Syn ešte nevie jesť rukami

25. jan 2023

Mal rok v novembri, nemá problém zobrať do prstov chrumky ci jablko na mesiačiky, pečivo a hrýzť ale keď mu na obed naparim na hranolky nakrájanú zeleninu, tak sa toho ani nedotkne a musím to cele kus popučiť a dat mu lyžicou, no len už by asi mal obed jest sam, neviem ako na to, skúšame už pár týždňov a stále nič, naje sa len vtedy keď mu dávam lyžicou.. Sam lyžicu chytí ale robí s nou bordel a kusové jedlo rozhadze..

malacibulka
25. jan 2023

Cize syn vie jest len to, co chce?

060106
25. jan 2023

Moja mala rok v septembri a este sama tiez nepapa niektorým detom to proste trvá dlhšie ja si stoho ťažkú hlavu nerobím ved sa to skor ci neskor naučia musime byt len trpezlivé

viestta
25. jan 2023

Tak mu tu lyzicu davaj, hoc aj do kazdej ruky jednu nech trenuje. Na jogurtoch, kasiach, hustejsich kremovych polievkach. Medzi tym mu mozes nejaku lyzicu dat aj do pusy, nech sa naje. Ano, bude bordel ale raz sa nauci aj do pusy trafit lyzicu, potom aj naberat a casom aj nerobit bordel. Cim skor zacnes, tym skor to zvladne sam

autor
25. jan 2023

@malacibulka no on zje aj tu zeleninu nakoniec, aj mäso, vajce na tvrdo a všetko ale len keď je to popucene a len keď mu to dávam lyžicou... Nechytí to a nehryzie

malacibulka
25. jan 2023

To jablcko a chrumky teda pucit nemusis? Ak je to tak, tak je mozne len ze nie velmi doveruje vzhladu a texture toho jedla. Ak je to tak, casom sa s nimi blizsie zoznami a tento problem by mal prejst sam od seba.

basska_b
25. jan 2023

To neni ze by to nevedel, len sa mu to nechce. Kamosky maju takych chlapcov, co do 3 rokov ich lyzicou krmili. Jedna si pochvalovala, ze ma poriadok, druha uz sa nastvala a povedala mu, ze ked sam to nezje, tak bude hladny.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. jan 2023

@malacibulka jasne ze jablko ani chrumky mu nepucim, ale už keď chcem aby aj obed si takto zjedol sam, tak je problém, nenaje sa a keďže nechcem aby bol hladný tak to musím popučiť a dávať mu lyzicou

janka_266
25. jan 2023

Keď vie, že ho nakŕmiť, tam jasne, čo by sa trápil 😃 veď ho nechajte tak. Keď nezje, dajte ku chvíľu pauzu a skúste zas. Určite od hladu neumrie, keď mu budete pravidelne núkať jedlo.

katulienkax
25. jan 2023

Panabeka niektore deti sa ani vacsie nenajedia same, nieto rocne deti 😭a led idu do skolky tak ajntie co uz vedeli jest , tak jest prestanu

beata_k
25. jan 2023

Ty chces od 14 mesacneho dietata aby sa najedlo same lyzicou?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. jan 2023

@beata_k nie lyžicou, stačilo by mi keby si zeleninu na obed už chytil do rúk sam a jedol ju, alebo mäsko na kúsky nakrájané, hocičo na obed, lebo na raňajky si dá kus pečiva to zvládne sam, na desiatu tých pár mesiačikov jablka/hrusky/kusy iného ovocia to zje tiež, ale obed nedá..

beata_k
25. jan 2023

Tak asi s tym neurobis nic, ono to pride casom vsetko

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls56
25. jan 2023

Mozno by som skusila cim dalej tym nenej pucit. Postupne aby si zvykol. Inak moja ma 13m- vsetko spapa na kusky ale maso nie z toho ju natahuje takze maso musim vzdy mixnut s omackou.

marianarem
25. jan 2023

Skus nejaku hru, ja som s mojim robila napr. take ze nech nakrmi nejaku hracku. Vtedy to do ruky zobral, hracka sa akoze napapala, chutilo jej a nakoniec si zo zvedavosti dal aj on.

mogaa
26. jan 2023

mamička, mamička...čo by si chcela? má rok...to hovorí samo za seba - robí len to čo chce a kedy chce...nie keď ty chceš aby samo jedlo zeleninu🙏ak si občas ám vezme chrumku, piškótku, mesiačik mandarinky alebo toho čo chce on, je to uplne ok....treba len ponúkať, ak bude chcieť a bude na to pripravený, vezme si aj sám...ale nie v roku....v roku je to naozaj skôr o tých pamlskoch čo chce on a preto si ich aj vezme, lebo mu chutia.....

gertrudaosem
26. jan 2023

Nechápem prečo chces od ročného dieťaťa aby jedlo samo obed... Je iné chrumka a jabĺčko, pohryzka... Ale obed? Je problém ho kŕmiť?

autor
26. jan 2023

@mogaa dobre a to teda znamená, ze mu man obed stále mixovať a dávať lyžicou? Ved niektoré ženy už viac ako ročným deťom dávno nemixuju

domak2
26. jan 2023

A niektoré ženy ešte 2,5 ročným mixuju. Ľudia nie sú všetci rovnakí, tam sa rátajú aj deti.

janka_266
26. jan 2023

Veď už ste tu dostali pár rad, treba mu dávať na hranolky nakrájané, primerane naparene/uvarene. Jemu do ruky lyžicu, vy mu môžete pomáhať, ked je polievky, jogurty alebo iné tekutejsie. Čím dlhšie mu to budete mixovat, tým to bude dlhšie trvať. Hlavne neprekrmovat mliekom, aby mu to normálne jedlo aj vošlo a mal motiváciu sa aj kŕmiť.

maryetta
26. jan 2023

Ale vsak super papa. Co chce vezme na lyzicku. A co nie vezme do ruky. Ci som zle pochopila?
Vsetko sa nauci.
Mam 3deti a kazde bolo ine. Jedno chcelo mixovane. Dalsie popucene.
Moj najmensi od 1,5 roka papa sam 🙈🙈 z dna na den zacal bojkotovat krmenie. Radsej bol hladny.