Trojmesačná dcérka málo papá

13091991
14. aug 2014

AHojte mamičky...moja skoro trojmesacna dcerka v poslednom case zacala malo papat...normu sme mali 120 ale stale papa inak..niekedy vypije len 60 niekedy 90 niekedy az 150 ale to len vynimocne...neplace ze by bola hladna takze to asi nebude tym ze by jej len mlieko nechutilo...uz to trva dost dlho a neviem co za tym mam hladat...dnes napriklad od tristvrte na 8 co sa rano zobudila zjedla len dva krat po 60 viac do nej neviem natlacit..ale ako vravim je kludna neplace od hladu...mate s tym niektora skusenost??kazda rada je pre mna zlata...

culia1
14. aug 2014

Podla mna riesis zbytocne, kym je spokojna a zjavne je a pribera ti na vahe - ak si si neni ista, zbehni si ju prevazit k doktorovi, alebo k dakej kamoske co ma vahu, tak je vsetko ok. Netreba do nej tlacit, naco aj, vsak zbytocne, ona vie kolko potrebuje.

katulienkax
14. aug 2014

Áno áno aj moja bola taká od 4 mesiaca nechcela moc piť ináč veselá hrala sa len jest jej nechýbalo keby som sa spoliehala ze ona vie kolko ma zjesť tak by jedla len 2 krát denne. Na radu doktorky pila do 8 mesiacov len v takom polospanku a v noci. Vyšlo to na 5 dávok po 120 + potom už aj dačo prikrmovanie ale ani to jej moc nechutilo tak po troskách sme sa trápili. Iná je zdravá a v pohode len to jedenie trápenie.

sense
14. aug 2014

pokial nie je placliva nervozna, a nechudne tak by som to neriesila.....urcite netlacit nasilu ....ak bude mat hlad sa ozve aj u nas byvali take fazy .....ze jej nechutilo potom zas jedla davky pomaly dvojnasobne....

jana_eyre
14. aug 2014

tak dolezite je, ci rastie a pribera, nie ci papa tolko, kolko je v tabulkach.. pokial ma pocikanych cca 6 plienok denne, normalne prospieva, tak jej zrejme staci tolko, kolko je zvyknuta spapat..

moje obe deti boli kojene ale aj tam vidim rozdiel.. zatial co prvy syn papal furt, vela, dlho /do 3ch mesiacov bol takmer stale na prse/ a bol riadne tucny, druha dcera papa pomenej, nepyta si tak casto a pije len chvilu.. je uplne v norme, rastie pribera a dobre cika.. takze to neriesim.. 🙂

13091991
autor
14. aug 2014

dakujem vam 🙂

iwesska
14. aug 2014

Moja presne tak isto, akurat ma o 3t viac...Teraz som s nou bola na poradni a som to spominala s Dr. a ze pribrala za 6t 750g, ze to staci, ze to nemam riesit, ze ved aj kazdy clovek ma kazdy den inak chut jest, tak nemozeme od nich cakat ze spapaju stale rovnako. Ze pokial je kludna a pribera, je to ok. Keby bola hladna, tak place.

katulienkax
14. aug 2014

No moja kvôli jedlu nikdy neplakavala aj 6 hodín vydržala nejesť potom som ja nevydržala a nejak aspoň dačo do nej natláčila.mne nešlo iba o jedenie ale bála som sa aby nebola dehydrovaný kedže ani pitie jej nechýbalo . Ja neviem ale bolo to desne obdobie a neplakavala vôbec ze chce jest.

eri150
14. aug 2014

@13091991 Ahoj, no a teraz si predstav, ze by si kojila a nemala by si ani páru o tom, ze kolko ti mala vobec zje. Takze, ked je spokojna a prospieva, netreba riesit ani nutit.

kofoluska
15. aug 2014

@13091991 Za seba Ti poviem, ze keby bola hladna, urcite nebude pokojna. Mali sme problemy so synom, ze nam odmietal flasu a dokazal ju bojkotovat aj 11 hodin. Lenze rozhodne nebol spokojny a ked to inak neslo, musela som ho prispat a tak dat pit (a to bol schopny naraz vyzunknut 165ml UM).
Cize - ak je mala spokojna, neries. Ak by nepriberala, bola nepokojna a nervozna, videla by si na nej evidentne, ze je hladna, potom to treba riesit.

janikes
16. aug 2014

moj ma 7M a niekedy vypije 120, niekedy len 80 a napr. vecer aj 200ml. Ale ved ani nam vzdy nechuti 🙂 . A doktorka mi na to povedala, ziadne zdrave dieta od hladu neumrelo 😀 , takze ak pribera je to ok

1ivanka1
16. aug 2014

Moja dcerka v 3mes pila kazde 4-5h len 50 az 60ml. Viac nechcela ani za nic. Potom v 6mes prisiel den,ze mlieko nechcela vobec. Dala som jej flasku vypila 10ml a koniec. Bolo to strasne,bola som z toho zufala. Nastastie to trvalo tusim 2-3dni a zase zacala jest svoju mini porciu. Doteraz nie je velka jedacka,a s jedlom sme sa veru natrapili 😒

petulaptt
16. aug 2014

Ja mam 4 a pol mesacnu dceru a papa len 4- 5 krat denne asi 130ml. V noci nepapa, ale pribera a rastie tak to viac neriesim ked viac nechce a aj tak prospieva 🙂

ocko22
17. aug 2014

ahojte , máme 3 mes. dvojičky a v posledných dňoch nám nechcú riadne papať (UM) ☹ .... doteraz papali cca. 140 ml princeznička a náš princ cca. 170 ml tak 6x za deň bez problémov 🙂 .... dávame PreBeba Discharge cez noc a Sensitive cez deň. teraz horko ťažko tak okolo 100-130 ml. sme trošku vyľakaný, že čo sa teraz deje 😨 . pri kŕmení riadne rumázgajú 😒 , už sme preskúšali aj veľa cumlíkov na fľašky , pričom iba tie proti kolikove používame... 😖 za týždeň naša princeznička pribrala iba 20 g.