel pustit z pusy, tak mu chutil...🙂

lydiasabolova
2. dec 2022

neviem, ako je to s deťmi na um, ale kojené nemusia piť vodu kým nezačnú byť prikrmované.. ak ale je potrebné, aby ti malý pil, ponúkni mu TEPLÚ vodu pred mliečkom 🙂 on tým, že je hladný, sa ,,zabudne,, a trochu ti tej vody chlipne 🙂 a teplá preto, lebo je ešte maličký, mliečko je teplé a chladnejšiu vodu bude prosto odmietať v tom zmysle ,,že to čo je ble,, 😉

wwwww123
2. dec 2022

@eva64 takému maličkemu bábu netreba vodu ani čaj.
Stačí mu to mlieko čo pije. Načo do neho pchať čo nepotrebuje.

eva64
autor
2. dec 2022

@wwwww123 dievcence, dakujem pekne za vase rady a skusenosti. Ostanem v klude, budem krmit mlieckom dosyta. Verim, ze aj na ine tekutiny pride, asi to chce cas👍😉

wwwww123
2. dec 2022

@eva64 keď budeš začínať s prikrmami vtedy pomaly ponúkajú aj vodu. Dovtedy mu to netreba🙂

aliaray1
2. dec 2022

@eva64 ahoj, pozor to nemusi byt hlad co si pyta...ale tvoje telesne teplo, tlkot srdca, tvoju blizkost.
Neviem co davas na vetry, nam pomohol babycalm+espumisan (do kazdej flase/pri kojeni lyzicka), dalej satka + nosic a nosit na sebe aj doma aj vonku.

Nasa zacala pit vodu len cez pipetu...tu sklenenu z babycalm kvapiek som si prevarila flasku, nacapovala vodu a davala takto. Uz som bola zufala a vymyslela toto, zabralo. Do dnes miluje vodu. Problem bol v sposobe podavania, nie v samotnej vode u nas.

mtn112233
4. dec 2022

@eva64 trojmesačné dieťa vôbec nepotrebuje vodu ani čaj ale stačí mu len mlieko.. ja som začala s vodou až pri prikrmoch.. keď pije mlieko každé dve hodiny načo do neho chces liať ešte aj vodu? A už vôbec do neho nepchaj žiadne tie Sunar granulovane akože čaje, to je svinstvo a umelina.. keď už tak veľmi chces tak nejaký kvalitný fenyklovy, kamilkovy alebo ja som kupovala od leros majú ovocné aj bylinkové ale tie sú až pre staršie

eva64
autor
4. dec 2022

@mtn112233 instantne caje urcite nebudem davat, len kvalitne sypane, ked zacne prijimat

eva64
autor
4. dec 2022

@motogirl699 dakujem, kto sa ma v tych nazoroch vyznat? Jedny tvrdia to, druhi presny opak😭🤦🤷

motogirl699
4. dec 2022

@eva64 no je to ťažké.. moja malá má dva mesiace, už je kojena iba v noci, cez deň iba AR UM a občas má problém s 💩, že je akoby zapečená, tak tiež som chcela, že skúsiť jej dať nejaký čaj/vodu, že by jej to pomohlo, ale mamičky všetky mi povedali, že jej nemám dávať žiadne iné tekutiny.. aj kamarátka z pôrodného sa pýtala v nemocnici a tiež povedali, že by sa nemalo nič dávať.. až keď bude na prikrmoch

lucia147852
4. dec 2022

Kým pije mlieko nepotrebuje iné tekutiny. Má pocikane plienky? Predpokladám že dostatočne. Tak pohoda a klidek. Neskôr sa rozpije. Len nedávaj tie instantné bazmeky plne cukru

eva64
autor
4. dec 2022

@lucia147852 plienok mame az az. Dakujem vsetkym, tak sa tym uz nebudem trapit, bude pit mliecko dosyta👍😉