Sterilizujete fľašky po každom použití?

sonia1501
17. júl 2012

Chcela by som sa vas spytat, ci je treba sterilizovat flasky za kazdym, ci staci raz denne, pripadne raz za cas? Ako to robite vy?

katkas1
17. júl 2012

pri dcere som sterizovala za kazdym pri synovi len asi raz za tyzden, riadne som flase vyumyvala a hotovo, nikdy mu nic nebolo

barbora111
17. júl 2012

@sonia1501 ja som sterilizovala po kazdom vypity do jednoho roka a potom tak 2-3 krat do tyzdna.

mataharyy
17. júl 2012

U prvního jsem ze začátku sterilizovala po každém krmení, bylo to na bednu a na nic 😀 Potom jsem to dělala tak, že jsem je po krmení umyla jarem a vypláchla horkou vodou a sterilizovala jednou za čas, když jsem si vzpomněla, u druhého jsem to dělala a dělám stejně, oba jsou naprosto v pohodě... 😉 Četla jsem na to články, stejně jako na žehlení, pokud to nesterilizuješ v okamžiku, kdy to jdeš použít, tak je to bezpředmětné 😉

luciferkax
17. júl 2012

asi do troch, štyroch mesiacov som za každý použítím len vypláchla vriacou vodou, potom už som len raz za čas vyvarila

zigzag
17. júl 2012

my sme sterilizovali za kazdym, aj na caj do 9 mesiacov... teraz len umyvame, ale mieko z flase uz nepijeme,iba vodu... 😉

lucka1987
17. júl 2012

@sonia1501 nie nesterilizujem za kazdym pouzitim.. to by som kde dosla ? 😕 riadne vyumyvam v horucej vode a je to.. sterilizujem naraz z detskym umelim priborok´ma miskami a flasou na cajik, cca raz za tyzden

katren
17. júl 2012

@sonia1501 suhlasim s @lucka1987 , staci poriadne poumyvat horucou vodou a sem-tam vysterilizovat....poravdepobodne ti to uz "vadi", ked sa pytas, nie???? mne to liezlo na nervy po mesiaci a odvtedy som nic nesterilizovala....jedine ak cumle
a pozri aj tu
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/do-kedy-treba-sterilizovat-flasky-a-cumliky/
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/od-kolkych-mesiacov-netreba-sterilizovat-flasky/
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/sterilizac...

cecil36
17. júl 2012

Sterilizovat po kazdom papani by som teda fakt nijako nestihala 😀 A pravdupovediac, nevidim v tom ziadny zmysel. Umyjem jarou, kefkou a horucou vodou a je to. Sterilizujem naozaj ked si spommeniem, tak mozno raz za mesiac 😀 A to sme na UM skoro od narodenia a zatial ani jedna zabka v puse. Pri dcere som sterilizovala kazdu chvilu a stale mala soor v pusinke. Tak neviem.....

lucka1987
17. júl 2012

@katren ja som sterilizovala.. asi prve dva tyzdne.. ale fakt som zistila, ze by som len cely den, krmila, prebalovala a sterilizovala . od narodenia, pouzivame flasku /aj ked zo zaciatku som trochu mliecka mala/ a ani raz tiez sme nemali infekciu teda zabu

milka1978
17. júl 2012

@sonia1501 Ahoj .... ja som pri prvom synovi sterilozovala sem-tam .... za každým napapaním som ju poriadne vyumývala jarou a opláchla pod horúcou vodou ..... akurát na noc som nechávala vo fľaši vodu do plna a v nej ponorený cumlík .... ráno som fľašu zase vyumývala a všetko bolo O.K. .... sterilizovala som ju raz do mesiaca a problémy sme nikdy nemali 🙂

liz_lemon
17. júl 2012

mne povedali na novorodeneckom, ze sa ma sterilizovat raz za 24 hodin
mam parny sterilizator do mikrovlnky, tam to trva 6 min, takze mi to nerobi ziadny problem

katren
17. júl 2012

@lucka1987 ani my sme nikdy nic nemali.....
@liz_lemon aj ja mam ten do mikrovlnky.....ale vydrz, aj teba to prejde 😀 😀

januliku
17. júl 2012

@sonia1501 my sterilizujeme tiez len 1x za tyzden, inak len umyvame v teplej vode a sme v pohode. 😉

nanulik
17. júl 2012

ked bol krpec maličký tak som sa snažila raz za den, potom raz za týžden, za mesiac a teraz vôbec.

moniml
17. júl 2012

Pri malom a aj teraz pri malej sterilizujem veľmi málo. Umývam flašky v horúcej vode ako vydržím jarou a potom riadne opláchnuť. Keď si všetko vysterilizujem tak sú také hnusné že to radšej hneď umyjem. Nemala som problém ani pri malou ani teraz pri malej.

viva02
17. júl 2012

Ja sterilizujem flasky po kazdom krmeni. Mam parny sterilizator do mikrovlnky, takze je to pohodlne a ani flasky nie su od vodneho kamena ako to byva pri prevarani vo vode.

sluci
17. júl 2012

prvé mesiace som sa snažila pravidelne, (i keď nie vždy sa dalo, keď malý chcel jesť nebolo občas kedy :D )teraz len raz za čas, ako píšu aj ostatné umyjem s jarou vo vode a je to :D

ichbinich
23. júl 2012

Ja som kazdu flasku po piti umyla a dala do sterilizatora do mikrovnlky, ked bol plny, tak som mikrovlnku pustila... Takze brala som vzdy cistu a vysterilizovanu flasku. (Odsavala som mliecko a mala som vzdy flasky s MM v chladnicke.)

Od cca pol roka som nesterilizovala uz nic, odkedy sa zacal plazit po zemi, neskor chodit, je to uplne zbytocne 😉