Slabý pitný režim 18 mesačného dieťaťa

raviela
22. jan 2013

Ahojte maminy, prosím poraďte nám, čo robiť keď 18-mesačný synček, stále dojčený cez deň veľmi málo vypije. Pije z otvoreného pohárika, ale len vodu, nič iné mu nechutí... Cez deň nemáva viac ako 2 pocikané plienky, v noci jednu :((( Ďakujem za všetky odpovede a rady.

xlucia
22. jan 2013

@raviela rychlo zacat skusat vsetko mozne. a raz za pol hodinu ponuknut aspon srknut. musi si vytvorit navyk pit,lebo si zarabas na paradne problemy. s oblickami atd.
to ze pije oba vodu je ok.
treba casto robit na obed vyvar.
dve plienky je zufalo malo

babulka1978
22. jan 2013

treba davat vyvar, polievocky.....dve plienky su strasne malo......ja ked si rano robim caj, tak robim aj dcere....aj keby ho v tej flaske mala mat polozeny cely den..a treba ponukat.......ale ona zase vypit cajik problem nema 🙂 ..treba ho navyknut

raviela
autor
22. jan 2013

@xlucia Davam mu pit kazdu chvilu, vacsinou nechce, ale skusam stale denno-denne...

raviela
autor
22. jan 2013

@babulka1978 ponukame mu vodu, cajik, stale nieco... problem je v tom ze sa mu pit velmi nechce... ale skusame stale

suzzi_
22. jan 2013

mal by vypit 120-135ml tekutin na kg hmotnosti na den (vratane mlieka, polievocky, cajika, vody, stavy z ovocia). skusaj vsetko mozne - ak to pomoze vrat sa k flasi s cumlikom (nam pomohlo), prip. vyskusaj slamku, flasu so zabudovanou slamkou, flasu s naustkom, prip. striedaj ako mu vyhovuje. ponukaj cajiky - vyskusaj rozne prichute, tiez nam trvalo kym dcerke zachutili. ked robis cajik, ponukni mu ci nechce sam vliat vodu do hrna na zovretie, ci vlozit cajove vrecusko do pohara, nech sa akoze podiela na jeho vareni. ja som po obede zaviedla ako "dezert" 100% dzus riedeny vodou - mozes riedit az 50/50, ja riedim cca 25%dzusu/75%vody. dcerka vie ze to dostane iba po obede, pocas dna pije nesladene. ak mu chuti voda z poharika, ponukaj kazdych 20-30 min, ja ked som bola zufala (zo zdrav.dovodov musime dodrziavat prisny pitny rezim), davala som jej vodicku zo striekacky (z takej ako su pribalene k Panadolu). var mu polievocky, ak nechce stavu z polievky, prelej mu ju do poharika - my tak "papame" polievky este aj teraz. skusaj ine pohariky co mate doma, dcerku bavi ked pije z takeho ako ja. ponukaj stavnate ovocie - jablcko, v lete melon apod. vela stastia prajem.

kristiii
22. jan 2013

@raviela moj malý neni tiež moc "pijan" 🙂 ale najradšej pije z takej flašky čo predávajú detské džúsy, také tie umelé s cucátkom, z pohára moc nevypije ale takúto flašku stiahne niekedy aj na ex, aj synovec 1,5 ročný z takých pije velmi rád, či ste už skúšali?

cabby88
22. jan 2013

Tiez ti mozem poradit flasku od Kubika,ale od tej Water,nie od dzusu lebo z tej moc tecie a nestihala mi pit ale z toho water cucatka mi pekne pije...aj ta voda jej chuti,ten,kubik water...inak je tiez slaby pijan,vypije ledva dva deci denne :(

raviela
autor
22. jan 2013

@kristiii Este nie, skusime 🙂, dakujem za tip

raviela
autor
22. jan 2013

@cabby88 Problem je v tom ze ziadne flase u nas nepodochili zatial, ani flasa s cumlom, ani s naustkom... Ale vyskusame aj Kubika a Water v tom je nejaka voda?

babulka1978
22. jan 2013

Este ma napadla slamka.....nasa zboznuje pit cez slamku....berie to ako hru....

klincek
22. jan 2013

@raviela
U nas ma celkom uspech flasa a naustkom-ale tiez nie kazda. Uspela som so znackou Mam, aventky maju pre nich zrejme nevhodny tvar "sosaka". Tiez bojujeme s ne-pitim.. 😒
A este mi napadlo-zvyknes pred nim pit? Deti chcu robit vsetko, co rodicia, teda u nas to funguje na 100%. Ak pije uz z klasickeho poharika, tak by sa teoreticky mal chciet napit zakazdym, ked tak vidi pit teba..napije sa mamina, napije sa drobec-a my este davame pit mackovi, krtkovi..dookola na striedacku🙂
Obas mu mozes vodicku prestriedat riedenym dzusom, ja davam 30 ml jablkoveho do 260 ml flase, doriedim vodou. Pre dospeleho je to brecka, ale babam to chuti a my sa tesime, ze piju. Kazde deci je vyhra.

beruska64
22. jan 2013

u nas trochu zabera flaska nuk z naustkom alebo slamkou z pohara

ingmiriama
9. máj 2013

ahojte chcem sa spýtať má 20 mesačného syna dojčeného ráno na obed a večer, sem tam v noci .....koľko by mal vypiť tekutín počas dňa lebo mne sa zdá že vypije viac ako by mal a potom nechce papať tuhú stravu ....