Slabé papanie UM 8-týždňovej dcérky.

ivanasp
15. dec 2019

Ahojte, máme 8 týždňovú dcérku a sme na umelom mliecku. Doteraz bola dobrý jedák, na každé papanie vypila úplne v pohode 120ml a teraz ako keď utne, bojujeme s každým sústom. Vypije maximálne 60ml a už nechce, ale vôbec nie je nespokojná a ani neplače. Tvári sa, že jej to stačí. Stretli ste sa s tým už ?

mogaa
15. dec 2019

@ivanasp ak prospieva , nerieš....môžeš skúsiť kŕmiť v polospánku....

janulka257
15. dec 2019

@ivanasp ahoj, jedna z mojich dvojičiek mala podobné obdobie... potom to prešlo

eryka03111978
16. dec 2019

@ivanasp ahoj len sa chcem opytat ci nahodou nie je viac unavena a ci nespi vela????

ivanasp
autor
16. dec 2019

@eryka03111978 nezdá sa mi byt spavá, spinka tak ako vždy, napadlo mi, že môže byt anemická, ale to by bola s najväčšou pravdepodobnosťou aj spavá

eryka03111978
16. dec 2019

@ivanasp ano presne na to som myslela... u nas sa prislo na anemiu.... nechcela papat a stale bola unavena, bleda, a strasne vela spala....

a_da99
16. dec 2019

@ivanasp moja to tak mala tiež. Od cca 2 mesiacov začala strašne malo papať, o mesiac neskôr už bol problém s tým že nechcela ani chytiť fľašu (vždy to bol aj hodinový boj, ale nakoniec čosi vždy vypila) no a potom raz akoby utlo a už nevzala fľašu a mlieko vôbec. Začala som jej dávať mlieko lyžičkou/striekačkou, ale bola schopná vypiť len 50-100ml a aj to vždy trvalo strašne dlho 😓 od 4teho mesiaca ju bohužiaľ mliekom krmim len v spánku, inak sa ho ani za svet nenapije a radšej bude hladná (skúšala som veľa veľa mliek a nechcela žiadne). Chvalabohu už ma 9m a cez deň jej dávam normálnu stravu (aj to bol dlho boj) a cistu vodu, mlieko jej dávam 3x za noc aby aspoň čosi mala 🤷🏻‍♀️ A podotýkam že jej robili všetky možné vyšetrenia a anemická nie je ani nebola, vždy priberala a spávala primerane veku. Neviem či si vybudovala averziu ale o čo, ale fľašu s vodou zobere bez problémov 🤷🏻‍♀️

ivanasp
autor
16. dec 2019

@a_da99 presne toto iste robí aj moja mala 🙊 som naschval skúsila, že v čom to je a dala som jej do fľašky vodu a tú ťahala ako o život 🤦🏼‍♀️ tak som sa ju snažila potom nejak klamať, že som jej dala najskor flašku s vodou a potom vymenila za flašku s mliekom a nijak sa nechcela dať oklamať 🤦🏼‍♀️ už neviem čo s ňou robiť

a_da99
17. dec 2019

@ivanasp no to pila lebo je hladná, ale nechce mlieko tak si potrebuje niečim iným zaplniť žalúdok 🤷🏻‍♀️ Mne takto bola schopná stiahnuť celu fľašu. Bud to prejde, alebo si nájdeš spôsob ako jej to mlieko podať, akokoľvek obmedzujúce to bude. Hlavu hore, všetko raz skončí 😉