Skúsenosti s hrncami Fissler

vikimilany
22. nov 2013

Ahojte skúsené mamičky kuchárky ... Potrebujem si kúpiť kvalitné hrnce, vhodné aj na indukciu. Máte niektorá skúsenosti s hrncami od firmy Fissler? Resp. s čím ste spokojné vy a v čom už dlhoročne bez problémov varíte? ďakujem krásne za každú radu 🙂

linda9
22. nov 2013

@vikimilany Ahoj, uz asi 4 roky mam sadu Fissler Original-Profi Collection a som s nimi maximalne spokojna 🙂 Velmi dlho drzia teplotu, co je mozno pre niekoho vsak nevyhoda.

vikimilany
autor
22. nov 2013

@linda9 tak to som rada, lebo som už pre ne viac menej rozhodnutá, len aj tá cena je vyššia, tak aby som hlúposť nekúpila 🙂 ďakujem krásne

sono2
22. nov 2013

@vikimilany ja mám tiež indukciu a základné hrnce z WMF. Ostatné smaltové. Kúp si najprv tie a potom podľa varenia dokupuj ostatné netreba ti na cestoviny drahý hrniec ani na ryžu ani na polievku. Platňa reaguje potom v momente. Ja som spokojná. Nekúpila som moc drahé hrnce. Koľko stoja tie tvoje?fissler je veľmi dobrá značka.

linda9
22. nov 2013

@vikimilany napisem ti este IP 🙂

vikimilany
autor
22. nov 2013

@sono2 ja mám zatiaľ sklokeramickú varnú dosku, ale časom budeme určite indukciu kupovať, preto chcem kúpiť už aj hrnce, aby boli vhodné aj na indukciu. Rada by som niečo kvalitnejšie s hrubším dnom, smalt mi až tak nevyhovuje. Teraz má Fissler vianočnú akciu a dá sa 5 hrncov kúpiť za 160-190 €, čo si myslím, že je super cena 🙂 Ale vďaka za radu ...
A ako si spokojná s indukciou? Nemenila by si? 🙂

sono2
22. nov 2013

Vôbec nie perfektne. Som to zle povedala že kúp si základnú takú lepšiu a potom si dokúp obyčajne. Ak máš nevyhadzuj. Ja som si na príklad kúpila v polsku malé na vajíčka a tak. Myslela som že na potraviny zohrievanie a tak nepotrebuješ hrubé dno. Ja už mikrovlnku nepoužívam. Ohrievam klasicky okrem ryže a tak samozrejme. Ja mám teda veľkú zbierku varím rada a často. Moje teda stali v akcii 160 myslela som že budeš myslieť podstatne drahšie. Úplne to stačí nejakú kuchtu k tomu. Indukciu si kúp kvalitnú aspoň za 600. Budeš mať komfort.