Syn 9 dní odmieta akékoľvek tekutiny. Čo mám robiť?

kikaamajko
24. máj 2010

Pomôžte mi prosím Vás, už som úplne bezradná. Môj 23 mesačný syn doteraz nemal nikdy s pitím problémi, vypil asi 1200 ml denne, aj s polievkou. Pil hocičo- vodu, mlieko čaj , inku kávu, malinovku. V sobotu ráno sa zobudil povedal mi že mliečko mu veru netreba a na moje naliehanie ho síce nabral do úst a hned vyplul. Ale odvtedy nechce nič piť, ani čaj ani vodu, džús nič. Čakala som že začne byť smädný, ale nie je. Teraz maximálne vypije okolo 3 deci až pol litra. Volala som aj doktorke, aj ona je bezradná. Chce mu už spraviť odbery, či už mu to aj dáko neuškodilo na obličky. Vôbec si neviem rady. Idú mu aj posledné mlične stoličky, ale neviem či to má vplyv.

lamada181
24. máj 2010

ahoj moja a preco nejdes do nemocnice diet aked je bez tekutiny to je zle bez jedal moze byt 48 hodin max ale bez tekutiny nie
tam usudia ci je vsetko ok a ak nie tak vam daju infuzku
vsetko moze byt spojene aj s timi zubkami ale nie az tak dlho este skus dat cez striekacku co mas s nurofenu trochu caju alebo tak kamoskin syncek tiez nechcel pit tak mu tiez takto davali a potom zacal a este otazka nezobrala si mu teraz flasu ak ano vratmu ju aj to deti robia ze ked im vezmes falsku tak prestanu pit vyskusaj ale ja by som skusila toto a ak nie chod do nemocnice a oni ti poradia

kikaamajko
autor
24. máj 2010

Ahoj Lamada, práveže sme žiadnu zmenu nemali, fľašku mu núkam tú istú, už som skúšala aj pohárik, slamku, jupíkovú fľašku, poldecák. Do nemocnice nejdem preto lebo po porade s pediatričkou čakám ešte či nezačne sám od seba. Doktorka povedala že musím do neho dostať 0,5 l tekutín inak mám prísť, ale posledné 3 dni sa mi to darí. V polievke, alebo vo vani ked sa kúpe tak si naberá do pohárka a pije. Alebo vždy pár lyžičiek mu dám . Meriam si množstvo. Bojím sa tej nemocnice, lebo by to psychicky hrozne zle zniesol. My bojujeme už aj pri doktorke, už v čakárni spustí hrozný plač. Dala som si termín do stredy a potom už sním pôjdem.

latvia
24. máj 2010

moj 10m syn nevypije ani pol litra.....

latvia
24. máj 2010

mozno mu skus davat melon, obsahuje dost vody...

zuza.m
24. máj 2010

kikaamajko moj maly ked bol menši pil neskutočne množstva...a teras stym mam tiež problem.ako že pit pije aj si vypyta a zapija každe jedlo ale nieje to viac ako ked bol miminko.v tedy vypil 2fllaše po 3dcl a ešte večer som mu varila dalši čajik okrem toho aj mlieko aj polievky..teras vypije ovela menej a okrem toho vobec nepije mlieko ..neboj sa asimu to stači je to take obdobie alebo čo...alebo skontroluj či ho neboli v hrdielku či ho to neboli ked pije alebo aj tie zubkym to možu mat na svedomi...skus mu dat slanu tyčinku a sleduj či bude viac pit...ta sol mu aspon udrži v tele vodičku. ale netrapila by osm sa s nemocnicou určite vypije apson volačo...

lamada181
25. máj 2010

ak papa polievku aj tam a tekutoinu ak to fajn a ja som si myslela ze vobec
tak preto som ti povedala nemocnica vies
mi nastastie s timto problem nemame mi pijeme az az ale je pravda ze je take obdobie ze detom staci len trocha no uvidis mozno sa spusti skus dat dynu slane tycinky a tak 😀 😀

latvia
25. máj 2010

tiez som myslela ze je bez dcl tekutin 😕 ale ked vypije pol litra denne tak neodmieta tekutiny 😉

dadis
25. máj 2010

tiez si myslim, ze to nie take hrozne, skor si myslim, ze ho zacalo bavit, aky robis okolo toho "cirkus"...skus to naoko "odignorovat", nic neponukat, iba polozit na stol nieco co rad pije a tajne sledovat a ratat...mne tiez maly nie vzdy vypije rano mlieko, ale urcite nenaliehat...deti maju takuto pozornost radi.

kikaamajko
autor
25. máj 2010

Ahojte, dakujem za odpovede. Dadis ja na neho vôbec nenalieham, ani nerobím cirkus, tiež som to skúšala že mu nedám, iba položím dakde kde to zbadá. Ale nič, nezabralo. Možno pre niektoré deti je to dosť, ale pre neho nie, včera tiež napríklad vypil za celý deň aj s polievkou 0,5 litra, ale cikal prvý krát asi o 4 hodine poubede od predchádajúceho večera. Takže posúdte sami. A vyslovene mu to chýba, je malátny, nechce sa mu ani chodiť, vyslovene nevládze. Ked sa napije , tak za hodinku je to znova môj aktívny syn, ked nie tak len leží, aj včera hodinu len ležal bez slova a bez pohybu a pozeral do plafóna. Potom dáko formou hry som mu dávala po lyžičkách asi 1,5 deci, tak onedlho bol O:K:
Všetkým Vám ešte raz dakujem za odpovede.

zuza.m
25. máj 2010

skus mu dat pri ranajkach a všetkom čo papa pohar s vodou nech si sam dava a zapija .ja tiež davam malemu..teda on si už vypyta aj sam.a pekne zapija a ja sa tešim že apson niečo vypije...ak vidiš že mu to chyba tak by si snim mala niečo robit.predca piškat od večera až o 16tej je strašne dlhy čas.to je strašna zataž na ladviny ....

dadis
25. máj 2010

hmm..tak to je dost vela tolko necikat ☹ nerozumiem tomu, mne maly tiez niekedy "zabudne" pit, ale to o com hovoris ty, uz hranici s potlacenim zakladnych zivotnych potrieb...mozno by som neodmietala lekarsku pomoc, snad pridu z coho to prameni

jasminet
26. máj 2010

kika ak je uz naozaj malatny a len lezi asi by som uz davno bola v nemocnici a necakala ci sa sam rozpije. cirkus necirkus. dehydrovane vlastne dieta som zazila min. mesiac a ee, neprosim si to viac vidiet.

sasrnka
26. máj 2010

kika, ak je malatny, tak to nie je OK. Radsej teraz cirkus v nemocnici, ako neskor problemy s poskodenim obliciek, alebo nieco podobne ☹
Niekto tu uz spomenul melon. Skus aspon to. Obsahuje vela vody a je tam aj ovocny cukor, ktory mu doda energiu...
Este ma napadol Kulisek, ktory je na rehydrataciu. Ono je to v podstate cukor a sol a ochutene, ale je tam ten spravny pomer.

kikaamajko
autor
26. máj 2010

Baby, huráááááá, môj syn dnes opäť objavil posit smädu, som taká šťastná. Normálne pije ako keby nič, pekne si pýtal. Všetkým Vám dakujem. Dneska už som bola rozhodnutá že s ním idem ku doktorke, a on ráno mi vraví že mama donesie čajík a vypil 2,5 dc. 🙂 🙂 A potom celý deň pekne pil. Len dúfam že už sa to nevráti.Tak šte raz díky