Stravovanie 13-mesačného dieťatka

eva1235
8. feb 2023

Ahojte, prosim Vas o radu. Moje deti su velmi vyberave co zjedia. Napriklad im chuti len maso a zelenina vyvarene ako vyvar a mixnute 🙈 a stale to iste dookola jest sa mi zda hlupost. Odkial beriete inspiravie vy? Ake mate jedla v priebehu dna? Dakujemo

marianarem
8. feb 2023

@eva1235 Tak v tomto veku ani u nas este nebola ktovieaka pestrost. Striedala som vsetky mozne druhy zeleniny a masa a pre maleho to bolo vlastne vzdy nieco ine. Ale niekedy okolo 14-15m sa jedneho dna rozhodol, ze uz to mixovane nechce a sam s tym zo dna na den skoncil. To sa moze stat aj u vas. Potom si pomalicky privykal na tuhu stravu.

zorkahorka
8. feb 2023

Moje deti jedli uz dlhsie tuhu stravu a uz dlhsie som im davala z mojho taniera a vaetko, co chceli ochutnat. Tym padom sa naučili jest, co bolo navarene. Potom ale prislo obdobie, odkedy uplne vsetko nezjedia. Chvalabohu, netocime 5 jedal dokola, stale je viac takych, co zjedia ako nezjedia.

ls56
8. feb 2023

Aj my mame 13m a jedine co by vedela jest na kazdy chod je jogurt na kazdy sposob.🤦‍♀️ Tiez ma ide z toho slak trafit, ona nie ze nechce kúsky ona je výberava. Chlebik nezje ked je tam lucina ale musi byt len maslo. Zemiak zje ale zemiakovu kasu ani za svet. Maso zje len mixnute inak ju natahuje. Omeletu a prazenicu nezje ale vajicko na tvrdo to uz ano. A mohla by som pokracovat do nekonecna..takze..tiez tocime par jedal.