Strava 10-mesačného dieťaťa

marfa333
1. aug 2022

Ahojte maminky, hľadám viac menej inšpiráciu a kto by lepšie poradil ako iné maminy 😁
Ako a co varíte detičkam v tomto veku?
Ja synovi varím viac druhov zeleniny dokopy aj s mäskom a popucim trošku ale chcela by som to trošku zmeniť / skúsiť niečo nové nech si nezvykne papať len takéto pomiešané dokopy. Skúšala som cestoviny so strúhaným syrom a to mi neprešlo 😂 dajte dáke typy prosím 😁

terez246
1. aug 2022

@marfa333 Moja už má rok, ale v 10 mesiacoch som už dávala všetko okrem kakaa, medu, soli, korenia a cukru. Teda bežné jedlá všetky. Už sme boli úplne na BLW v tom veku, tak neviem či pomôžem, ale tak ako ty, zeleninku, mäsko, cestoviny, syr. Všetko v bezpečnej forme, mäkkej pred ňu. Ovocie všetko. Na večeru alebo olovrant praženičku, rožtek s nátierkou a zeleninou, cestoviny s omáčkou alebo s tvarohom, zeleninové placky. V 10 mesiacoch sme začali aj s lyžičkou a vidličkou do ruky, za 2 mesiace to pochopila a papá sama už aj jogurt. Do jogurtu dávam ovsené vločky, műsli bez cukru, orieškové maslá, občas domáci džemík. Ak sa chceš niečo opýtať, pokojne sa pýtaj. 😊

marfa333
autor
1. aug 2022

@terez246 BLW skúšame aj my, lenže keď chytí uvarený zemiak do rúčky natiahne ho, ako keby sa mu ta konzistencia nepáčila. Tak isto s ostatnou zeleninou, aj banánom. Všetko rozhadze okolo seba a do pusinky nedá nič. Ale napríklad keď mu dám surovú mrkvu tú si pekne zoberie do ručičky a chrume si ju, tiež jabĺčko. Ale varené veci vôbec nechce sam papať. Mňa skôr zaujíma ako mu to mam variť aby to papal, aby mu to chutilo. Keď mu zmiešam viac druhov zeleniny, uvarím aj s mäskom, popucim, to spapa, samozrejme ho musím kŕmiť. Ale sám nič. Ci to je len taky začiatok? Poraď mi ako ste s BLW začínali vy.

terez246
1. aug 2022

@marfa333 Rozumiem a asi presne o tom to je, že každé je iné. Moja už teda nemá problém s tým, ale aj keď hádzala o zem, nechala som ju. Pohrať sa, zoznámiť sa. Je z toho veeeľa neporiadku, ale už vidím výsledky. Máme ale kamošku, ktorej malá neznášala chytiť iedlo do rúk, nechutné jej to bolo ako keby, tak skúsili vidličku a čuduj sa svete, fungovalo to. Bavilo ju to napichovať a dávať do úst. Ak ale ho napína, skús dávať to, čo mu chutó. Pokojne aj dookola jeden druh a pomaličky podsúvaj ďalšie. My sme žili dlho na brokolici. A miluje ju doteraz. Je mäkučká keď sa uvarí a teda mojej chutí. 😊

bluemoon24
1. aug 2022

@marfa333 mrkni na ig peknepapkaj, tam najdes inspirace, ze nebude vedet, co varit prvni :D :D

marfa333
autor
1. aug 2022

@terez246 hej, ja som si už vymyslela vychytavku - dávam pod neho a okolo neho igelit 😂 tiež ho nechám nech chytá a skúma. Keď uz všetko rozhadze začne sa stavať zo stoličky, ze už chce ísť preč 😂😂 Super tak si ma celkom povzbudila, budeme skúšať naďalej 😁 ďakujem 🙂

marfa333
autor
1. aug 2022

@bluemoon24 idem to pozrieť 😁

riskoh
1. aug 2022

Tinkine recepty sú fajn