Tlakový hrniec pre štvorčlennú rodinu

pekna1
9. nov 2015

Zienky, uvazujem o kupe tlakoveho hrnca. Sme 4clenna rodina, varim denne, a tlakac dufam ze mi aspon cas varenia skráti....tak idem po radu...
Ako sa orientovat? Mate skusenosti, viete odporucit? Znacku, velkost, kupit sadu alebo staci 1? Tescoma , tefal su dost drahe, ake mate skusenosti s fagor a s banquet, ten je dostat aj v tescu......a aj recepty ako varit?
Dakujem velmi pekne

lubi40
9. nov 2015

Ja mam od tescomi a som max spokojna. ak sa ti zda draha, tak idu vianoce, mozes sa ti vsetci poskladat (ja som tiez svoju dostala pod stromcek). Svokra ma nekvalitnu a uz ma odbite ventily a pod a to ju ma 2 roky. Ja mam tu svoju 5 a stale je ako nova.
Co sa parametrov tyka, tak mam 4 litrovu a to sme dvaja + rocne dieta. Asi by som kupovala vacsiu, kedze ju mozes naplnit iba do 3/4.
Inak, kuchta je na nezaplatenie-ja v nej varim vsetko: polievky (hlavne strukoviny), maso (hovadzie za 30min) a dokonca aj zemiaky (v 1 dcl vody a za 5 minut su hotove 🙂)

drzim palce pri vybere 🙂

eviq
9. nov 2015

Tlakový hrniec je super vec, ušetrí ti kopu času. Dnes som varila maďarský guláš-hovadzina cca 35 minút. Všeobecne je to dobre na mäso a strukoviny. Také jednoduchšie veci v tom nezvyknem variť, ale da sa samozrejme. Mame sadu dvoch hrncov 4 a 6 litrový k tomu jedna prikrývka, takze naraz varis len v jednom. Nám to stačí. Tebe odporúčam ten vacsi 6 litrový, lebo neplnís ho úplne, len do troch štvrtín. Ak sa ti osvedčí, mozes si dokúpiť. Varis normálne, akurat ja dávam napríklad hneď na začiatku všetko korenie a pod. lebo pod tlakom sa nedá otvárať. Keď chcem jedlo zahustit zaprazkou, tak keď uplynie čas, vypustim paru, pridám co treba a ešte normálne dovarim. Žiadna veda 🙂. Co sa tyka značky v žiadnom prípade by som neexperimentovala s neznámymi značkami, tie, ktoré spomínaš vôbec nepoznám. Tefal a tescoma sú drahé ale nekazia sa a nevybuchuju, precitaj si nejaké recenzie na internete. My mame tescoma a spokojnosť. Je to aj o bezpečnosti. Radšej si našetriť a kúpiť kvalitu. 🙂

pekna1
autor
9. nov 2015

Hej, uz som daco pocitala, u tych lacnejsich ze nejake flaky vznikaju z dovodu nekvalitneho materialu...tesnenia, ale oventiloch neviem, mne ide hlavne o bezpečnosť ventila...