Syn chce jesť len kupované prikrmy

12. júl 2024

Ahojte, už je to nejaký mesiac čo moj syn v jedle štrajkuje :D na ranajky síce neochotne, ale zje väčšinou biely jogurt s ovocim a kukuricnymi vločkami pripadne vianocka/chlieb s maslom. Akákoľvek snaha dať mu k chlebiku aj zeleninu či natrieť nejaku natierku konci tamze nakoniec neotvorí ústa už ani na čistý chlieb s maslom :D mrzi ma to, mal by mat hodnotnejšiu a pestrejšie stravu ale keď on nič nechce 🫣 čo sa tyka obedov, ak mu spravím hustejšie alebo krémové polievky najlepšie s krutónmi s tým problém nemá. Ak mu ale urobím akékoľvek mäso s prílohou to si pár krát dá a už ani za svet neotvorí ústa ALE keď mu dám kupovaný prikrm ten zbašťí bez problémov…nerozumiem tomu už sme sa s mužom smiali že asi varím hnusne 😃 ale naozaj nie. Už som mu zacala ponúkať aj klasické dochutené a dosolené naše jedlá a stále si dá len pár lyžíc a hotovo. Vecere sa mu tak isto snažím dávať teplé varené na márne. Stále len pár lyžíc. Viem ale že mu nestaci, je hladny a okrem toho keď dokáže zjesť 220 či 250g kupovaneho prikrmu predsa mu nemôže stačiť 5 lyžičiek z domáceho :(
Viem že sa tu najdu maminky, ktoré by všetko dali za to aby ich deti jedli apson toľko ako moj syn ale ja porovnávam s tým čo bolo pred tým. Bol super jedák krasne všetko papal a zrazu takto vymýšľa už to trva asi 2 mesiace

andulka1988
12. júl 2024

Netráp sa,prejde toto obdobie. Naša je len delenú stravu 😉 suchý chlieb, ryža samotná, mäso osobitne ... Som rada že sa naje a nie je hladná

zojazoja
12. júl 2024

To sa tak mení u detí. Fakt sa s tým nezatazuj. My sme iní neboli. Raz sme neľúbili to, raz hento. Je to úplne normalne u deciek. Je tu stovky príspevkov o tom. Polistuj si..a uvidis

janka_266
12. júl 2024

koľko má syn mesiacov? rokov? pomedzi hlavné jedlá dostáva aj nejaký snack? vyradila by som kupované príkrmy, a dávala len klasické jedlo, a žiadne vyjedanie iných vecí mimo hl. chodov. prípadne skúste dať do tych pohárov od kupovaných príkrmov vaše jedlo :D môj tak zvykne štrajkovať, a stačí mu, že to vyzerá, že to bolo zabalené a je to :D ale teda to nie je dlhodobé riešenie

ziarifka
12. júl 2024

Vraj to môže byť spôsobené tým, že kupovaný príkrm má zakaždým rovnakú chuť, ale doma varené je stále trošičku iné. Dieťa nechce tú zmenu v chuti jedla (dám viac mrkvi, menej mrkvi... ony to cítia a je im to nepríjemné)

penelope11
12. júl 2024

Nic si z toho nerob, nasa mala odrastla na Hami hotovych prikrmoch a tu je. Normalnu mrkvu ci zemiak ani za svet ale ked som kupila Hami hocijaky obedovy prikrm bez problemov vsetko zjedla. A ber to z tej lepsej stranky nemusis pre nu zvlast varit a vymysat jej obedy 😀

ivuska027
12. júl 2024

Ja som mala rovnaký problém a prekonali sme ho. Začala som mu dávať moje uvarené do toho poharika z kupovaneho v nejakom pomere zmiešané. To zjedol. Potom som to z toho poharika pred ním vyklopila na tanier, tiež zjedol a ani som sa nenazdala, jedol z taniera a neriešil, či kupovane, či moje. 🙂

moonlight1210
12. júl 2024

Nase strajkovali vsetky. Boli obdobia, ked mali oblubene tri jedla a dost. Nic ine nezjedli. Dali sa oklamat par lyzickami ineho a zacali vypluvat. Aj keby mali hladom umriet, radsej vydrzali a nezjedli nic.
Aj len toto poharikove obdobie bolo.
Ja som sice vtedy mala nervy, ale tebe odporucam neriesit. Ono to totiz preslo. A prejde aj u vas. Nebude mu to chutit vecne. Objavi nove chute, zacne mat rad ine konzistencie. Ono to pride.

V najhorsom urob tvoje jedlo, dochut podobne, aby chutnalo ako to z poharika, mixni ho, napchaj do poharika, zavri a otvor pred nim a ponukni.

Myslim, ze ho zje. Lebo tam ide aj o ten pocit, vyzor, ze toto je to oblubene jedlo, takto vyzera.

autor
12. júl 2024

@andulka1988
@zojazoja
@janka_266
@ziarifka
@penelope11
@ivuska027
Ďakujem za podporu…že nie sme v tom sami 😃🙏🏼
Práveže tie kupované mu nedávam zo skla, pokazila sa ohrievacka tak vždy to vyklopim do hrnca a ohrejem. On nevie že to je kupované zrejme ako píšeš ide o tu rozdielnu chut kupovaného a čerstvého…pomedzi hlavne jedla zje len ovocie, jogurt ten mu dávam len čistý biely a ma ho rad nechcem mu dávať sladené že by som si tým ešte niečo nepokazila že by už len sladke chcel 😃😃 často ma banan popučený s avokadom to lubi a obcas si dá detske chrumky ale to len zopar a len v určitých prípadoch napríklad keď sme v obchode a on nevie obsedieť 🤣 ma 1 rok a 2 mesiace.

moonlight1210
12. júl 2024

Alebo este skus miesat pol na pol tvoje jedlo s tym poharikovym.
Tiez myslim, ze bude ochotnejsi to zjest.

ivuska027
12. júl 2024

Presne tak, ako píše @moonlight1210 , miesaj to so svojou uvarenou, postupne meň pomer 🙂

petronela1985
12. júl 2024

Moja dcérka vôbec nejedla ovocné príkrmy iné ako kupované a to zase iba Babylove. A to som jej kupovala hádam dva roky. Zeleninové a s mäsom moje, čo som jej varila. Tak bola som rada, že aspoň zje tie Babylove. Na domáci ovocný príkrm si nezvykla prakticky vôbec, ma 9 rokov a miluje ich stále 😅 ale tak normálne je ovocie, len v obchode to hneď šupne do košíka

cookie29
12. júl 2024

Je to zavcasu, zvycajne deti zvyknu vymyslat okolo 2r. Ale kupovane prikrmy maju na rozdiel od domacich, ovocia, zeleniny atd tu istu chut. Systematicky. Jablcko moze byt kysle, sladke, stavnate, sypke... kupovana presnidavka je stale ta ista.
Pre deti mozu byt nove chute odstrasujuce. A doma uvarena strava ma vzdy inu chut, ty to mozno nevnimas, ale deti ano.

autor
12. júl 2024

@petronela1985 ale ovocie sa dá nahradiť, podstatnejšia je zelenina mäso a sacharidy. Ovocie je vláknina takze to ste mali lepšie než my s tým by som bola ok 😃

autor
12. júl 2024

@ivuska027 no to mi ani nenapadlo veru
@moonlight1210 ešte mam doma bolonske špagety kupované tak aspoň mam obed aj pre nás vymyslený a pomiesam mu to 😃😃

autor
12. júl 2024

@cookie29 ale čo s tým teda ? Len vydržať mat trpezlivosť ? A skúšať a skúšať a ponúkať ? Ja som z toho obcas veľmi na nervy…hlavne keď strávim za sporákom pol dna a on to neochutna 😃

malapepka
12. júl 2024

Moje deti tiez strajkovali s jedlom. Bola som vdacna, ze aspon to kupovane jedlo pekne zjedli.
Ked uz mohli jest vsetko (cca po roku), tak som ponukala okrem ich kupovaneho jedla aj nase navarene.
Po case, ani neviem kedy a ako, zacali normalne jest. Teraz maju nad 10 rokov a jedia ukazkovo. Maju sice svoje oblubene ci neoblubene jedla, ale s jedlom uz starost nemame. Teda jednu ano - aby bolo vzdy co jest, inak zjedia aj mna 🤣
Teraz su to uz len spomienky, ako som sa tym obcas trapila. Moja nevyziadana rada - nestresuj sa. No tak bude jest teraz kupovane jedlo. No a co! Podrastie a viac sa rozje. Podstatne je mu vsetko ponukat, dat mu trosku okostovat aj z vasho. U nas bolo zauzivane, ze musi ochutnat aj ine jedlo, staci lyzicka dve, potom dostane to svoje.
Prajem vela trpezlivosti!

mimi3008
12. júl 2024

@ivuska027 Mali sme podobny problem, tiez som to miesala, akonahle som tam primiesala co i len 1 lyzicku z nasho, nechcel to...teraz ma 2 roky a 9 mesiacov, doteraz je velky nejedak, z varenej stravy nezje takmer nic, on nezje, ani len neochutna ryzu, ani zemiaky varene, ani pyre, jedine pecene, ani maso, zje len pirohy, halusky, pizzu, ciste spagety, langos cisty, zemiakove placky obcas si da no a potom niektore sladke jedla (palacinky, lievance, ryzovy nakyp, rezance s makom...). Uz som zufala, lebo vyzivova hodnota tych jedal...hm😒najnovsie teraz v lete nechce jest ani polievky

cookie29
12. júl 2024

@autorka je... to je to hlavne. Ja mam dieta starsie, uz chodi do skoly a problemy mame stale. Niektore deti mozu mat problemy aj s chutovymi poharikmi a pod, ale tvoje je este malicke. A su deti, ktore proste prekvapenia nemaju rady. A zjest ovocie banan domacu stravu je pre nich prekvapenie, zakazdym objavia novu chut a proste strach...
Casto Ti budu ludia radit, ze "MUSI" ochutnat. V ziadnom pripade, je to totalna blbost. Argument je, ak neochutna, ako vie, ze mu nechuti. Kazdy z nas ma jedlo, ktore nemusi/nechce. Moze ist o domace bezne jedla, ale moze ist o jedlo ako napriklad slimaciky, zabie stehienka, vajicko so zarodkom, mozocek zo zivej opicky, peceneho hada... mam pokracovat, alebo sa Ti uz obracia zaludok? mne ano :( A urcite budu argumentovat, ze to nie je bezna strava, alebo to u nas nie je normalne. Lenze pre babo, zvyknute na mliecko, je vsetko takouto "exotikou". A su veci, ktore dieta neinspiruju, pretoze jedlo sa je aj zrakom, cuchom, hmatom... napriklad ja osobne nemusim drzky, pretoze z "vone" ma napina, takze na Slovensku bezna vec, ziadna exotika. V zivote som ich neochutnala. A citllivka nie som, na zabijacke som nkdy problem nemala.

Ja by som pokracovala s kupovanym a teda an tanier pridavala aj vase. Zo zaciatku to ber tak, ze dieta akceptuje, ze na tanieri su 2 kolieska napriklad mrkvy. Len ich nechaj na tanieri. Nic ine. Postupne casu sa ich moze dotknut. Postupne, ked sa bude citi, moze ovonat. Moze "pobozkat" = prilozit k peram. Ak bude chciet, moze vlozit do ust (nemusi ani pohryzt a uz vobec nie prehltnut). Atd... ako vidis, je to nesmierne zdlhave, ale takto spolupracujem so starsim dietatom. A to najdolezitejsie, uvolni sa a nestresuj. Lebo ak dieta vyciti tvoj stres, tak to situaciu zhorsi. Ano lahko sa povie, tazsie urobi. Treba dieta co najcastejsie zapajat do pripravy jedla, nechat ho paprat sa s jedlom, aj ked je spinave po usi, aj hmatom sa objavuje a spoznava... Ja osobne som rpesvedcena, ze mne dieta "blokli" prave v skolke, kde nutili ochutnat :( akoze jasne problemy boli aj predtym, ale urcite to zhorsil. Ale este je malicke, je sanca, ze sa to odblokuje samo, len teda no stres. Drzim palce +++

bubik6x
12. júl 2024

Vydrž ono to prejde, moja tiež vkuse len to jedla a teraz zje skoro všetko, a syn tiež jedol len to a teraz má skoro 3 roky a keď vidí že robím rezne tak ich po upečení kradne z taniera a zje aj 3 na jeden šup 🤦🤣 samozrejme že každý má iné chute, aj ten výzor toho jedla robí svoje, ja som tiež jeden čas všetko mixovala a ukazovala mu prázdnu fľašu z prikrmu, že to je jeho obľúbené 🤣 niekedy zabralo inokedy nie, a tie krémové polievky robím doteraz pre obidvoch 🤣

janickacrazy
12. júl 2024

Je to len obdobie. Úplne akoby som o svojom prostrednom synovi čítala. On síce jedol ovocie a zeleninu, ale len surovú. Okrem toho len kupované prikrmy až do 3 rokov. Potom postupne akosi prešiel na normálnu stravu, ale trvalo to dlho. Teraz má 13 rokov a zje takmer všetko, stále hladný. 😁

sidonika
15. júl 2024

Ja by som moje navarené rozmixovala,aj mäso aj zeleninu a naliala do prikrmovej fľaštičky. Pred ním by som ju akože otvorila,možno by to jedol ako kupované. K tej chuti,tie prikrmy sú nejapnej,neutrálnej chuti,možno mu vadí vytunene jedlo