Správne prikrmovanie 4 mesačného dieťatka

lucia006
26. feb 2013

ahojte.poradte skusenejsie mamicky.moj syncek mal nedavno 4 mes.je na UM zacala som mu davat na ranajky par lyziciek vyzivky jablkovej a hruskovej chcem prejst postupne aj na kasicky a zeleninku.ale nechcem ist na to rychlo abo som mu nezatazila zaludocek.kedze teraz davam len vyzivu mozem na obed skusit priklad mrkvu?alebo mam par dni davat len cisto vyzivu, neskor zacat davat mrkvu a stale pridavat?Dakujem 😉

cerez
26. feb 2013

Neponáhľaj sa. Takému maličkému stačí aj pár lyžičiek. Skôr si mohla začať zeleninovým príkrmom. Aby si hneď nezvykol na sladké. Môže sa stať, že mu nebude chutiť práve zemiak s mrkvou, lebo to nie je sladké.
@lucia006

lucia006
autor
26. feb 2013

aha .takze mam radsej teraz nechat vyzivu tak a zacat davat na obed tie zeleninkove prikrmy?

anjelicek26
26. feb 2013

@lucia006 - prvy mesiac kludne len 1-2 druhy prikrmu... idealne nemliecna ryzova kasa a zeleninkove pyre (zemiacik alebo mrkvicka)... a len po lyzickach, netreba sa nikam hnat, nech si telo postupne zvykne... teraz ide o to naucit sa prehltat z lyzicky, nie sa skutocne najest...do 6 mesiacov nahradzas len 1 prikrm denne, idealne obed a potom das este mliecko.

cerez
26. feb 2013

@lucia006 Správne to vystihla a radí @anjelicek26

katkaseiner
26. feb 2013

tiez odporucam radsej zacat mrkvicku a aj ked pridas vyzivky, davat mrkvicku casto medzitym... ja som to vyzivkami pokaslala... mrkvu zje max. 4-5 lyziciek, a viac uz potom nie. Myslim ze vyzivky jej viac chutia, hoci mrkvu zboznovala kym nepoznala chut ovocia.
Kasicky su u nas veeeelmi oblubene, na tie nedam dopustit, ale tiez az po mrkvicke a inej zeleninke by som ju zacala davat.

lucia006
autor
26. feb 2013

takze keby som davala okolo obeda par lyziciek pyre a na vecer kasu nieje to vela?kasicku chcem skusit preto,ci sa viac nenasyti ,lebo celu noc sa hadze ako keby bol nonstop hladny 😒 a este sa chcem opytat ked dam zemiacik nenafukuje babatka?

saska.t
26. feb 2013

@lucia006 kasa vobec nepatri do bruska tak maleho babatka,malo by sa zacinat zeleninkou,aby sa ti nestalo ze po ovoci bude zeleninu odmietat,co je casty jav kedze zel.nie je sladka,ako uz kocky pisali,v tomto veku sa dava len 1 prikrm denne a to najcastejsie obed... www.kojjeni.net a vobec nezalezi na tom ci je na MM alebo UM

katkaseiner
26. feb 2013

@lucia006 tiez som myslela ze kasa pomoze, ale nepomohla... hlavne nezabudni ze v tomto veku je pre nich skutocna papanica len cosi na prilepsenie... chvilu este potrva kym si tym bude nahradzat mliecko

zojaaa
26. feb 2013

@lucia006
Ahoj, ja som cez vikend zacala s prikrmom, najskor som dva dni uvarila len mrkvu, rozmixovala a zriedila vodickou v ktorej som to varila, vcera mrkva a zemiak, postup ten isty a dnes tiez mrkva a zemiak...vzdy na obed a potom im dam este mlie ko, dalsiu zeleninu dam cuketu, tekvicku.... Potom brokolica, kalerab, karciol, iba ruzicky, lebo z tych stoniek nafukuje....cca o 2-3tyzdne chcem pridat kusok maska a ovocne prikrmy( jablko, hruska, banan) si chcem pripravit sama, tak ako zeleninku, ale to az minimalne po 3 tyzdnoch, aby si radsej zvykli na zeleninu a masko a uplne nakoniec, mozno o mesiac bude davat kasicky na dobru noc 🙂

katieg85
26. feb 2013

@lucia006 ja som davalo zo zaciatku raz denne mrkvu,brokolici alebo spenat kupovala som to vo flastickach hami ale teraz som nasla mrazene decke mrkvicky,brokolicu.lebo tie velke mrkvy su viac horke nez tie mrazene malicke.prvy mesiac iba zeleninka potom ovocie.a teraz mu varim zeleninku zo zemiakom pomixujem z rucnym mixerom a ma fajnu kasicku sol nedavam vobec.a ked si robim na obed kuracie meso tak mu pridam trochu do toho aj mesa.

gyarmati
26. feb 2013

@lucia006
@zojaaa Ahoj Luci!Rob to presne tak ako to písala Zojka!!!!A ja začnem malej túto nedeľu dávať prvý krát príkrm,a presne s týmto postupom.Aj prvej dcérke som takto začala!Prvý príkrm má biť zeleninová a nie ovocná.Malý si zvykne na sladkú chuť a potom ti môže odmietnuť zeleninku!Prajem krásny deň 🙂

lucia006
autor
26. feb 2013

saska.t= mne zase dr hovorila ze je rozdiel ci je kojene dieta alebo na UM na UM sa moze zacat prikrmovat od 4mes.a kojene od 6mes.neviem co je an tom pravdy ale tak mi vravela.a kasicky su pisane od ukonceneho 4 mes.takze som myslela ze mozem sem tam na vecer skusit.a ked urobim pyre zo zemiacikom nebude ho nafukovat ?

burina4
26. feb 2013

ja som prikrmovala od troch mesiacov, kľudne mu daj uvarenú rozmixovanú mrkvu potom pridaj uvarený zemiak rozmixuj a postupne nečakaj hned, že ti zje všetko moj má 5 mesiacov a je aj polievočku, miláčika, výživu domácu a aj kašičky 🙂 ☹ ☹ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucia006
autor
26. feb 2013

moj je velky hlados vypije mi 170ml mliecko a furt mi pripada ako hladny preto som chcela skusit tie kasicky.ma 4 mes. a 8 kg 😉

katieg85
26. feb 2013

@lucia006 a nemas nahodou velku dierku na flase lebo vtedy dieta rychlo vypije a potom reve ze este chce,mal by papat takych 10 minut,mam to odskusane moj teraz pije 150ml ma 7 mesiacov a 8.5 kg.moja svagrina tiez robila taku chybu ze mala velky cumel ,on razdva vypil a potom reval.no ale on mal 5 mesiacov a uz mu davala 200mla mal uz 9 kil 🙂 🙂 🙂

lucia006
autor
26. feb 2013

nie nemam ,mam cumlik od 2 plus a dakedy musim este potiahnut ja, co mu slabsie ide lebo to mlieko co papka ma take ciastocky v sebe, ze sa tak dlho rozpusta .skusala som dat cumlik od 4 plus, ale rychlo mu slo tak som hned dala naspat ten od 2plus.a pije cca 10-15minut 😉

nadka85
28. feb 2013

Ja som tiez zacala prikrmovat ale ja mojej malinkej som najprv davala zemiacik a to 4 dni po sebe okolo obeda potom 2 dni prestavka a zas nove papanie brokolicu a terazz budeme papat mrkvu. takto mi to radila doktorka 🙂))) vzdy 2 dni prestavka pred novym jedlom.. 😎

sashha
1. mar 2013

Môj malý hladoš mal pred pár dňami 4 mesiace, prikrmovať som začala už ale skôr (sem-tam trošičku banánika), od 4-och mesiacov (=pár dní) už výživku okolo obeda pár lyžičiek a večer trošku kašičky.... vždy striedam mliečko, výživka, mliečko, kašička, mliečko.... ani s mrkvičkou a zemiakom nemá problém.... doktor je spokojný, my rodičia tak isto a malý ani nehovorím.... má teraz skoro 7300g, s trávením problémy nie sú, riadne sa vykaká a je celý deň spokojný, v noci nám krásne spinká 🙂

althejka
2. mar 2013

Moj krpec spapa 120g prikrmu bez problemov 😀 , len neviem, za ako dlho mu mozem dat mlieko,aby sa to v brusku nebilo. davam tak po 1 - 1,5 hodke.

lucia006
autor
5. mar 2013

Tak moj leo nechce mrkvu ani zemiak nic co je zelenina napina ho a vyvracia sa 😠 ale za to vyzivku a kase ma velmi rad.ale najprv som zacaa davat zeleninku no ked bolo neuspesne ,az vtedy som skusila vyzivu a kasu.ako ho naucim na zeleninu?mozem skusit trebars brokolicku teraz ???

burina4
5. mar 2013

@lucia006 nečakaj zázrak, že hned bude jesť mrkvu treba davať postupne a každý den aby si zvykol prpadne do krvičky daj trošku medu 🙂

skmataluv
5. mar 2013

@burina4 chcela by som sa spytat,ze kolko asi tej mrkvicky by malo babo zjest na zaciatok.ja som dnes zacala prikrmovat,mala mi krasne otvarala usta,len som sa bala,aby som jej nedala vela,aby ju brusko nebolelo.

lujzzicka
5. mar 2013

@skmataluv no ja som kúpila na skúšku tú malú flaštičku a odobrala som polovičku.To som vo vodnom kúpeli ohriala a dávala mu,Je to cca 8L.na začiatok sa má tak 6L,ved uvidíš kolko ti zie,môjmu chutilo zjedol tých 8L a už nechcel mliečko a pekne si grgol takže ho to zasítilo.Každý den mu dávam tú polovičku zatial,on ked už nechc vyplúva 😀

burina4
6. mar 2013

@skmataluv ja som r na začiatku uvarila jednu mrkvičku menšiu a jablčko polku uvarila POTOM V TEJ VODE AJ ROZMIXOVALA PODľA TOHO AKO TO CHCEM HUSTE A DAVALA NAJPRV TO BOLI 6 LYžIčIEK A POSTUPNE SOM PRIDáVALA Až TERAZ ZJE MISKU CELú a je spokojný 🙂

stanislavao
6. mar 2013

toto nieje dobry zaciatok. s prikrmami sa zacina inak. ziadne vyzivy na ranajky. preco? 4 mesiace je este male dieta mlieko by malo stacit. ked uz chcete krikrm, tak na obed dajte vareny zemiacik, alebo na olovrant najemno nastruhane jablko. urcite ziadne vyzivy kupovane. 3-4 dni je potrebny odstup od jednotlivych surovin, aby ste vedeli zistit pripadnu alergiu. varena mrkva moze sposobovat zapchu, ryza tiez nieje vhodna, lebo zapeka. masko az od tych 6 mesiacov, ale kuracie z obchodu je dost nebezpecne, cize domace, alebo kralika, morcacie. ale teraz uplne staci to jablcko a zemiak.

lucia006
autor
6. mar 2013

aha no ale kedze pisu na vyzivkach od 4mes.som myslela ze to je vpohode. 😒 moj zemiacik nechce ani mrkvu jablko som neskusala.zatial papal iba vyzivu a kase...

burina4
6. mar 2013

ale dámy kto povedal, že nie je dobré ja nehovorím aby ste kupovali výživu spravte si ju doma je to zdravšie a bez chemikálii.my jablko aj mrkvičku sme dávali od troch mesiacov.a ak sa bojíte zapekania tak je dobré práve nadrhnuté čerstve jablčko, my máme teraz šesť m. a jeme aj kuracie polievočky a úplne v pohode, miláčika domáceho a iné domáce pripravené jedlo, samozrejme, že bez soli 🙂

skmataluv
6. mar 2013

@lujzzicka dakujem za odpoveď.dnes mi spapala tých 5 lyžičiek takže som spokojná.dufam,ze jej bude chutiť aj ostatná zeleninka...🙂

skmataluv
6. mar 2013

@burina4 ja chcem mojej dávať zatiaľ len zeleninku,ovocie az v ďalšom mesiaci.este uvidím,ci nezačneme papat viac mliecka,to bol vlastne dovod,preco som začala s prikmami hneď od 4.,ho mesiaca.malá mi papa malo mlieka,,a moc nepriberame...

kacena4
6. mar 2013

@lucia006 presne ako pise @anjelicek26 nikam sa neponahlaj s prikrmami, menej je niekedy viac. a mas casu dost.