Slabý pitný režim ročného dieťaťa - odmietanie mlieka

barbie00
28. jún 2023

Maminky mám problém s mojím ročným synom. Posledné dni úplne odmieta mlieko a ani vody veľa nevypije. Pre porovnanie pred tým vypil 2x po 220ml mlieko a zhruba 200ml vodičky..od predvcera nechce vôbec mlieko, dnes vypil možno 300ml vody za celý deň a 3 slabo pocikane plienky...neviem čo si mám o tom myslieť a ako doňho dostať viac tekutín. Bojím sa že bude dehydrovaný 😏

syslik81
28. jún 2023

daj mu ovocie zeleninu,polievky .. mlieko vobec v takom mnozstve nemusi ..

luliu
28. jún 2023

Mlieko už nemusí, veľa ovocia ako melón, polievku, vodu a pod.

zuzikak
28. jún 2023

presne ako pisu dievcata vyssie. V 1 roku uz nemusi tolko mlieka lebo ma pevnu stravu. Davaj mu vodnate ovocie, skus vodu vymenit za cas prip. ak mu viac chuti ochutene tak skus vymackat do vody nejake to jablcko, broskynu a pod.

barbie00
autor
28. jún 2023

@syslik81
@luliu
Ďakujem za odpovede..mňa len mätie to, že všade je uvádzané že by mal prijať zhruba 120ml na 1kg čo je u nás 1,2 litra na deň a to nie je šanca dosiahnuť aj keby mu dávam polievky (ktoré nechce 🙈) ale to ovocie mu skúsim pridať viac

nikpa
28. jún 2023

@barbie00 keď nechce mlieko tak mu ho proste nedávaj. V jeho veku ho už netreba nalievať mliekom, to sa dá nahradiť už pekne stravou ako jogurty, syry... Keď sa ti zdá, že malo pije, skús pre neho volakou hravou formou ho ,, o rekabátiť,, napr. malou lyžičkou alebo striekačkou mu dávať. Teraz je sezóna jahôd, melónov, uhoriek, všetko čo obsahuje veľa vody, počas dňa mu núkaj aj takého veci.

kacena4
28. jún 2023

v prvom rade mlieko nie je voda ale "jedlo" takze ho nerataj do denneho pitneho rezimu ak nechce pit mlieko nahrat inymi tekutinamy ktore mu zavodnia organizmus - hore ti poradili